Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да предупреждаваме за катаджии?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Повечето в този форум знаят, че не съм шофьор за пример (не че ми дреме) винаги, ама винаги предупреждавам за полицаи и ще продължавам да го правя! Причините ли ? Ами многото и безмислени ограничения, криещите се полицаи, това че съм сигурен в колата и себе си, и мога да си позволя 10-30 км отгоре зависимост от обстановката.П.П. Оги, не го приемай лично или като заяждане, ама човек нещо не ми се получава да си представя, че си толкова примерен шофьор! Повече ми идва да си помисля, че се опитваш да даваш пример на потребителите във форума, което е похвално!
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #62
      Трябва ли да предупреждаваме за катаджии?

      Stefanaki написа:
      Гласувах с ДА.Защо?Защото 90% от шофиращите в БГ (собствени наблюдения) се движат със скорост +10/20 км/ч над ограничението. Глупавото ограничение 60, 70 ... където КАТ дебне. Защо там има ограничение? 1)Защото някой тарикат: а) продава праскови; б) има капанче; в) има бензиностанция. 2)Никой не знае защо - имало е някога а), б) или в), вече обектите ги няма, но ограничението си стои.Необходимо ли е то? НЕ, всеки който развива бизнес край пътя да си изгради ленти за намаляване/ускоряване (както в "икономически по-развитите страни от България") на скоростта без да ме карат мен да намалявам. Защо няма КАТ с радар на места с разрешена скорост 90км/ч? Защото няма далавера за КАТ (държавата). Всички са се скрили зад някое безумно ограничение. (Единствено червената цивилна Астра в Разградско дебне на 90). Еми щом ДЪРЖАВАТА е "тарикат" ("Безцеремонен, хитър и нахален човек" - според тълковен речник), защо аз да не съм (да хитрувам като намалям скоростта когато ми светнат, или да светна аз за да намали друг).Когато държавата иска да ме прецака и аз ще искам да я прецакам.Същата тази държава ми говори за еко-норми и намаляване на вредни емисии газове от МПС, а после поставя анормални ограничения и изпраща служители да ги следят.
      ogi28b написа:
      Някой знае ли каква е практиката в такава ситуация, в икономически по-развитите страни от България?
      Там не се налага да светиш на никой за нищо В тези страни са изградени хиляди километри магистрали (с необходимите отбивки) с ограничения на скоростта 130км/ч. Австрия и Унгария се прекосяват за по 3 часа (по около 350км в държава) с две/три спирания за зареждане.От Австро-Германската граница до Хановер (около 700км) се пътува 6 часа с три спирания за зареждане, като там слизаш от магистралата на 1-2 км до съответната горивостанция и после се връщаш на магистралата.Не е нормално София-Силистра (430км) да се пътува над 6 часа, защото само от Ябланица (края на магистралата) до гр. Бяла ограниченията на скоростта са 23 (нямах нерви да продължа да броя за остатъка от пътя). Всеки в тази държава хитрува (не спазва закона или го заобикаля) с нещо - един с данъци, друг с такси....................... аз със превишаване на ограниченията и святкане по пътищата (не ми е известно присветването да е нарушение на закон). Моля ВИ помогнете на колегата шофьор като му светнете при наличие на КАТ, както:1) помагате на вашият работодател (като не ви осигурява на пълна заплата)2) не си вземате касовата бележка от магазина/капанчето3) гледате да скатаете някой лев от данък, застраховка и др.
      По-съгласен с никого не съм бил. Браво !
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #63
        Гласувах с Да.По-принцип мигам на всеки при наличие на куки. Обаче съм забелязал, че много колеги не го правят когато аз се насочвам към куките. Въпрос на желание!
        now. BMW E39 523i '98 170hp
        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

        Коментар


          #64
          Винаги свЕткам за всичко на всички!То, на тоя, дето е решил да се пребива, му е все тая дали съм го предупредил или не.Ъъъъъъ, колко от катастрофите стават/са ставали на места, дето КАТ дебнат населените места ги изключвам.
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #65
            Гласувах с НЕ...Преди присветвах ,но вече не...Като се сили някой ,нека си отнесе акта...
            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

