Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алкохол . . .

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алкохол . . .

    Здравейте колеги имам въпрос. На 16,03,2011 ми взеха книжката ... за алкохол дрегера отчете 0,82 ,а кръвната отчете 0,7 , наказаха ме за три месеца. Въпроса ми е сега на 16,06,2011 мога ли да си взема книжката от КАТ, защото тогава ми изтичат 3 месеца или това мога да го направя най-рано на 17,06,2011 ? Благодаря предварително.

    #2
    На следващият ден!

    Коментар


      #3
      Има ли толкова значение един ден?!?Мисля обаче, че за да си вземеш книжката, трябва да преминеш през психо-тест. Не се бъзикам.

      Коментар


        #4
        Доколкото знам психо-тест трябва ако си над 1,2 промила или ти я взимат за втори път, а на мен ми я взимат за първи с 0,7 промила

        Коментар


          #5
          "Психологическите изследвания се провеждат при желание на заявителя да възстанови правото си за управление на МПС, загубено по реда на чл. 157, ал. 4 ЗДП, на чл. 171, т. 1, б. "а" ЗДП, чл. 174, ал. 2 ЗДП и чл. 343г от Наказателния кодекс. " Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки: 1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач: а) за когото видимо се установи, че не отговаря на медицинските или психологическите изисквания - до отпадане на основанието за това; б) (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, установена с медицинско изследване или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишания въздух, или е под въздействието на друго упойващо вещество, както и при отказ да бъде проверен с техническо средство или да даде кръв за медицинско изследване - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от 6 месеца; при наличие на медицинско изследване от кръвна проба по реда на чл. 174, ал. 4 установените стойности са определящи;

          Коментар


            #6
            Между другото, знам че е относително за всеки човек, но все пак - какво изпи - като количество, че ти показа 0.82 (0.7) ?Щото и аз пийвам по една бира и карам, спирали са ме - показвало е 0.0 (около 30 мин след бирата).

            Коментар


              #7
              Амии аз съм си за бой изпих няколко бири ....

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                Между другото, знам че е относително за всеки човек...
                МНОГО е относително...Преди да сложат памет на дрегерите съм се тествал и на две бири единият път ми показва 0.3, а другият 0.7. Добре, че вторият път не карах аз...
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  А по междудругото къде трябва да отида за този психотест и трябва ли първо да отида в КАТ и да са минали трите месеца, въобще каква е процедурата...

                  Коментар


                    #10
                    Бе иди първо в КАТ и питай. Там ще ти кажат дали трябва или не и къде да идеш.Не ща да те отчайвам, ама като чета по форумите - първия път на психото почти винаги си скъсан, а следващото явяване - след 6 месеца... Това са информации от други форуми, не е официална, тъй че ти иди и питай... тук само можем да гадаем.

                    Коментар


                      #11
                      "Това са информации от други форуми, не е официална, тъй че ти иди и питай... тук само можем да гадаем."Това говори добре за хората от форума, че не карат пили или просто не са хващани.
                      FIAT tempra 1.6

                      Коментар


                        #12
                        абе чесно казано...май тая книжка не ти трябва, щом с толкова лека ръка си я дал.По добре ако ще пиеш... да нямаш книжка, или поне да не се качваш да караш.

                        Коментар


                          #13
                          Моята я върнаха без прихо тест миналата година.Подобно колиество алкохол, пак за 3 месеца.И още един "бонус" - докато ми се върне от Самоков.А и не зная дали изискването да има или не психо не е субективно.Понеже и аз имах информация за подобна вероятност се понапънах да оставя добри впечатления в жената на гишето в кат.Или съм се справил или съм положил излишни усилия
                          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                          Коментар


                            #14
                            Нека използвам темата и аз... ако на човек му сършат всички точки в талона трябва ли да се явява на листовки и кормуване? Също и ако ти вземат книжката няколко пъти за алкохол... просто ми е любопитно,да не се стига до там ,че Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                            Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

                            Коментар


                              #15
                              trancer написа:
                              Нека използвам темата и аз... ако на човек му сършат всички точки в талона трябва ли да се явява на листовки и кормуване?
                              Да, пише си го точно и ясно. Ако ти свършат точките - губиш правоспособност. Като на електронна игра на която ти свършват животите - Game Over - трябва да започнеш отначало.

                              Коментар

                              Working...
                              X