Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Село Балша - колата тръгва нагоре по нанадолнище???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Село Балша - колата тръгва нагоре по нанадолнище???

    Здравейте колеги, един приятел преди малко ми разказваше за някакъв баир до с. Балша, при който спрял колата си в изнанадолно и вместо напред, колата тръгвала назад. Утре щял да ме заведе да видиме (ще снимам обещавам). Някой да е чувал нещо подобно? И то даже било на завой. Местните му разказвали, че там имало много убийства, и така душите на мъртвите "теглили" колите :D Други пък казвали, че магнитните полета били побъркани По принцип им вярвам, защото са ми доста добри приятели и не биха ме излъгали точно мен за такива работи, но досега не бях чувал такова нещо.Вие какво мнение ще изкажете като изключим това, дали Те са нормални или Аз?
    Lancia Lybra '00 1.8 140hp

    Видеорегистратори

    #2
    И аз съм чувал подобно нещо ,даже и в нашата местност има такова място ,и доколкото знам ,магнитните полета карат колата да се движи нагоре...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      Такова нещо имаше мисля че в Изрел някъде
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Re: Село Балша - колата тръгва нагоре по нанадолнище???

        dimaldim написа:
        Те са нормални или Аз?
        Ти си си нормален, но пусни видео, а не снимки, щото аз знам едни принципи на гравитацията. Ще е интересно да обориш някой друг закон

        Коментар


          #5
          Е-e-e, то сигурно само когато никой не гледа стават тия работи... Кво видео...

          Коментар


            #6
            Сигурен съм, че доста хора са пътували по пътя Добрич - Варна там точно след Аксаковския баир посока Варна на влизане в Аксаково има един баир на горе на който като пусна колата по инерция скоростта не пада, а се покачва...досега не съм пробвал да спра за да видя какъв ще е резултата, но е факт, че наклона си изглежда не малък а колата ускорява вместо да намалява Та не си единствения който се е натъкнал на нещо такова... Както всяко нещо обаче предполагам и това си има логично обяснение. Както примерно да духа вятър от дясната ти страна, а някакъв чувал да прелети по асвалта от ляво..?! Странно нали...така се сдобихме с домашния си любимец, но това е дълга история
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #7
              http://www.environmentalgraffiti.com...търсете малко в гугъл...Има и куп клипове в тубата...Някои са си откровени фейкове ,но други те карат много сериозно да се замислиш...Като цяло това е възможно при много силни магнитно поле...Както знаете ,тези полета объркват компасите...Така че е напълно възможно...
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар


                #8
                Re: Село Балша - колата тръгва нагоре по нанадолнище???

                dimaldim написа:
                Здравейте колеги, един приятел преди малко ми разказваше за някакъв баир до с. Балша, при който спрял колата си в изнанадолно и вместо напред, колата тръгвала назад. Утре щял да ме заведе да видиме (ще снимам обещавам). Някой да е чувал нещо подобно? И то даже било на завой. Местните му разказвали, че там имало много убийства, и така душите на мъртвите "теглили" колите :D Други пък казвали, че магнитните полета били побъркани По принцип им вярвам, защото са ми доста добри приятели и не биха ме излъгали точно мен за такива работи, но досега не бях чувал такова нещо.Вие какво мнение ще изкажете като изключим това, дали Те са нормални или Аз?
                Колега, не се съмнявам в думите ти. Съвет, за достоверност, вземи един нивел за всеки случай, да не се окаже, че е оптическа измама. Може да излееш и малко вода на пътя, да видиш на къде ще потече.Очакваме видеото.
                ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                Коментар


                  #9
                  Тамън и аз това щях да питам :D Дали някой някога е слагал работещ нивелир ... или и него мъртвите души му бутат балончето :D
                  Fiat Forum Bulgaria

                  Прекаленият светец и богу не е драг !

                  Коментар


                    #10
                    Ха! Да има такова нещо много близо до Стара Загора! Нарича се Долно Нанагорнище или Горно Нанадолнище По пътя за село Люляка .. от лявата страна срещу стадиона нагоре - май са 3-4 км и там е най-интересното .. сума си и басове съм печелил там! Хехехе ... спираш на пътя и се майтапиш с човека до тебе: на къде според тебе ше текне ако се ’зпикая тука? слагам 1 бира ?? .. и никога не съм губил А толко изненадани физиономиии не съм виждал .. просто сичкото е оптическа илюзия. Много съм се оглеждал но не мога да хвана как местността ме подвежда да си мисля че се спускам надолу (към село Люляка) а дефакто аз се изкачвам .. може би дърветата на фона на баирите или не знам кое но е определено оптическа илюзия и обратно също подвежда .. има колеги от Сз върете се разходете до там може и снимки да качите наистина е гот там .. гледаш и не вярваш на жена си даже оптически гледаш че пътя се спуска (към Люляка) а дефакто се изкачва А тва за магнитните полета не е вярно - как колата ш върви назад а като поставиш пластмасова бутилка с вода пак се търкаля в същата посока? Гравитацията доколкото си спомням зависи единствено от височината (при еднаква маса перце и желязно топче падат с еднаква скорост ако е безвъздушно де).. а 5-600 метра нагоре или надолу са нищо за нея
                    Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

                    Коментар


                      #11
                      За подобен феномен съм чел още едно време в списание Космос.Всичко е единствено и само зрителна измама - подходяща комбинация от околния релеф, който подвежда мозъка, че се спуска надолу, а всъщност се изкачва. Много лесно се вижда с голям нивелир или с GPS който показва надморската височина.Същата илюзия има и на магистрала Тракия, веднага след излизане от тунела "Траянови врата" при движение КЪМ София. Мозъкът очаква след тунела да започне спускане, както и околния терен подсказва същото...Да, ама не...пътя продължава да се изкачва, и аз хем го знам, и редовно се подвеждам да пускам колата по инерция, а тя започва да намалява бързо-бързо

                      Коментар


                        #12
                        Аз забелязвам че като спра близо до бензиностанция, и после винаги в резервоара ми има поне 4-5 литра повече бензин, а кълна се че не зареждам........изключвам вероятноста някой да ми зарежда тайно.......странна работа......
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #13
                          Ако сте забелязали на магистрала хемус поскока ботевград, на много места изглежда нанагорно а колата ускорява, В обратна посока същото изглежда стръмно надолу пък колата спира. Там от баиирите човек губи представа за наклон и равно.Ако отида там и наклона е стръмен и колата ми тръгне нагоре ще му я подаря на твоя приятел.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            Некои хора трябва да намалят тревата...
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Доста пъти съм ходил до това село, но нагоре в баира не съм връщал газта за да разбера дали сама ще си върви колата. Малко ме съмнява това да е истина, все пак живея в близост до въпросното село и щях поне да съм чувал за такъв феномен.

                              Коментар

                              Working...
                              X