Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се купува не регистрирана кола от часно лице?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се купува не регистрирана кола от часно лице?

    Колеги я кажете какви документи трябва да ми даде честно лице което е внесло автомобил и тои не е регнат. От автосалон ми дават фактура и талона на колата, друго не помня дават ли, в случая за какви документи трябва да следя ? Продавача ако не е внесал на фирма а на негово име сигурно се минава през нотариус? И още нещо, това истина ли е 70 лв за еко такса? http://xn--80aanubwxf.net/
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    Вместо фактура ти трябва нотариален договор за покупко-продажба.Останалите документи са същите.Както и оригиналните документи на колата, издадени на името на този, който ще ти я продава или пълномощно от лицето, на който се води по оригинален талон автомобила.Другия вариант е да симулирате покупко-продажба в чужбина, както направихме ние - тогава ще ви трябва договор за покупко-продажба на съответния език (немски, италиански, френски) между собственика по талон и теб.За внос от Италия не съм съвсем сигурен дали става това... Колата има или няма някакви чужди номера?!?

    Коментар


      #3
      Благодаря бате, колата няма чужди номера но няма и да я купува, абе на снимки едно гледаш, с продавача едно приказваш като отидеш да я видиш ми тя пълна гробница, няма половината екстри дет са написани в обявата, абе ко да ти говоря, аз вече мислено я бях купил Както и да е, инфармацията ти така или иначе мие полезна, кажи какво става ако има или няма чужди номера колата.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Нищо не става ако няма чужди номера, но се попълва една декларация, че е докарана дотук с еди кой си автовоз - посочва се номера на автовоза (и трябва наистина да съществува такъв).

        Коментар


          #5
          Как се купува не регистрирана кола от часно лице?

          Даже и да има чужди номера , пиши номер на автовоз в декларацията ( както посочва Дидо ) и си гушвай номерата .Договор се прави - автокъщите имат готови бланки .Ама най-добре си намери количка в странство по обяви . 50 % от италианските автомобили се натаманяват в т.н. ,, скарико ’’ ( място за разтоварване ) , така че не очаквай нищо хубаво .
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар

          Working...
          X