Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Друга гледна точка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Друга гледна точка

    Случайно попаднах на тази статия:http://neverojatno.wordpress.com/2011/06/05/sintagmaВ началото написаното в нея ме подразни, но след това се замислих. Изобщо не смятам гърците за нещо повече от нас, както и са ми смешни напъните да запазят неадекватните социални придобивки във фалиралата си държава. Но е факт, че шепа хора, от нашите, вече десетки години ни ограбват, а ние гледаме. Токова ли сме зле всъщност?

    #2
    Тази статия е популярна и във фейсбук. Не мога да коментирам гърците, но техните коментари за нас са верни.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      #3
      Казвал съм го и преди. Много любим бивш вече надпис на стената на кино Одеон в София - "Ако изборите променяха нещо, щяха да са незаконни". 20 години ни ограбват и се гаврят с нас, защото ние си ги преизбираме всеки път едни и същи, само с различни имена на партиите. Пък нека някой ме съди после и да ми вика келеш, че не гласувам от много години за никой и нищо. Аз в тази смехория не искам да участвам. А тези горе не ги е*е за това което мислят тези долу, не си дават сметка защо избирателната активност е толкова ниска, и всячески възпират всеки порив за референдум на каквато и да е по-значима и важна тема. Ако станеш неудобен с някое си действие - забраняват го... Пълен ташак. И после пак ходете и си ги изберете. Пък после коментирайте "Ми да, те византийците са прави..."

      Коментар


        #4
        Да де, ама не мислиш ли, че тези "горе" са там, защото другите "долу" ги търпят?

        Коментар


          #5
          Абсолютно вярна констатация. Лошото е, че я правят чужденци за нас, а не ние самите.Сами сме си избрали управляващите, няма на кого да се сърдим.
          ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

          FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

          Коментар


            #6
            Нищо не е само черно или само бяло. в статията има много истини, но и големи глупости. Икономика не се гради на улицата с плакати, а на полето, в завода, в университета. Държавите, чието богатство се базира на окономика, както Германия, Япония, САЩ и да не изброявам не са най-протестиращите, нали? Французите, които заедно с Гърция са най-стачкуващи поне имат бивши колонии и доста повече икономика. И кризата при тях минава по различен начин. Но Гърция е неефективна, с ужасен държавен сектор и неконкурентна икономика. Гърция е пример какво се случва, когато доходите изпреварят производителността. И не мисля, че Гърция може да ни е за пример - държава, чийто просперитет се базира на туризъм и яко смучене на еврофондове не е за пример точно в момента. Защото точно тези, които правят иначе интересни забележки за наборите си в България, ще трябва да платят масрафа на родителите си. Гърция е на командно дишане и ако не беше в Еврозоната досега да е отнесла плувката. Всеки ден на площада влошава положението. Сега гърците на 18-25 години виждат онова, което видяхме ние преди малко повече от 10 години - как бъдещето ти отива на кино, но за съжаление филмът не комедия, а трагедия. И по добре да се стегнат, защото на онези малко на Северозапад ще им писне да плащат 6 часовия работен ден на гръцките чиновници или близо четирициврените пенсии на хора без година трудов стаж и тогава ще стане още по-лошо.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              bubachko написа:
              "Ако изборите променяха нещо, щяха да са незаконни".
              Всъщност този надпис го има и на Орион на жълтата стена, ама гласи "Ако изборите променяха нещо, щяха да ги забранят!"
              Lancia Lybra '00 1.8 140hp

