Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За паметта и паметника...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За паметта и паметника...

    Колеги,какво ви е мнението за така нареченото изкуство?
    Прикачени файлове
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    #2
    Има логика в идеята но пък чак да е краен вандализъм, какъвто го изкарват... по-скоро някой се е позабавлявал за сметка на русофилите. Само не разбрах тоя в жълто в ляво кого олицетворява
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      А ми Краси това произведение на изкуството вече е затрито за поколенията http://www.dnes.bg/sofia/2011/06/21/...no.121923,play .Вече са изчистили статуите.
      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

      Коментар


        #4
        Според мен е голяма глупост ... Ако не са били руснаците още да сме под турско робство, така че смятам че най-малкото което им дължим е уважение! Също не мога да разбера защо хората се опитват да забравят историята ?!

        Коментар


          #5
          ele написа:
          Има логика в идеята но пък чак да е краен вандализъм, какъвто го изкарват... по-скоро някой се е позабавлявал за сметка на русофилите. Само не разбрах тоя в жълто в ляво кого олицетворява
          Моля администраторите да допуснат вероятността някой да е използвал паролата на ele, и да е влязал с нейния профил и да е написал това мнение с което да съм съгласен......
          delete написа:
          Също не мога да разбера защо хората се опитват да забравят историята ?!
          Ми защото понякога тя не е такава, каквато учебниците ни я представят......или поне впечатлението което тя да остави.......
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            #6
            Много добра творба беше.
            delete написа:
            Според мен е голяма глупост ... Ако не са били руснаците още да сме под турско робство, така че смятам че най-малкото което им дължим е уважение! Също не мога да разбера защо хората се опитват да забравят историята ?!
            ...тоя паметник няма нищо общо с турското робство.
            Brava 1.6 16V 103hp

            Коментар


              #7
              delete написа:
              Според мен е голяма глупост ... Ако не са били руснаците още да сме под турско робство, така че смятам че най-малкото което им дължим е уважение! Също не мога да разбера защо хората се опитват да забравят историята ?!
              Е чак пък все още да сме към Анадола не ми се верва.Мен лично ме кефи,едва ли някой от появилите се застъпници се е сетил да ходи там от време на време,ама сега станаха много ....... айде да си замълча

              Коментар


                #8
                Никъде не прочетох какво всъщност символизира тоя "пейнтинг"......а посланието е повече от ясно......Клоуни, дядо коледа, супермен, шарени "войничета", единия нарамил щатското знаме.......Отдолу надпис - В крак с времето......Нужно ли е висше образование за да се сети човек че след като сме вдигнали паметник на тия, след като маса време с потресающа цикличност целувахме първо едната бузка на дупето на Русия, после другата, след като руския беше задължителен, след като секи петък гледахме Время, сега е ред да целуваме с същата цикличност дупето на америка, и прочеето неща свързани с това.......и преди и сега е едно и също, просто държавите са други......тва са имали впредвид "вандалите" - но пък никъде не чух анализ кво точно е това, като е просто очевидно.....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  Нищо лошо няма в това.Добре е че не е просто надраскан със спрей,а е направено нещо интересно.Според мен не трябваше веднага да гопочистват нека да се види как чужденците ще реагират на тази гледка.А относно целта на изрисуването...не знам каква е била целта на човека,който го е нарисувал,но определено паметника стана по-интересен и дори и едно единствено детенце да е попитало майка си какъв е този паметник и защо е толкова важен значи целта е постигната!
                  FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
                  Единствено в България "селянин" е обидна дума.

