Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо "Кауфланд" събира лични данни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    jenshen73 написа:
    Хм, явно единственият начин да се предпазиш да не ти припишат кредит, дето не си го искал лично ти - е да имаш да даваш пари нейде Примерно на някоя банка 100-200лв. или на данъчните. Защото ако е възможно отпускането на кредит от дистанция - все пак те проверяват някак си - примерно дали има задължния, дали се осигуряваш...
    Това да влезеш в черния списък на кредитните институции понякога може и да е плюс Дето се вика, не се знае тоз, дето те затрупва с лайна, дали всъщност не ти помага

    Коментар


      #17
      geo_g написа:
      ... но подобни колекционери на данни, видя ли някой да иска повече от две имена и телефон за томбола, директно у лево. Бахти хитреците!!!!!!!!!!!!!!!!
      Това не бях го прочел преди малко. Напълно си прав, явно точно това е решението! Сега се сещам, че преди няколко години спечелихме фритюрник от Била. Мислех, че това е една безполезна вещ, а всъщност го използваме всекидневно. Та тогава се идентифицирах само с телефонния номер, нищо друго. Както вече казах, някои правят томболи, други събират лични данни.А който е много голям мъж с главно М и е над тези дребнави неща, да си публикува във форума трите имена, ЕГН и точен адрес.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #18
        snake написа:
        geo_g написа:
        ... но подобни колекционери на данни, видя ли някой да иска повече от две имена и телефон за томбола, директно у лево. Бахти хитреците!!!!!!!!!!!!!!!!
        Това не бях го прочел преди малко. Напълно си прав, явно точно това е решението
        Абе колега ти голям късмет извади......я кажи 6 числа :D
        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

        Коментар


          #19
          Преди време беше "на мода" да ти продадът апартамента без да имаш и идея. Ползвайки личните данни и алчен нотариус. И да ти цъфне съдия изпълнител с полиция на вратата.Доста е трудно да ти вземат апартамента по такъв начин, но и разправиите са ужасни.Някакъв познат спомена, че ползвали някаква "защитна" схема. За да се предпазят от такова нещо, че личните ни данни ги няма, само който не ги е поискал.Виртуален спор с роднина... единият дал на заем на другия 20 лв и обратно. Имат и разписки. И двамате не си ги връщат и си правят запори, един на друг, на апартаментите и колите. С помощта на частен съдия изпълнител и внасяне на някаква такса ставал запора.Не ми е много ясно, но моля някой компетентен да обясни.И дали такава "защита" има изобщо някакъв смисъл? Поне да затрудни измамниците...
          Lancia Lybra 5.20 V.I.S. Automatic
          Lancia Lybra SW 1,9JTD

          Коментар


            #20
            rebel написа:
            snake написа:
            geo_g написа:
            ... но подобни колекционери на данни, видя ли някой да иска повече от две имена и телефон за томбола, директно у лево. Бахти хитреците!!!!!!!!!!!!!!!!
            Това не бях го прочел преди малко. Напълно си прав, явно точно това е решението
            Абе колега ти голям късмет извади......я кажи 6 числа :D
            Това е друга тема. Наистина съм печелил много неща от томболи и игри. А вчера получих знамение и пуснах тото за 132,50 лв. . Ако спечеля, ще се похваля. Историята е доста интересна, но ще я разкажа само ако спечеля .
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #21
              ЕГН им трябва защото не можело да участват лица под 18 години.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #22
                Tornado написа:
                ЕГН им трябва защото не можело да участват лица под 18 години.
                И датата на раждане е достатъчна, ако е само за това.

                Коментар


                  #23
                  @Immortal: Само с датата ти за раждане и приблизителното налучкване за местораждане, а после още малко налучкване - ще ти генерирам и ТВОЕТО лично ЕГН
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #24
                    Каква защита те хакерите цру разбиха вие за един кукуфлан коментирате.
                    Обичам си работата.

                    Коментар


                      #25
                      На мен ми е по-интересно защо са те карали да даваш обяснение в полицията след като си "станал" член на ВМРО!? Или нещо не съм доразбрал...
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #26
                        Защото има образувано дело или може би само подадена жалба срещу организаторите на подписката за извънреден конгрес, не разбрах точно. Обвиняват ги, че са я фалшифицирали. Та на въпросите им дали съм участвал под някаква форма в подписката и т.н., им казах, че не задават правилния въпрос. А отговорът му е, че никога не съм бил член на ВМРО, както и на която и да е партия. Почувствах се леко омърсен от тази глупост, която не ме интересува или касае по никакъв начин. Това е всичко, изглежда дребна работа, но все пак е злоупотреба с лични данни. И то на два пъти. Първо съм станал член - някой плъх ми е имитирал подписа, подал е от мое име заявление или там с каквото се става член. И след това пак от мое име е участвал в споменатата подписка. Писал е името ми, имитирал е подписа ми, абе остава не особено приятно усещане.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #27
                          Ами Кауфланд например вече разполагат със списък на клиентите си във всеки магазин - поименно, потелефонно и поадресно, повъзрастово. И не само те. Масова офанзива напоследък.
                          Bravo 1.6 / 16

                          Коментар


                            #28
                            Всички тези карти за отстъпки за какво мислите че са? А, и да бяха само те...Нямате си и представа колко много хора разполагат с личните ви данни.
                            Alfa 159 SW 2.4 Ti
                            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                            Коментар


                              #29
                              Преди няколко дни в бриколаж се опитваха да ми вземат адреса и името под предлог, че проверяват дали хората си получават списанията. Останаха много учудени, като им казах, че не желая да давам данни. Даже се пробваха да ми наврат листа в ръцете, ама не познаха... Ако толкова искат да знаят, може просто да преброят кой казва ’да’ и кой ’не’, вместо да те карат да пишеш име, адрес, че и да се подписваш.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                #30
                                Кауфланд събират лични данни за да могат да злоупотребяват с това
                                Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                                FIAT BRAVO 1.8GT
                                FIAT BRAVO 1.9TD ex

                                Коментар

                                Working...
                                X