Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с тъчскрийна!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с тъчскрийна!

    Имам Samsung S5230 с тъчскрийн и днес реши да ме изненада като спре да работи . Тази сутрин си работеше нормално, използвах го. Цял ден ми стоя в джоба(ежедневие му е) и след обяд вече не работеше. Не е имало удари, изтървания или някакви други "интервенции" който биха му причинили отказ. Какво би довело до отказа на тази тъпа тъхнология, дали е възможно да се поправи, скъпо ли е да се поправя(да видя има ли смисъл).

    #2
    Re: Проблем с тъчскрийна!

    nelegalniq написа:
    Имам Samsung S5230 с тъчскрийн и днес реши да ме изненада като спре да работи . Тази сутрин си работеше нормално, използвах го. Цял ден ми стоя в джоба(ежедневие му е) и след обяд вече не работеше. Не е имало удари, изтървания или някакви други "интервенции" който биха му причинили отказ. Какво би довело до отказа на тази тъпа тъхнология, дали е възможно да се поправи, скъпо ли е да се поправя(да видя има ли смисъл).
    40лв е смяната на тъч скриина! За по миналата Нова година подарих такъв на момата бял. След 5-6 месеца и няколко мятания тъча спря да работи или поне работеше като зле калибриран, но колкото и да опитвах не се калибрираше и не тръгваше. Накрая го дадохме на сервиз и за 40лв му смениха тъча :D от тогава си работи идеално
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Проблема е, че в нашия град майстора който прави телефоните ще ми одере кожата(60-80лв за смяна). А днес гледах че един тъчскрийн панел струва ~25лв и се сменя за 15-20мин от не професионалист(в Ю ТУБ има всичко ) . Така като гледам се чудя дали да не си поръчам един тъч панел и да си го сменя сам. То се нуждае човек само от отвертка и някакво пластмасово нещо за надигане на буксите и откачането им.

      Коментар


        #4
        nelegalniq написа:
        Проблема е, че в нашия град майстора който прави телефоните ще ми одере кожата(60-80лв за смяна). А днес гледах че един тъчскрийн панел струва ~25лв и се сменя за 15-20мин от не професионалист(в Ю ТУБ има всичко ) . Така като гледам се чудя дали да не си поръчам един тъч панел и да си го сменя сам. То се нуждае човек само от отвертка и някакво пластмасово нещо за надигане на буксите и откачането им.
        Вярваш или не 30мин след като написах поста си ми се обади момата бясна, че тъч скриина и за втори път се е прецакал ей така от нищото. Чак взе да ме съмняваш да не е един и същ телефон Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Този път и аз ще търся вариант да отстраня проблема сам Да видим дали ще стане имам отверки инструменти и т.н. поне преди с ГСМ-и се занимавах любителски. Може следващата седмица да направя снимки ако се заема да го сменям
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Добре ще бъде ако го сменяш да обадиш някой специфични особености. А иначе за да не си на сляпо да разглобяваш : http://www.youtube.com/watch?v=kq69ZFOtFC8 А ето и колко струва самия тъч екран http://bulmag.com/touchscreen-samsung-s5230.html .Странното е че имаме колеги занимаващи се с GSM ремонти в форума но никой не дава съвети и предложения . Аз ако успея да го сменя сам(и се захвана изобщо, щото ще видя и майстора колко ще иска) ще се преквалифицирам май. То май май на тези телефони това ще им се окаже слабото място (и още много други )

          Коментар


            #6
            Samsung винаги са имали проблеми с екраните си. Било то "миди", слайдери, било то тъчове. По-скоро архитектурата на телефоните им е гадна, при положение че правят екрани за доста други конкурентни марки, а там проблемите са по-редки. Клипчето не съм го гледал, но като гледам няма да е проблем да се смени тъча, т.е. на букса е. При разглобяването не ползвайте остри пердмети - отверки, ножчета и т.н. Действайте с нокти, дебитни карти и т.н., при липса на специализирани инструменти.п.с погледнах клипчето. Този тип как ръчка .

            Коментар


              #7
              А възможно ли е проблема да не в самия тъчскрийн(макар че се съмнявам). Щото ако си поръчам и се захвана със смяната а после не проработи и се окаже нещо друго става лошо.

              Коментар


                #8
                като човек който си изкарва хляба с това мога да кажа че на тоя модел S5230 не мога да им смогвам да сменям тъ4 образно казанотоя модел е такаа и 40 са много при положение че тъча е по малко от 15 лева
                Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                Коментар


                  #9
                  Не само Самсунга е така - и аз на НТС-то сменях тъч веднъж, ама беше в гаранция... от нищото се счупи и изглеждаше така все едно някой е разлял нафта върху екрана (такива отенъци имаше) и не работеше. А в случая тъпотията беше, че ми беше паднала и батерията и като го включих не мога да си набера пина и телефона беше неизползваем... Но се оправя, а и едва ли е скъпо, както казват колегите.
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    Ами първо ще питам при майстора колко ще иска за смяна на тъч(ако е в него вината, ама то и няма в кое друго). И след това ако ми иска много ще започвам сам ремонт, защото да си поръчам тъч за 25лв и още 6-8лв доставка и то стана 35лв, а ако майстора иска 40 по добре да се подсигуря и да му ги дам на него. Колегата borkoi който спомена че са по 15лв, това някаква специална цена за търговци/майстори ли е или може от нета да се закупи на толкова. Пък и ако трябва от тебе ще го купя на 15лв, спрямо тези за 25лв дето намерих е перфектно :D .

                    Коментар


                      #11
                      аз с това си изкарвам хляба
                      Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                      Коментар


                        #12
                        borkoi написа:
                        аз с това си изкарвам хляба
                        Ми аз след известно време се очертава да бъда в Русе така че може да не го бутам до тогава и да ти го дам да го поправиш, ама с отстъпка за колега от форума може ли .

                        Коментар


                          #13
                          разбира се за колеги винаги цената е друга
                          Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                          Коментар


                            #14
                            Ще изчакам колегата kiselo който каза, че тази седмица може да се захване с ремонта на GSM-а на приятелката си, и ако се справи успешно ще видим дали и аз ще събера смелост, пък и може да е намерил по добра оферта за тъч с поръчка отколкото моята за 25лв.

                            Коментар


                              #15
                              Ииии малко развитие. Майстора каза че ще го поправи срещу 30лв(не знам нормална цена ли е), ама нали съм си българин и искам да мина по тънкото, обмислям сам да си го направя като поръчката на частта струваща 15лв + доставката 6-7лв ще ми стъпи на 21-22лв, с което спестявам 8-9лв ама не се знае дали ще го сглобя правилно . И третия вариант е колегата който с това се занимава ако предлага по добра оферта от моя майстор да му го дам(най рано септември месец че тогава съм в Русе, и това е проблема че ще се забавя). А и гледам колегата ми по проблем kiselo не казва какво е станало с на приятелката му телефона, ще "рискува" ли да го поправи :D .

                              Коментар

                              Working...
                              X