Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За паметта и паметника...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Immortal написа:
    ... Все едно да направим паметник на Армията на Османската империя или на еничарския корпус. И те са част от историята ни.
    Споко - както си въртим конюктурно дупетата ту наляво ту на дясно и това ще стане някой ден Днес американски герои рисуваме - утре турски ...Чудно ми е ако бяха им нарисували фесове толкова ли щяхте да се въодушевите пак ? За мен е все едно ...

    Коментар


      #62
      ilkor написа:
      Immortal написа:
      ... Все едно да направим паметник на Армията на Османската империя или на еничарския корпус. И те са част от историята ни.
      Споко - както си въртим конюктурно дупетата ту наляво ту на дясно и това ще стане някой ден Днес американски герои рисуваме - утре турски ...Чудно ми е ако бяха им нарисували фесове толкова ли щяхте да се въодушевите пак ? За мен е все едно ...
      Не напразно давам за пример турските войски. Не защото са ми скъпи, а защото Съветската армия ми е точно толкова омразна, колкото и те.

      Коментар


        #63
        За пореден път се оказваме по-католици от папата. В Брюксел има една статуя - на пикаещото момченце. Много често го кичат с дрехи, парцалки и т.н. Въпреки , че е стара статуя. Вместо да се погледне от веселата страна, нашите овце взеха да палят свещи на окупаторите.
        Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
        ----------------------------
        Ignorance is a bliss

        Коментар


          #64
          За паметта и паметника...

          vvvasilev написа:
          За пореден път се оказваме по-католици от папата. В Брюксел има една статуя - на пикаещото момченце. Много често го кичат с дрехи, парцалки и т.н. Въпреки , че е стара статуя. Вместо да се погледне от веселата страна, нашите овце взеха да палят свещи на окупаторите.
          Ама не го боядисват , нали ?
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #65
            Малко леко в страни от темата е, но част нашите /Бургаски/ общински съветници сега на сесия ще сменят името на една от централните улици - Фердинандова - кръстена на цар Фердинанд, преди 9.9.1944г. след това именувана 9-ти септември и след 10.10.1989г. пак Фердинандова - същия цар причинил на България две национални катастрофи...та си мисля, че са прави... а отношението на българите към паметниците... ако сте чували в какво състояние са българските военни гробища в Македония и за английските такива... на Шипка дето се сещаме само на 3.03....то и аз от кога не съм ходил на гробищата да запаля по една свещичка...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #66
              За паметта и паметника...

              donnna написа:
              Малко леко в страни от темата е, но част нашите /Бургаски/ общински съветници сега на сесия ще сменят името на една от централните улици - Фердинандова - кръстена на цар Фердинанд, преди 9.9.1944г. след това именувана 9-ти септември и след 10.10.1989г. пак Фердинандова - същия цар причинил на България две национални катастрофи...та си мисля, че са прави... а отношението на българите към паметниците... ако сте чували в какво състояние са българските военни гробища в Македония и за английските такива... на Шипка дето се сещаме само на 3.03....то и аз от кога не съм ходил на гробищата да запаля по една свещичка...
              Обаче пък Фердинанд е обявил и независимостта на България ...
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #67
                И в крайна сметка какво стана - всяко чудо за 3 дни...
                FIAT Bravo 1.9 JTD GT 105ps

                Коментар


                  #68
                  Или както казват старите хора на моята възраст: до днеска било каквото било ,от утре вече ще бъде пак.... както си е било.
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #69
                    Todor_Gagovski написа:
                    Добре де малко уважение към 20 те милиона жертви нямате ли поне, че така се радвате на поругаването на един паметник. То още малко и ще излезе че руснаците са виновни че са спечелили войната.Трябвало е да си траят. Ама утре някой като този "художник" като отиде в гробищата и омаца паметниците на ваши близки, ще викате че няма държава.
                    Така е в БГ. Един ден като си врътнем пак гъза към друг "покровител" ще се сетим че и US са ни е.али, ама сега им целуваме задниците и се хвалим на това отгоре. Е това няма да се промени "Хем насрани, хем голями " - това важи за нас българите. Все другите са ни виновни. Сега като не сме руснаците, да не да ми се е оправил живота ? Историята си е история, и всеки опит да я заличим или опорочим ни прави жалки ! Тя е градена от нашите предци и ние трябва да уважаваме това което са направили.
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #70
                      Dido,смятам, че сме много по-добре без руското влияние. Това е феодална държава, без грам демокрация. И незнам защо се споменават американците. В момента законите, както и политиката се съгласува с Европейския съюз. А дори и за американците - там поне има демокрация. Кога в Русия си видял известна личност - някой актьор или др. да бъде осъден и да полага обществено полезен труд? В САЩ го има. Може малко да прекаляват понякога, но са в пъти по-добре от Русия. Колкото по-далече сме от Съюза като минало , толкова по-добре.
                      Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                      ----------------------------
                      Ignorance is a bliss

                      Коментар

                      Working...
                      X