            Коментар


              #66
              kosta написа:
              П.П. Оги, не го приемай лично или като заяждане, ама човек нещо не ми се получава да си представя, че си толкова примерен шофьор! Повече ми идва да си помисля, че се опитваш да даваш пример на потребителите във форума, което е похвално!
              Коста, заповядай да се возиш при мен. Избери маршрут, напълни ми резервоара, купи ми винетка и караме толкова, колкото пожелаеш. Ако направя нарушение - плащам ти по 100 лева за всяко. Накрая - отново ми пълниш резервоара. Звучи ми справедливо? Тогава можеш спокойно да седнеш тук и да напишеш дали наистина карам така, или само си чеша пръстите Може и така да го приемеш - ако сега положа изпит - ще го взема без никакви проблеми от 1 път. Но нямам нужда, защото имам пълен актив точки. А това също е показател за това как карам.

              Коментар


                #67
                Хубаво спорите и искате да ви сяткат.Но случвало ли ви се е,катаджийте да правят клопка,на една отсечка,в 2-та края по една патрулка и следят за "намигане".Затова внимавайте.
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар


                  #68
                  kal0yanch40 написа:
                  Хубаво спорите и искате да ви сяткат.Но случвало ли ви се е,катаджийте да правят клопка,на една отсечка,в 2-та края по една патрулка и следят за "намигане".Затова внимавайте.
                  Аз един път на път към морето без да исках пресветнах на патрулка. Иначе,така и не намерих забрана за пресвяткането в ЗДП ...
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #69
                    kal0yanch40 написа:
                    Хубаво спорите и искате да ви сяткат.Но случвало ли ви се е,катаджийте да правят клопка,на една отсечка,в 2-та края по една патрулка и следят за "намигане".Затова внимавайте.
                    И какво ще ми направят ако "пресвяткам" някои има ли идея? Освен основна проверка на документите. Никъде не е забранено пресвяткането. А ако съм присветнал на "братовчед ми" за здрасти
                    ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                    ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                    Коментар


                      #70
                      eh4ev07 написа:
                      kal0yanch40 написа:
                      Хубаво спорите и искате да ви сяткат.Но случвало ли ви се е,катаджийте да правят клопка,на една отсечка,в 2-та края по една патрулка и следят за "намигане".Затова внимавайте.
                      И какво ще ми направят ако "пресвяткам" някои има ли идея? Освен основна проверка на документите. Никъде не е забранено пресвяткането. А ако съм присветнал на "братовчед ми" за здрасти
                      Ако не се бъркам има в текст в закона "неправилно използване на светлините".При наличието на катаджий,полицаят отсреща едвали ще си помисли че намигаш на познат.
                      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                      Коментар


                        #71
                        kal0yanch40 написа:
                        .......Ако не се бъркам има в текст в закона "неправилно използване на светлините".При наличието на катаджий,полицаят отсреща едвали ще си помисли че намигаш на познат.
                        А имаш ли идея колко е глобата за "неправилно използване на светлините" ? и що пък да не го познавам? Полицая да си мисли каквото ще важно е да ли може да го докаже! П.П. Колега Оги аз също съм с пълен актив точки (до колкото знам )а въобще не карам с ограниченията и колан слагам само и единственно като наближавам патрулка(защото аз мисля че колана не защитава а убива - ако брат ми беше с колан по време на ПТП-то нямаше да е между нас!) така че точките не са мерилка за дисциплинирането а за "късмета" .
                        ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                        ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                        Коментар


                          #72
                          ogi28b написа:
                          Princo написа:
                          Оги,ти като караш само в ограниченията,за кво си сложи ремап ?! Да може да набираш по-бързо от 0-50 ?!
                          Абсолютно точно! Нима смяташ, че ремапът е с цел по-висока максимална скорост? С ремап и без него мога да развия поне 170 км/ч, и съм го правил......
                          къде има място с разрешена скорост 170 км/ч ? Защото останах с впечатление, че никога не нарушаваш закона
                          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                          Коментар


                            #73
                            Re: Трябва ли да предупреждаваме за катаджии?

