Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко правна помощ ако може

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко правна помощ ако може

    Обръщам се най вече към юристите или някои които са патили от подобно нещо.Какъв е случая ? Имам собствен телевизионен сервиз с нотариален акт за собственост.Всяка година си плащам данък зграда за него и съответно такса смет . Щом в началото на месец Март всяка година излезне сумата която трябва да заплатя веднага отивам и заплащам . Така и тая година на 13 Март съм заплатил цялата определена сума .На 20Май получавам препоръчано писмо да отида с документите за зградата си в данъчното в съвета . Отивам и ми написаха Акт ,че не съм подал някаква си еднократна данъчна декларация ,която трябвало да я подам до 30 юни 2010г Казах че не съм знаел . Отговора е: да си знаел . Написаха ми акт и се подписах като ми казаха че това ми е първо нарушение и ще има някаква си символична глоба . Обаче миналия ден съпругата ми отива да внесе вноската за патентния ми данък и хоп на компютъра излиза глобата от 500лв ??? . Наказателното постановление не съм го получил още, но глобата е нанесена в компа им .Въпроса ми е следния . Това еднократно подаване на такава декларация за цялата страна ли е важало или само нашето данъчно в Ловеч си я е изисквало? И ако само нашето си я е изисквало ,защо не съм бил уведомен лично . Защо при заплащането през месец Март на дължимата сума не са ми казали тогава, че нямам подадена такава декларация и като нямам подадена как са изчислили дължимия данък който заплатих?Не исках да се разправям с нашите данъчни защото са се намръщили и нищо не обясняват .Казват че по някакъв си член ми налагат минималната глоба която за фирми почва от 500лв до 2 000лв . Но това мен ме не топли . Да беше сума до 50лв да я прежали човек но 500лв са много пари . Аргументите ми са, че аз нито съм достроявал допълнително ,нито съм придобил още недвижим имот та да бъда задължен да си подам декларация.От 20 години площа ми е една и съща и зградата е една и съща .Та нещо да ме светнете като ме намерят да ми връчат наказателното постановление ,какво бих могъл да предприема .
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    #2
    Коцев почва да се сблъсква с абсурдите в България...Ние като говорим...Иначе по въпроса ти - напиши какво точно пише в акта - кой член и кой закон си нарушил, за да видим?

    Коментар


      #3
      Като за начало трябва да кажеш на кого се води имота.Ако и имотът е на фирма, да имаше такова нещо за цяла България до 30 юни миналата година. Преди това фирмите подаваха само декларация по чл. 17 от ЗМДТ, а до тази дата трябваше задължително да подадат и по чл 14. Информацията е имаше както в сайта на НАП, така и в данъчното. Можеш да обжалваш акта, но се консултирай с адвокат, защото сам разбираш какъв е шансът да падне при минимална глоба. Глобите за юридически лица са огромни, а непознаването на закона не е причина да не се спазва.Immortal: не знам за какъв абсурд говориш, който си има фирма или извършва дейност трябва да познава законите на държавата. Ако смята, че сам няма да се оправи, си плаща на някой друг да му казва какво да прави
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        Това ми прилича на декларацията,че смяташ да придобиеш МПС ама там глобата беше 20 лв.Наистина напиши на какво основание те глобяват и ако получиш НП виж срока за обжалване.Може би има варианти.
        Не всичко което има две бузи ......... е лице.

        Коментар


          #5
          ele написа:
          Immortal: не знам за какъв абсурд говориш, който си има фирма или извършва дейност трябва да познава законите на държавата. Ако смята, че сам няма да се оправи, си плаща на някой друг да му казва какво да прави
          в английския форум задаваш въпрос, отговарят в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо в българския форум, като зададеш въпрос, всички започват да ти обясняват колко си прост