              Видеорегистратори

              Коментар


                #8
                Този блог не публикува реални новини, а интерпретира по свой начин нещата.......така че това въпреки че е вярно по принцип, не е официална новина.....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  Аз не виждам нищо толкова смешно в подобен плакат, като се има предвид, че гърците трябва да стегнат яко колана, ако искат следващата порция пари да им влезе в държавата. На не едно и две места в чуждата преса четох съобщения, че се обмисля не само фалита на Гърция, но и изключването й от ЕС, ако не спазва поетите ангажименти. Така че е хубаво да се замислят на това, вместо да се чудят на кого да се надсмеят. Нека да не забравяме, че гърците са известни с това, че обичат да гледат другите народи отгоре и да им се подиграват - щом са опрели до българите - явно е много зле положението. Имала съм лошата чест да познавам доста гръцки студенти в БГ - не са цвете за мирисане изобщо, единици за тези, които стават като хора... Мисля, че текстът е доста разкрасен очевидно с някаква цел.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    Гърците ядоха и пиха много години на вересия и сега дойде време да плащат. Няма за какво да съжаляват нас, те са същите прости балканци. Да си гледат в техния двор.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Гърците само по себе си не са виновни, съвременната международна банкова система, МФВ, могат да сринат всяка страна по подобен начин за отрицателен период от време, нещото наречено ДЪЛГ поставя всяка държава в безизходица, ако тия дето са го отпуснали решат да правят нещо от сорта.......същото тва дето е в Гърция за не повече от седмица може да се случи в Португалия, Ирландия, Испания, или коя да е не особенно голяма страна членка на ЕС......
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #12
                        Да,но какво правят гърците.Излизат на протест и се събират страшно много хора и им се изпълняват исканията,както колегите по-горе споменаха Испания и Португалия.Е нали на 15-ти май заедно с България излязоха още 21 държави на протест и какво стана в Испания за една нощ се събраха 500 000 протестиращи и в момента продължават да протестират,пък в България не можем да се съберем 2000 души,е как искате да се постигне нещо като всеки си стои пред телевизора и се оплаква колко е зле и колко няма пари.Ами докато си мълчим така ще бъде,ще продължават да ни мачкат!!!
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #13
                          ivailo rachev написа:
                          Да,но какво правят гърците.Излизат на протест и се събират страшно много хора и им се изпълняват исканията,както колегите по-горе споменаха Испания и Португалия.Е нали на 15-ти май заедно с България излязоха още 21 държави на протест и какво стана в Испания за една нощ се събраха 500 000 протестиращи и в момента продължават да протестират,пък в България не можем да се съберем 2000 души,е как искате да се постигне нещо като всеки си стои пред телевизора и се оплаква колко е зле и колко няма пари.Ами докато си мълчим така ще бъде,ще продължават да ни мачкат!!!
                          И защо все пак се сравняваме с Испания и Гърция? Ние, които живеем и мислим извън стереотипа, че в Гърция и Испания е по-хубаво осъзнаваме факта на случващото се там, а ти осъзнаваш ли го? Знаеш ли какво означава да протестираш с искане да ти плащат нещо, което не си произвел? Точно това правят Гърците - спят и дремят на работа, но искат 14 заплати. И аз искам 14 заплати - бачкам за двама - дори в момента съм все още в офиса и обслужвам окъсал клиент. Но нали трябва да пишем глупости. Хванете си задниците и бачкайте, произвеждайте, създавайте продукция или извършвайте услуги...Никой не проумява факта, че когато гръцкият продукт с "принадена стойност" излезе на пазара - никой няма да го иска, щото ще е с надути цени и ниско качество. Както и да е, не съм на кеф да давам уроци за микро и макро икономика, а и не съм икономист...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            ivailo rachev написа:
                            Да,но какво правят гърците.Излизат на протест и се събират страшно много хора и им се изпълняват исканията,както колегите по-горе споменаха Испания и Португалия.Е нали на 15-ти май заедно с България излязоха още 21 държави на протест и какво стана в Испания за една нощ се събраха 500 000 протестиращи и в момента продължават да протестират,пък в България не можем да се съберем 2000 души,е как искате да се постигне нещо като всеки си стои пред телевизора и се оплаква колко е зле и колко няма пари.Ами докато си мълчим така ще бъде,ще продължават да ни мачкат!!!
                            Може и да имам къса памет, но единствените протести които помня някога да са предизвикали някаква промяна в последните 20 години са едни барикади по ’97-ма... А в последните години даже забраниха (не знам дали е в сила сега) да се протестира пред парламента и президентството, че видиш ли - притеснявали се... Е хубаво, ще протестираме. Ама защо бе джанам всичко с клизма става? Колко мозък се иска да разбереш, че след като 20 години толкова народ крещи че нещо не е наред, значи мястото ти не е там. Според мен - всеки протест е не срещу ръководството, а срещу собствената си некадърност, защото те не са отишли там сами а някой ги е избрал. И така 20 години, избират ги и после 4 години протести, плюене и компромати. Защо няма закон, че ако има под 60% избирателна активност, няма редовни избори, което моменталически да значи, че нещо не е наред и народа не иска тези, които са му предложени да го управляват и да се предложат нови?! А те при 30-35% избирателна активност се бият в гърдите "Нас народа ни гласува доверие." Кой народ бе чшшшш, алоуууу... Аз като отида в магазина и видя, че има само червени и жълти хлебни ябълки - няма да си купя. Ще отида да си потърся зелени сочни и хрупкави, защото такива обичам. Защо няма закон с който да се ограничи кой може да гласува, на принцип обазование, и възраст например? Защо не позволяват референдуми за важни државни решения? Защо не се разследват и да си вадят досиета и кирливи ризи преди да отидат там горе, защо се позволява да се избират хора (и кой ги избира ?!) които са с тъмно, сиво и неясно минало (и се знаят), та после 4 години вместо да се драпа напред се заминаваме само с компромати и да плюем кой какъв бил... Защото не народа кове законите, а всички тези неща биха ги махнали от върха на момента и завинаги. Защото нашите 270 келеша вместо да управляват заедно и да си помагат като казват "Не, така не е добре, така ще е по-добре" те по 4 години се занимават да се оплюват и свалят едни други. Лошото е, че няма институция която тях да контролира и правят каквото си искат. Е народа може да се яви като такава институция със своя проест... но в България в момента от протести както се вижда файда няма...

                            Коментар


                              #15
                              Ще се повторя,няма как да има ефект от протестите,след като София от 1,5 милиона души излизат 3000 на протест...Ами няма как да стане,докато не се вдигне народа.
                              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                              Коментар

                              Working...
                              X