                            Румен_Хинчев написа:
                            Stefanaki написа:
                            Гласувах с ДА.Защо?Защото 90% от шофиращите в БГ (собствени наблюдения) се движат със скорост +10/20 км/ч над ограничението. Глупавото ограничение 60, 70 ... където КАТ дебне. Защо там има ограничение? 1)Защото някой тарикат: а) продава праскови; б) има капанче; в) има бензиностанция. 2)Никой не знае защо - имало е някога а), б) или в), вече обектите ги няма, но ограничението си стои.Необходимо ли е то? НЕ, всеки който развива бизнес край пътя да си изгради ленти за намаляване/ускоряване (както в "икономически по-развитите страни от България") на скоростта без да ме карат мен да намалявам. Защо няма КАТ с радар на места с разрешена скорост 90км/ч? Защото няма далавера за КАТ (държавата). Всички са се скрили зад някое безумно ограничение. (Единствено червената цивилна Астра в Разградско дебне на 90). Еми щом ДЪРЖАВАТА е "тарикат" ("Безцеремонен, хитър и нахален човек" - според тълковен речник), защо аз да не съм (да хитрувам като намалям скоростта когато ми светнат, или да светна аз за да намали друг).Когато държавата иска да ме прецака и аз ще искам да я прецакам.Същата тази държава ми говори за еко-норми и намаляване на вредни емисии газове от МПС, а после поставя анормални ограничения и изпраща служители да ги следят.
                            ogi28b написа:
                            Някой знае ли каква е практиката в такава ситуация, в икономически по-развитите страни от България?
                            Там не се налага да светиш на никой за нищо В тези страни са изградени хиляди километри магистрали (с необходимите отбивки) с ограничения на скоростта 130км/ч. Австрия и Унгария се прекосяват за по 3 часа (по около 350км в държава) с две/три спирания за зареждане.От Австро-Германската граница до Хановер (около 700км) се пътува 6 часа с три спирания за зареждане, като там слизаш от магистралата на 1-2 км до съответната горивостанция и после се връщаш на магистралата.Не е нормално София-Силистра (430км) да се пътува над 6 часа, защото само от Ябланица (края на магистралата) до гр. Бяла ограниченията на скоростта са 23 (нямах нерви да продължа да броя за остатъка от пътя). Всеки в тази държава хитрува (не спазва закона или го заобикаля) с нещо - един с данъци, друг с такси....................... аз със превишаване на ограниченията и святкане по пътищата (не ми е известно присветването да е нарушение на закон). Моля ВИ помогнете на колегата шофьор като му светнете при наличие на КАТ, както:1) помагате на вашият работодател (като не ви осигурява на пълна заплата)2) не си вземате касовата бележка от магазина/капанчето3) гледате да скатаете някой лев от данък, застраховка и др.
                            По-съгласен с никого не съм бил. Браво !
                            +1
                            FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                            Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                            Коментар


                              #74
                              Напоследък не присвяткам с цел, тези които не спазват закона и по-точно карат без винетки/застраховки/прегледи или не знам какво още да бъдат глобени или дори да се разминат с "20лв" да сетят, че е по-добре да вземат да си ги направят. Защото ми писна мен да ме спират по Х пъти на ден и да съм изряден, а да не спират коли в очевиден лош външен вид(просто като пример), които в огромен процент са с поне един липсващ документ или кой знае какво друго.

                              Коментар


                                #75
                                ogi28b написа:
                                ... имам пълен актив точки. А това също е показател за това как карам.
                                И аз имам пълен актив точки. Това не е никакъв показател.Просто съм се научил да се пазя от ушевите. Виждам през храстите, да го ева...

                                Коментар

                                Working...
                                X