          Коментар


            #6
            Ele ще излезе права ако наистина се е изисквало до 30 юни миналата година да подам такава декларация. Фирма съм ,едноличен търговец се водя.При това положение ще ги прежаля 500лв Да съм се интересувал . Но като гледам колко много хора са като мен в града бая ще си напълнят хазната .Кьорав карти не играе. :D :D Благодаря за бързите отговори .
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              Immortal: жалко е, че се обиждаш на ’прост’ от подобни думи. Не съм целяла да те обидя, но ако се обиждаш, може би има за какво коцев: Точно за това е, след като имотът е на ЕТ. но не ти пречи да се консултираш с адвокат или закона, като ти излезе акта - току виж не са ти сложили минималната глоба.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Със Български съд и адвокати не искам да имам нищо общо. Плащам и шапка на тояга. :D
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #9
                  Коцев, а публикува ли си в търговския регистър годишния отчет? Щото там глобата е 2000 лв.Сигурно има и десетки други задължения, за които нормалния човек разбира, когато му съставят акта.Права си, Еле, който не знае - да плаща на такива дето знаят. Ай сега влез в някой счетоводен форум, и виж там уж всичко-знаещите счетоводители какви малоумни въпроси и отговори пишат. Няма да казвам през колко такива знаещи и можещи счетоводители минах, докато намеря някой, който да води най-обикновено едностранно счетоводство на ЕТ.За какво ни е това образование, когато в него се учат какви ли не никому ненужни предмети, а не се учат такива елементарни неща като задълженията на един ЕТ например!?!

                  Коментар


                    #10
                    Дидко , и там изгърмях с 50лв . Като честен данъкоплатец отидох занесох отчета и платих 50лв такса. Обаче от 3 Май отмениха такова плащане на 50лв и който внесъл връщане няма . Куче влачи антирия. :D Все съм късметлия. Днеска в разговор с разни патили един ме светна на вноски по 20лв да погасявам акта . И така десет години да се влачат . Има ли такъв чалъм да внеса примерно сега 20 и след няколко месеца още 20 .
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #11
                      коцев написа:
                      Дидко , и там изгърмях с 50лв . Като честен данъкоплатец отидох занесох отчета и платих 50лв такса. Обаче от 3 Май отмениха такова плащане на 50лв и който внесъл връщане няма . Куче влачи антирия. :D Все съм късметлия. Днеска в разговор с разни патили един ме светна на вноски по 20лв да погасявам акта . И така десет години да се влачат . Има ли такъв чалъм да внеса примерно сега 20 и след няколко месеца още 20 .
                      По принцип има такъв вариант,но за твоя случай не съм сигурен.
                      Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                      Коментар


                        #12
                        Чалъми много.Въпроса е да не ти пратят и лихвите, защото гледам почти една година от нарушението почти е минала.Но чалъма с вноската най-добре минава през банков ордер,нищо че в НАП са задължени да ти издават бележка за това какво и за какво си платил.

                        Коментар


                          #13
                          Колега Коцев, извинявай, но извън проблема тази тема виждал ли си я?http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                          Коментар


                            #14
                            maikule написа:
                            Чалъми много.Въпроса е да не ти пратят и лихвите, защото гледам почти една година от нарушението почти е минала.Но чалъма с вноската най-добре минава през банков ордер,нищо че в НАП са задължени да ти издават бележка за това какво и за какво си платил.
                            Една година ще стане на 30 юни. Още никой не ми е връчил наказателното постановление, а нали след връчването в седем дневен срок имам право на обжалване . Как тогава са нанесли в компютъра глобата от 500лв ? Колега Orcinus, тая тема съм я преглеждал и ако смяташ, че пиша съвсем неграмотно ,то кажи и спирам да пиша .Няма проблем. :D
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              Ей почна да ми идва в повече тая държава и гнилия народ в нея. Човека задава въпрос,а се появяват философи,които го укоряват как пишел...ОМГ Ииии Еле,защо не направиш услуга на всички,като поне в една подобна тема не ни занимаваш с глупостите си. То бива,ама ти наистина се стремиш на всяко гърне да си капака...а няма как да стане,затова стига се напъва.Коцев,в Абсурдистания е така...колкото си по-честен и се стремиш да си плащаш всички задължения навреме,толкова повече ще ти измислят нови и се се стремят да те стрижат още и още. Започвам да си мисля,не е ли по-добре просто всички да спрем да плащаме данъци,такси и всичко,докато ния от които зависи не се хванат и свършат нещо наистина като хората. Цялата ни държавна администрация е за боклука!!!
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар

                              Working...
                              X