Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Станала е много тежка катастрофа в София...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Станала е много тежка катастрофа в София...

    На кръстовището на бул.Дондуков и бул.В.Левски около 20.00 ч....научих го от сестра ми. Било е голям ужас и тя е малко в шок, така да се каже.Никъде не пише какво е станало, а тя се интересува дали има пострадали...Джип Тойота и БМВ. Джипа се е търкалял като зар надолу по булеварда.Някой знае ли нещо за станалото?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    Ами аз до колкото разбрах, джипа се е движел от моста Чавдар по Дондуков и на кръстовището с В.Левски се опитва да прави ляв завой (а то ако не ме лъже паметта там няма право на ляв завой) и идващото по Дондуков БМВ (идва от М.Луиза) го свитка. Джипа започва да се върти няколко пъти и се удря в идващото по бул В. Левски такси. В джипа се е возило и малко детенце. Май само то е пострадало сериозно.

    Коментар


      #3
      ...

      Коментар


        #4
        Аман от малоумици! А що се отася до джиповете-поради високият им център на тежеста се обръщат много лесно при подобни инциденти, или рязко завъртане на волана и не висока скорост. Чудя се докога куките ще се правят на кьорави!? На кръстовището до университета има вече камери-какво от това!? Идиотите идващи от към попа се престрояват в лява лента, която е само за ляв завой, но те напират напред и така забавят другите две колони, които са за направо!?!? Докога така???
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Аман от малоумици! А що се отася до джиповете-поради високият им център на тежеста се обръщат много лесно при подобни инциденти, или рязко завъртане на волана и не висока скорост. Чудя се докога куките ще се правят на кьорави!? На кръстовището до университета има вече камери-какво от това!? Идиотите идващи от към попа се престрояват в лява лента, която е само за ляв завой, но те напират напред и така забавят другите две колони, които са за направо!?!? Докога така???
          Докато куките са корумпета и взимат жълти стотинки (5-10лв.) за нарушения, които костват живота на човек ще е така Ако на всеки един, който прави нарушение му бъде съставен акт скоро в София няма да има шофьори Иначе тия педали с лъскавите коли винаги са ме дразнели с некадърното си и пиянско шофиране То не може вчера Москвич, а днес BMW
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Добре че няма пострадали......тия съвсем не ги разбирам обаче... може ли да караш по този начин с детето си в колата. Айде тия мойте връстници - пикльовците да се правят на интересни е пак по-нормално от колкото голям човек със семейство.Може би това че са нови, скъпи и хубави коли ги е спасило. - НО АКО ИМАШЕ ЧВОЕК КОЙТО ПРЕСИЧАШЕ В ТОВА ВРЕМЕ???...За този "шофьор" трябва най-сериозното наказание, което не е лишаване от правото да управлява, ами му се пада и затвор!
            FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

            Коментар


              #7
              Re: Станала е много тежка катастрофа в София...

              Mazgarev написа:
              На кръстовището на бул.Дондуков и бул.В.Левски около 20.00 ч....научих го от сестра ми. Било е голям ужас и тя е малко в шок, така да се каже.Никъде не пише какво е станало, а тя се интересува дали има пострадали...Джип Тойота и БМВ. Джипа се е търкалял като зар надолу по булеварда.Някой знае ли нещо за станалото?
              Да знам доста!!! БМВ-то го е карал един приятел и той ми разказа много вътере в него е пътувал още един идвали са по Дондуков (от моста Чавдар). На светофара БМВ-то тръгва на зелено, но за късмет с малко газ (при двигател 3.5 това си е късмет а като знам и как кара момчето ГОЛЯМ късмет). Джипа идва от паметника на Левски с над 100км. В него се вози мъж с дете на 4 годинки!!!!! (Пълен ОЛИГОФРЕН) Как може да кара с такава скорост при положение, че вози дете (то и иначе не е редно). Джипа минава на червено и по думите на моя приятел буквално преминава през предницата на БМВ-то (ако е минал малко по-назад днес сигурно щях да съм на погребение) след което се обръща по таван и изхвърча в съседното платно (пързалял се е по таван около 200метра).Пързаляйки се Тойотата се удря леко в един таксиджия. Той отваря задната врата на джип и изважда детенцето, след което и шофьора. НЯМА ПОСТРАДАЛИ това е най-важното само от два скъпи автомобила вече не става нищо!!!Сега искам да ви попитам нещо1 На кой нормален човек му е нужно да кара с такава скорост в града пък на всичкото отгоре и с детенце в колата?2 Познаите след колко време са дошли линейките при положение, че са на около 500метра от станалото?
              FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

              Коментар


                #8
                Re: Станала е много тежка катастрофа в София...

                TAIF написа:
                ...2 Познаите след колко време са дошли линейките при положение, че са на около 500метра от станалото?
                "Бърза помощ" са на 300 метра от случилото се... надолу по улицата.
                FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                Коментар


                  #9
                  OFF:Знам за колко ще дофърчи Сиерата от "Божура" ~ 10 сек Иначе сигурно за линейката се необходими 20-30 мин. Комуникациите са бавни!

                  Коментар


                    #10
                    Re: Станала е много тежка катастрофа в София...

