Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еко такса ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Еко такса ?

    Здравейте Искам да попитам какви са тия еко такси и от кога ги искат при регистрация ? Внасяли сме автомобили преди от Германия и не сме плащали еко такси ...Това за абсолютно всеки един автомобил от всяка една страна ли важи .. изобщо не съм запознат с тая наредба и кога влиза в сила .. Моля някой компетентен по темата да ме светне

    #2
    Колега, явно отдавна не сте внасяли автомобили... тази наредба е от 2008-ма.Наредба за определяне на реда и размера за заплащане на продуктова такса за продукти, след употребата на които се образуват масово разпространени отпадъци

    Коментар


      #3
      Еко такса се плаща от няколко години. Мисля че се плаща за всички нововнесени автомобили.

      Коментар


        #4
        Да аз се поинтересувах малко и разучих новата наредба Благодаря ! Наистина отдавна не сме внасяли от 2007 насам ако не се лъжа за това и не бях в час

        Коментар


          #5
          И доколкото знам еко таксата трябва да я плати вносителя или продавача на колата,а не купувача.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            Ама на практика става точно обратното-купувача си плаща като поп.
            PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
            Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

            Коментар


              #7
              pecata написа:
              И доколкото знам еко таксата трябва да я плати вносителя или продавача на колата,а не купувача.
              Не знам дали продавача/вносителя трябва да я плаща но обикновено си я плаща клиента/купувач.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Колега, работя точно това с Еко таксите. По закон таксата се дължи от вносителя, ама са много малко автокъщите или вносителите на автомобили, които я плащат, дори наскоро видях в сайта на официален вносител как искат 75 евро, което е абсурдно. Еко таксата се дължи за автомобили до 3,5 тона, не се дължи за мотоциклети, плаща се еднократно при първата регистрация на автомобила в КАТ. Цената зависи единствено от годините на автомобила: нови, до 5 години, от 5 до 10 години и над 10 години. Ще ти пиша на лично, колко най-много да платиш за автомобила си П.П. Някой, ако има нужда от съдействие за Еко такси, аз съм вашия човек........за цяла България :D
                Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                BMW X3 3.0D Aut

                Коментар


                  #9
                  iee написа:
                  Колега, работя точно това с Еко таксите. По закон таксата се дължи от вносителя, ама са много малко автокъщите или вносителите на автомобили, които я плащат, дори наскоро видях в сайта на официален вносител как искат 75 евро, което е абсурдно. Еко таксата се дължи за автомобили до 3,5 тона, не се дължи за мотоциклети, плаща се еднократно при първата регистрация на автомобила в КАТ. Цената зависи единствено от годините на автомобила: нови, до 5 години, от 5 до 10 години и над 10 години. Ще ти пиша на лично, колко най-много да платиш за автомобила си П.П. Някой, ако има нужда от съдействие за Еко такси, аз съм вашия човек........за цяла България :D
                  За Смарт в СФ платих над 150 лв мисля че беше, за Фиат Купе в Ямбол дадох някакви 50-60 лв, дали не беше и по малко, не знам как ги формират тия неща, но доста нелогично ми се видя.....
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #10
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    iee написа:
                    Колега, работя точно това с Еко таксите. По закон таксата се дължи от вносителя, ама са много малко автокъщите или вносителите на автомобили, които я плащат, дори наскоро видях в сайта на официален вносител как искат 75 евро, което е абсурдно. Еко таксата се дължи за автомобили до 3,5 тона, не се дължи за мотоциклети, плаща се еднократно при първата регистрация на автомобила в КАТ. Цената зависи единствено от годините на автомобила: нови, до 5 години, от 5 до 10 години и над 10 години. Ще ти пиша на лично, колко най-много да платиш за автомобила си П.П. Някой, ако има нужда от съдействие за Еко такси, аз съм вашия човек........за цяла България :D
                    За Смарт в СФ платих над 150 лв мисля че беше, за Фиат Купе в Ямбол дадох някакви 50-60 лв, дали не беше и по малко, не знам как ги формират тия неща, но доста нелогично ми се видя.....
                    Логиката е, че зависи кога си ги купувал, зависи и на кой си попаднал Съвсем нормално е човек, който не е в час да плати колкото му искат......само за пример във Варна на един му взимат 143 на друг на 20 метра по-встрани 50Май съм забравил да спомена, че за различните градове цената е различна.....определя се от пазара
                    Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                    Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                    Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                    BMW X3 3.0D Aut

                    Коментар


                      #11
                      Възможно е, но предположих че щом за кола 2002 година и 45 коня дадох толкова пари, за кола 98 и 220 коня ще дам поне двойно още отгоре.......тоя на 100 метра от местния КАТ като ми каза некви 50 кинта и щях да го цункам от кеф......
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #12
                        Еко таксата е фиксирана и определена като сума в Приложение 2 на по-горе цитираната наредба.Такава се плаща таксата, ако ти лично идеш в чужбина и си внесеш колата.Много от вносителите са членове на сдружения, подобно на ЕкоПак, като вече там има договорени различни отстъпки, които достигат до 60-70% от дължимата сума. Затова и различните и много по-евтини цени на еко-таксата.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          Еко таксата е фиксирана и определена като сума в Приложение 2 на по-горе цитираната наредба.Такава се плаща таксата, ако ти лично идеш в чужбина и си внесеш колата.Много от вносителите са членове на сдружения, подобно на ЕкоПак, като вече там има договорени различни отстъпки, които достигат до 60-70% от дължимата сума. Затова и различните и много по-евтини цени на еко-таксата.
                          Дидо, вече няма никой, който да плаща директно към държавата Не, че няма такива, които плащат 267лв. и към някоя организация
                          Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                          Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                          Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                          BMW X3 3.0D Aut

                          Коментар


                            #14
                            iee написа:
                            Дидо, вече няма никой, който да плаща директно към държавата Не, че няма такива, които плащат 267лв. и към някоя организация
                            Чисто информативно - колко би ми струвала при теб Еко таксата за 11 годишна "софийска" кола? Таксата е платена Април месец, но искам да я сравня с твоята цена!

                            Коментар


                              #15
                              kaci написа:
                              iee написа:
                              Дидо, вече няма никой, който да плаща директно към държавата Не, че няма такива, които плащат 267лв. и към някоя организация
                              Чисто информативно - колко би ми струвала при теб Еко таксата за 11 годишна "софийска" кола? Таксата е платена Април месец, но искам да я сравня с твоята цена!
                              Само да поясня, че аз не правя Еко такси. Не, че не мога, но предпочитам да не го правя Работата ми е да намирам посредници, които да ги правят за нашата организация. За цената ще ти отговоря на лично, поради 2 причини : нито знам към коя организация си я правил, нито знам дали си имал някой познат, който да ти я направи
                              Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                              Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                              Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                              BMW X3 3.0D Aut

                              Коментар

                              Working...
                              X