Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да предупреждаваме за катаджии?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Някой знае ли каква е практиката в такава ситуация, в икономически по-развитите страни от България?Гласувах с НЕ. А резултатите са отчайващи, за съжаление. Сигурно на Максим Стависки чат-пат са му присветвали, когато е карал пиян, та е внимавал и не са го спирали...

    Коментар


      #17
      Трябва ли да предупреждаваме за катаджии?

      Присвятквам винаги защото така поне ще намалят скоростта и няма да се нататрузят във вече намалилите , които са били предупредени от водачи преди мен. Сигнализирането с фарове е и по други поводи . Миналата година в една долчинка по пътя се бяха събрали зърна от паднала градушка. Добре , че ми присветнаха ...
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #18
        Естествено че с примигване може да се сигнализира за опасност.Този уикенд на пътя Бяла - Плевен в една местност с доста завои и баири се разминавам на доста остър завой с трактор а за него е нанадолнище и въпреки това се движи с 30.На 200 метра след него кола човека си караше нормално ама то и с 90 да караш като ти изскочи скапания трактор на 20-30 метра пред теб....Та бая му светках и намали човека
        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

        Коментар


          #19
          Светкам и за полицаи, и за дупки, и за всякакви други "препятствия". Даже и за да си включат фаровете по някой път, защото някои коли доста трудно се виждат, а смотаните им тикви не го осъзнават
          Lancia Lybra '00 1.8 140hp

          Видеорегистратори

          Коментар


            #20
            ogi28b написа:
            Някой знае ли каква е практиката в такава ситуация, в икономически по-развитите страни от България?Гласувах с НЕ. А резултатите са отчайващи, за съжаление. Сигурно на Максим Стависки чат-пат са му присветвали, когато е карал пиян, та е внимавал и не са го спирали...
            Подкрепям...мнението ти...и наистина резултатите са отчайващи и още по лошото не виждам нито едно реално обосновано мнение за това присвяткане за/против полицаи...това "Да не глобят някой..." е просто извинение да не спазвате разпоредбите и ограниченията. Защо трябва да я караме все по "тънката лайсна"...!?
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #21
              pr_00f написа:
              И малко офф - прави ми впечатление че в последните две години е доста по спокойно да се кара по нашите пътища.Преди беше някакво безумие, но явно камерите и дебелите глоби лека полека почват да си казват думата
              Аз нямам подобни наблюдения А по темата - не присветвам за полицаи.Присветвам на идиоти изприварващи неправилно, на разни хаховци с електромер в колата.Колеги, карайте на къси, не ви коства нищо, а помага много.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #22
                Винаги пресветвам без изключение. Аз съм колегиален и очаквам отсрещния да е същия като мен
                Fiat Brava 1.6 16V 90HP
                Fiat Brava 1.2 16V 80HP
                Fiat Bravo 1.2 16V 80HP

                Коментар


                  #23
                  Никога не предупреждавам за катаджии и го намирам за меко казано глупаво - къде отива цялата идея на контрола по пътищата, ако ще се предупреждаваме???

                  Коментар


                    #24
                    В миналото бях добронамерен, може би в някои случаи криворазбрано. И тогава присветвах на отсрещните, ако наблизо има КАТ. Сега не го правя, дори напротив: звъня на 166, ако ми се стори, че някой кара опасно и успея да му видя и запомня номера.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #25
                      На всички дето сте контра пресвяткането,като карате бързо и ви пресветнат намаляте ли ?
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #26
                        Аз винаги пресветвам ,поради причината ,че просто има много малоумни ограничения на скоростта. Който не вярва да заповяда и да изпроба отсечката Видин - Белоградчик която е 50 км.Та тези 50 км ако спазваш всички ограничения ги изминаваш за 1час и 5 минути.Сметнете си средната скорост :D .Все пак не толерирам безрасъдното шофиране.

                        Коментар


                          #27
                          Преди примигвах със "светкавицата", нали от колегиалност, но вече - не. Както аз си спазвам ограниченията - така и другите да си ги спазват и няма да ги спират. В противен случай са нарушители! Да не казвам голямата дума, ама мен що не ме спират? Все пак благодаря с ръка или ако е тъмно - с аварийките, ако ми присветнат. Най-интересното е, че често пресвяккването на отсрещния се отнаса за "бързака" в огледалата ми, който дава ляв мигач за изпреварване, щот’ аз се влача, спазвайки закона.

                          Коментар


                            #28
                            Princo написа:
                            На всички дето сте контра пресвяткането,като карате бързо и ви пресветнат намаляте ли ?
                            За другите не зная, но за мен лично мога да отговоря твърдо "Не!" Защо трябва да намалям, след като си има знаци и ги спазвам? Карам толкова бързо, колкото позволяват знаците. Не съм от тези, които смятат, че ограниченията са малоумни. Знам каква кола карам, и не си въобразявам, че я "чувствам" стабилна. ЗЗабелязал съм че някои раазчитат на чувствата си и "не е проблем да карам с 10-20 отгоре, защото чувствам колата стабилна"... Иначе в дъждовно време светя с дълги на всички, които не считат за нужно да пускат каквито и да е светлини, защото не било зимен период... Тия са по-опасни от бързащите, като че ли. Дали някой няма да сподели какво правят в другите страни, дали си присветват така, дали присветването не е наказуемо? Ако присветването помогне да бъде спасен дори един човешки живот, ще присветвам по цял ден.

                            Коментар


                              #29
                              И аз присвяткам,дори и никой да не ме е предупредил.А за тези които не предупреждават,спазващи ограничението,както каза колегата Princo,след като ви присветнат:не поглеждате с колко се движите,правилно ли съм ви разбрал(не ви вярвам).Можете ли да го докажете,че всеки спазва ограничението,а след злополуката километража заковал на доста повече от ограничението.Поздрави на всички спазващи ограничението....
                              Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                              Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                              Коментар


                                #30
                                charliii написа:
                                А за тези които не предупреждават,спазващи ограничението,както каза колегата Princo,след като ви присветнат:не поглеждате с колко се движите,правилно ли съм ви разбрал(не ви вярвам).
                                Защо си направил този извод? Не знам ти как точно караш и какво правиш докато караш, но аз си поглеждам таблото поне по два пъти всяка минута не гледам толкова често скоростта, колкото температурата на двигателя, и почти винаги знам кога и с колко карам. Като видя някой да присвятка - поглеждам си таблото, ако не съм го поглеждал скоро, но не намалявам, защото нямам нужда да го правя. Като излизаш от вкъщи с чадър - има ли значение дали някой ти казва, че навън вали, или не?

                                Коментар

                                Working...
                                X