                  Коментар


                    #10
                    delete написа:
                    Според мен е голяма глупост ... Ако не са били руснаците още да сме под турско робство, така че смятам че най-малкото което им дължим е уважение! Също не мога да разбера защо хората се опитват да забравят историята ?!
                    Тоя паметник не е на Руската армия!!!Тоя паметник е на Съветската армия, която ни окупира, пороби и ни върна 100г. назад и 150г. настрани.Това робство ни навреди Н - пъти повече от Османското иго и още си личи... Тоя паметника трябваше отдавна да са го раздробили като Берлинската стена. Съществуването му е ПОЗОР за Българската държавност.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Добре де, като е напирало така неудържимо изкуството у тез юнаци, защо не са изрисували някоя стена или плочките в парка? Как може всеки, на кого, каквото му хрумне, да ходи да го изтипосва по паметниците. Това е недопустимо, какъвто и да е паметникът. Ами на някои може да им хрумне да боядисат и Шипка, какво ще кажете, трябва да ги аплодираме ли?! Пълна простащина за мен... Дори много чакаха, докато го почистят.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        За да не се повтарям, цитирам си мнението от друг форум:Днес във фейсбук поспорих с млади хора, които защитаваха паметника като "културна забележителност". Докато си пишехме, ми дойде следното сравнение: И през първата, и през втората световни войни, Красная армия е наш ВРАГ. Заради тяхното "освобождение" сме се освободили от 1/3 от територията ни, придобита през 1941 благодарение на "лошите" германци. Ние им правим паметник, който и до ден днешен има хора, които като Александр Матросов на амбразурата бранят от всякакво посегателство. Нихилисти ли са, какви са?!? "Било част от историята ни и не трябвало да го разрушаваме..." С Турция сме били съюзници през Първата световна война. Когато обаче някой си издигна паметник на незнайния турски войн, държавата впрегна всички сили за да го разруши. Два пъти. И Османската империя е част от нашата история, и съзничеството с Турция през Първата световна война - също.Защо този двоен аршин??!? В Турция, въпреки огромните жертви, които са дадени за запазване на териториалната й цялост в битката при Чанаккале, на мястото има общ паметник, на ВСИЧКИ паднали в битката войници - и турски, и вражески (британски, австралийски, новозеландски). Думите на Ататюрк, изписани на паметника звучат някак си от бъдещето. Не сме достигнали още това ниво... http://www.web-reyting.net/1915/AnzacAtaturk.jpg За да не бъда разбран погрешно - не съм турчин и съм яростен антиислямист. Но тук става въпрос за друго.... Къде има в България паметник от такъв мащаб, като този на съветската армия, посветен на падналите български войници във втората световна война?? Щото за България няма ни един паднал съветски войник, но за СССР има доста български. Да не задавам и другия въпрос - има ли в СССР паметник на падналите Български войници, дали живота си за победата при Драва?***Ето и едно чуждо мнение, в което се съдържа жестока истина:"Колко паметници на български патриоти разбити и изрисувани от различни изроди оправихте ? Долна , продажна сган ? 20 години след съветската окупация , робите продължават да се кланят на паметниците на господарите си , как искате да сте свободни с подобни управляващи. Наесен сменете си "чипа" и гласувайте за новият спасител от родата на Пръмови - явно тя се очертава обединителната фигура на ГЕРБ,БСП,ДПС."

                        Коментар


                          #13
                          kiro_of_the_day написа:
                          delete написа:
                          Според мен е голяма глупост ... Ако не са били руснаците още да сме под турско робство, така че смятам че най-малкото което им дължим е уважение! Също не мога да разбера защо хората се опитват да забравят историята ?!
                          Тоя паметник не е на Руската армия!!!Тоя паметник е на Съветската армия, която ни окупира, пороби и ни върна 100г. назад и 150г. настрани.Това робство ни навреди Н - пъти повече от Османското иго и още си личи... Тоя паметника трябваше отдавна да са го раздробили като Берлинската стена. Съществуването му е ПОЗОР за Българската държавност.
                          Извинявай колега,никой паметник не е позор. Това е част от нашата история. Добра или лоша, сами сме си я сътворили. Твърдо съм против събарянето на който и да било паметник (било то и на Хитлер). Нищо от историята не може да бъде заличено. Предпочитам децата ми като учат за Хитлер, Ленин и съветската армия, като научат кой какъв е бил, да могат и да го видят. Ако трябва ще му се изпикаят отгоре, но ще го видят и ще знаят за какво и кого става въпрос. След като събориш паметника (независимо на кого) ти не го заличаваш от историята.Конкретно по темата. Страшно много ми хареса модерното изкуство на незнайният автор. Поне е направено с вкус, а не е някаква мацаница.
                          ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                          FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                          Коментар


                            #14
                            Между другото, имам векторен файл на изрисувания паметник.Става за фанелка.Ако някой прояви интерес

                            Коментар


                              #15
                              Здраствуйте товарищи! :D :D :D
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар

                              Working...
                              X