Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купувайте гуми докато е време

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Купувайте гуми докато е време

    Не съм много в час с пазара на автомобилни гуми, но ми се струва, че тази информация дава храна за размисъл:Bridgestone Corp., вторият по големина в света производител на гуми, заяви че годишната му печалба може да отбележи спад за първи път от 5 години насам поради 50 %-ен скок на цените на естествения каучук. Нетната печалба може да падне с 64% до 65 млрд. йени (559 млн. щ.д.) за годината, приключваща на 31 декември, спрямо миналогодишния резултат от 181 млрд. йени, казаха от токийската Bridgestone. Компанията свали прогнозите си за печалба с 35%. Покачващите се цени на петрола и каучука увеличават производствените разходи на Bridgestone, Goodyear Tire & Rubber и Michelin & Cie., което ги принуждават да вдигат цените.Източник: БлумбергТа мисля, че който е за гуми - да не се размотава, защото логично цените ще се вдигнат и на нашия пазар. Който знае повече - да пише!
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    #2
    От евентуалното увеличение да се възползват колегите които имат "малко живот" в гумите си - да си ги подменят. Иначе... Що да купуваме, колко гуми ще си купим? 4 зимни и 4 летни - като резерва. Но и те ще се изтъркат след време... После пак - каквито и да са цените...
    1997 Brava 1.6, 16V

    Коментар


      #3
      покачването на цената на каучука няма да засегне МИШЛЕН ГРУП, защото те единствени имат собствен добив на каучук. ако обаче цената на автомобилните гуми скочи 100 % ще я вдигнат и те, такаче МИШЛЕН ще натъпчат яко сутиена :D :D :D
      UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

      Коментар


        #4
        offtopic: Не вярвам много на такива писания. Преди около 5 години пък бяха отписали шоколада - еди какво си ставало с дърветата (или пък храстите) от които се прави какао. Шоколада и какаото щели да се вдигнат с 100-200-300% ама ей - няма такова нещо засега.Явно пуснат някой такъв слух за да си напълнят касичките.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          trace написа:
          offtopic: Не вярвам много на такива писания. Преди около 5 години пък бяха отписали шоколада - еди какво си ставало с дърветата (или пък храстите) от които се прави какао. Шоколада и какаото щели да се вдигнат с 100-200-300% ама ей - няма такова нещо засега.Явно пуснат някой такъв слух за да си напълнят касичките.
          Че в кой от шоколадите има какао Всички шоколади са пълни с подсладители Единствено тези за диабетици с 100% какао и затова 100гр. струват 5лв. Относно гумите това няма да засегне много българският пазар, защото всички работят с 100% печалба След като скочат на световният пазар, печалбата на нашите бастуни ще трябва да падне, за да компенсират цените
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Еми относно това дали ще засегне българския пазар не знам.Но цените наистина ще скочат.А и друго-сега лятото зимните гуми са по-ежтини, така че мисля на заплата две Дебица Фриго :D А зимата пък летните са с по 20-30лв. по-евтини така си взех Пирели, та поспестих за някоя глезотийка за колата и сега искам сенник да слагам
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              Относно гумите това няма да засегне много българският пазар, защото всички работят с 100% печалба След като скочат на световният пазар, печалбата на нашите бастуни ще трябва да падне, за да компенсират цените грешиш. печалбата е много под 100 % .
              UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

              Коментар


                #8
                everton написа:
                Относно гумите това няма да засегне много българският пазар, защото всички работят с 100% печалба След като скочат на световният пазар, печалбата на нашите бастуни ще трябва да падне, за да компенсират цените [грешиш. печалбата е много под 100 % .
                но е към 50% според мен
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  sev написа:
                  everton написа:
                  Относно гумите това няма да засегне много българският пазар, защото всички работят с 100% печалба След като скочат на световният пазар, печалбата на нашите бастуни ще трябва да падне, за да компенсират цените [грешиш. печалбата е много под 100 % .
                  но е към 50% според мен
                  и ти грешеш колега - на долу.
                  UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                  Коментар


                    #10
                    everton написа:
                    и ти грешеш колега - на долу.
                    може, но щом в Диана ми правят отстъпка от 20 % мислех че печелят поне 50
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар

                    Working...
                    X