                    Mazgarev написа:
                    TAIF написа:
                    ...2 Познаите след колко време са дошли линейките при положение, че са на около 500метра от станалото?
                    "Бърза помощ" са на 300 метра от случилото се... надолу по улицата.
                    Добре де пробвай да познаеш след колко време са дошли? Където са 300 там са и 500 да не говорим и къде се намира Исул
                    FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                    Коментар


                      #11
                      Re: Станала е много тежка катастрофа в София...

                      TAIF написа:
                      Добре де пробвай да познаеш след колко време са дошли? Където са 300 там са и 500 да не говорим и къде се намира Исул
                      Знаейки и за други подобни случаи, предполагам - между 20 и 30 минути...
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #12
                        Vladim написа:
                        Аман от малоумици! А що се отася до джиповете-поради високият им център на тежеста се обръщат много лесно при подобни инциденти, или рязко завъртане на волана и не висока скорост. Чудя се докога куките ще се правят на кьорави!? На кръстовището до университета има вече камери-какво от това!? Идиотите идващи от към попа се престрояват в лява лента, която е само за ляв завой, но те напират напред и така забавят другите две колони, които са за направо!?!? Докога така???
                        Колега, стига сме плюли хората. Значи ако слезне долу да ПАЗИ да не се престрояват така (щото буквално требе да влезне в ролята на пъдар, понеже българските шофьори са овце, един като тръгне и юурош на маслините), ще пищиш че светофара ти държи малко зелено и ще минават по 10 коли от всякъде. Защото на светофара 1-ва кола е кокона която е захапала телефона и си говори с "муцката" и не види че и е зелено и тръгне в последния момент ...Просто не може да се сложи на всяко кръстовище по 2 полицая. Стига само сме плюли. Трябва и ние да се дисциплинираме. Замисли се ти не си ли правил същото на някое друго кръстовище.

                        Коментар


                          #13
                          The_Wicker_Man написа:
                          Колега, стига сме плюли хората. Значи ако слезне долу да ПАЗИ да не се престрояват така (щото буквално требе да влезне в ролята на пъдар, понеже българските шофьори са овце, един като тръгне и юурош на маслините), ще пищиш че светофара ти държи малко зелено и ще минават по 10 коли от всякъде. Защото на светофара 1-ва кола е кокона която е захапала телефона и си говори с "муцката" и не види че и е зелено и тръгне в последния момент ...Просто не може да се сложи на всяко кръстовище по 2 полицая. Стига само сме плюли. Трябва и ние да се дисциплинираме. Замисли се ти не си ли правил същото на някое друго кръстовище.
                          НЕ! Не съм правил същото и никога няма да го направя, защото УВАЖАВАМ останалите участници в движението и не мисля, че като ги предредя ще спестя, кой знае, колко време! Като не могат да сложат полицай не едно от най-важните кръстовища (там между другото почти винаги има в кабинката, но той блее и не му пука за нарушенията, гледа заплатата да върви) да кажем ОК-сложили са камери. Е, какъв им е келепира, като засичат десетки нарушения в минута и не санкционират никой!? Може би ще ги използват при сериозна катастрофа, че да видят, кой крив-кой прав. Да, но до катастрофа няма да се стигне, ако се спазват правилата! И недей да ме обвиняваш, че и аз правя нарушения-нито ме познаваш, нито знаеш, как карам!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Понеже се занимавам с камери само да оточня че това се записва всичкото и после те викат да се видиш какъв си хубавец и какви си ги вършил ако е достатъчно грубо нарушение - оня ден изгърмях така с новата камера на Цариградско която много мазно ме е лепнала как минавам със 190 покрай нея.....и разбира се после шефа ми го повикаха малко да си побъбрят с него (колата се води на него) и са му показали малко снимчици ама понеже колата е на фирма не могат да напишат акт и да вземат точки а само пари.....и то не малко....Иначе и на Университета и на Орлов мост и по жълтите павета има камерки и си записват и после викат нарушителите стига да са достатъчно груби нарушенията - за непрваилно изпреварване и т.н.няма кой да се занимава или за неправлино завиване на Орлов мост и т.н....гледат за по-тежки нарушения като груби засичания,минаване на грубо червено,създаване на опасни ситуации и т.н.Проблема е че тази техника е страшно скъпа и дори държавата със зор си позволява такава инвестиция (една камера от въртчщите се дето са 3 на Орлов мост стръва около 1500-1600 лв.) и отделно има още много апаратура за записване и т.н.То пак добре че поне някъде са сложили.С времето ще наслагат още не се притеснявайте.Нашата фирма не успя да псечели търга за София ама в добрич слагахме и честно казано видях колко и гледат какво става - якия сървър в полицейското управление седи и записва по 24 часа ама никой не гледа какво става и къде гледат камерите изобщо (едната гледаше в един навес и според записите гледа там от около 5-6 дни.....).Просто хората които се занимават да обработват тази информация не са дорасли за това...
                            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                            Коментар


                              #15
                              Колега понеже съм местен-от Добрич, би ли ми казал в моето родно градче къде са камерите че ми стана интересно мерси предварително :D .
                              N.Y. State of Mind

                              Коментар

                              Working...
                              X