Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се оплача

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да се оплача

    колеги да се оплача и попитам снощи ме заковаха с 122км/ч колегите КАТ-аджий при ограничение 90 на автомобилния път (Перник-Диканите) бяха застанали на завоя след отбивката за Студената питането ми е на Автомобилен път колко е ограничението 90 ли ? че аз там знак не видях и какво е наказанието за 32 над разрешеното извън градскопонеже според полицая глобата била само парична без отнемане на СУМПС и точки ьта сега си имам АКТ по чл.21 ал.1
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    #2
    Ограничението на първокласен път е 90 км/ч. При 32км над ограничението трябва ди ти вземат книжката поне за 1 месец, 150 лв. глоба и 7 точки, ако не се лъжа. Преди две години за тази скорост на жена ми и взеха книжката за един месец, плати 100 лв. глоба и 6 точки, ама сега май вдигнаха летвата.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #3
      Здравей Колега,на автомобилен път ако няма други ограничения, разрешената скорост извън население места е 90 км / ч за леки автомобили.и да, правилно са ти казали "добрите хора", че само ще се бръкнеш, от 31 до 40 км/ч - 150 лв, ако нарушението е повторно - дабъл, макар не знам до какъв срок се брои за дабъл...
      Brava 1.6 EL, '98
      182A4

      Коментар


        #4
        kosta написа:
        Ограничението на първокласен път е 90 км/ч. При 32км над ограничението трябва ди ти вземат книжката поне за 1 месец, 150 лв. глоба и 7 точки, ако не се лъжа. Преди две години за тази скорост на жена ми и взеха книжката за един месец, плати 100 лв. глоба и 6 точки, ама сега май вдигнаха летвата.
        Колега, 2010 го измениха закона, даже в населени места за првеишение до 50 км/ч не вземат книжка и точки
        Brava 1.6 EL, '98
        182A4

        Коментар


          #5
          roro написа:
          Здравей Колега,на автомобилен път ако няма други ограничения, разрешената скорост извън население места е 90 км / ч за леки автомобили.и да, правилно са ти казали "добрите хора", че само ще се бръкнеш, от 31 до 40 км/ч - 150 лв, ако нарушението е повторно - дабъл, макар не знам до какъв срок се брои за дабъл...
          т.е. няма зимане на книжката за месец и повече парите не са голям проблем ама ако ми я земат(книжката) си е ядец
          kosta написа:
          Ограничението на първокласен път е 90 км/ч. При 32км над ограничението трябва ди ти вземат книжката поне за 1 месец, 150 лв. глоба и 7 точки, ако не се лъжа. Преди две години за тази скорост на жена ми и взеха книжката за един месец, плати 100 лв. глоба и 6 точки, ама сега май вдигнаха летвата.
          колега това и аз го знаех ама той каза че от нова година били други наказанията
          roro написа:
          Колега, 2010 го измениха закона, даже в населени места за првеишение до 50 км/ч не вземат книжка и точки
          колега имаш бира от мен олекна ми на душата
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            ако си прав, значи си късметлия
            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

            Коментар


              #7
              kosta написа:
              ако си прав, значи си късметлия
              ще ви кажа след месец като ходя до КАТи дано съм късметлия
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                За превишение в населено място:Глоба за превишена скорост до 10км над ограничението - 20 лв.Глоба за превишена скорост от 11 до 20 км над ограничението - 50 лв.Глоба за превишена скорост от 21 до 30 км над ограничението - 150 лв.Глоба за превишена скорост от 31 до 40 км над ограничението - 200 лв.Глоба за превишена скорост от 41 до 50 км над ограничението - 300 лв.Глоба за превишена скорост над 51 км - 350лв + 50лв за всеки 5 км над 51км/час, както и отнемане на книжката за 3 месеца.За превишение извън населено място:Глоба за превишена скорост до 10км над ограничението - 20 лв.Глоба за превишена скорост от 11 до 20 км над ограничението - 50 лв.Глоба за превишена скорост от 21 до 30 км над ограничението - 100 лв.Глоба за превишена скорост от 31 до 40 км над ограничението - 150 лв.Глоба за превишена скорост от 41 до 50 км над ограничението - 200 лв.Глоба за превишена скорост над 51 км - 300лв + 50лв за всеки 5 км над 51км/час.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  Аз да ви кажа само, че понятието "автомобилен път" е строго определено в закона, на него обикновено ограничението е 100 км/ч, но лично аз, въпреки че пътувам из страната много, никъде не съм виждал такъв път. Обозначава се с правоъгълен син знак, с нарисуван бял автомобил на него.Такъв е пътя Свиленград - Александруполи в гръцката си част.Ограден е като автомагистрала, няма кръстовища на едно ниво (навсякъде са детелини), но не е разделен по средата като автомагистрала, а е само с две ленти и двойна непрекъсната по средата, както и 2 аварийни ленти.Тъй че не бъркайте понятията.

                  Коментар

                  Working...
                  X