Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за застраховка ГО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за застраховка ГО

    Зравейте колеги . Случи ми се следната неприятност . Типото ми е било паркирано от бащами на улицата пред нас , в идин момент върху него се удря джипа наедин селски тарикат , който е избягал след удара . Съседите веднага се обадили в полицията и понеже знаели кой е бил зад волана , полицаите бързо разплели случая или по- скоро са го дооплели. Оказва се че въпросния водач е човек на някого , няма шофьорска книжка , няма застраховка на джипа ГО и навсичко отгоре според очевидци и неправилна употреба на алкохол. Та въпроса е следния имам ли някакъв шанс да получа някаква сума от застраховката ГО на ТИПО- то защото според органите , неможело да се търси обещитение от застрахователя и най- добрия начин е е било старците да получат на ръка някой лев и случая да бъде потулен .
    FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
    FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
    FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
    HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

    #2
    мятат те, за да не го съдят. Има гаранционен фонд, който покрива този вид щети. Ще покачаш няколко месеца, но пък гар. фонд после ще го търси да им връша парите и ще си го съдят. Гонете до дупка боклука, защото на мястото на типото можеше да са те или дете или каквото и да е.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Отиди и си пусни жалба в КАТ, до началника. От там вече те са длъжни да ви извикат и двамата за да напишете обяснения за случая пред дежурната смяна на КАТ по времето на инцидента. Съответно от КАТ в такъв случай вече не могат да не съставят акт на нарушителя. А парите щом няма ГО ще ги търсиш от Гаранционния фонд. Освен всичко друго в наказанието му ще присъства и глоба за напускане на произшествието, не по-малко от 30 лв. само за това нарушение.Това всичкото е проверено на практика в случай със служебна кола и е 100% така.Успех.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        Не го оставяй да се измъкне.Пускай жалба, в нея изрично упомени и имената на свидетелите, възможно най-много на брой.Така шансът да се потули случая става все по-малък.Парите ще си ги получиш от Гаранционния фонд, питай твоя застраховател каква е процедурата (огледи, това-онова).

        Коментар


          #5
          Пускай жалбата, "кучето" трябва да си плати за дяволъка. Имай предвид, че може да се стигне до съд, трябва да си сигурен в свидетелите. Ако ги подкупи - гориш.
          ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

          FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

          Коментар


            #6
            Immortal написа:
            Не го оставяй да се измъкне.Пускай жалба, в нея изрично упомени и имената на свидетелите, възможно най-много на брой.Така шансът да се потули случая става все по-малък.Парите ще си ги получиш от Гаранционния фонд, питай твоя застраховател каква е процедурата (огледи, това-онова).
            Към кой да пусна жалба Проблема е че , нещата ще станат много" дебели " от познати разбрах че , Човека няма спирачки , а и казват че бил един от спонсорите на N-тото РПУ На въпроса ми какво щеше да стане, ако това небеше автомобил а човек , отговора беше "ами щеше да умре".Органите са съставили протокол за ПТП , но гадното е че и самите те са настоявали за споразумение.За това се интересувам на базата на протокола дали да търся някакво обзщетение , въпреки парите неса толкова от значение ,защото едвали ще покрият щетите . Гадното е ,че все още живеем и се опитваме да правим нещо , смислено в това БЛАТО
            FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
            FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
            FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
            HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

            Коментар


              #7
              С протокола от ПТП отиваш при твоя застраховател.
              ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

              FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

              Коментар


                #8
                Покажи се поне по ТВ-то - направи го новина - и без това спонсорите в момента са доста актуална тема.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  ele написа:
                  Покажи се поне по ТВ-то - направи го новина - и без това спонсорите в момента са доста актуална тема.
                  Е това е гадното , защото новини много и сеирджии много ,а финала е пределно ясен . Ти явно си забравила къде живееш И все пак ти благодаря за съвета , но тука става въпрос за това дали съм в правото си дасе търси обещетение от застрахователя, а не дасе вкарвам в приключения .
                  FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
                  FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
                  FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
                  HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

                  Коментар


                    #10
                    най- добре ще е за всички да се разберете с малоумника да ти изплати на ръка щетите+ ремонтите+ едно барбекю за късмет- и си готов! Всичко останало с нашата прогнила съдебна система е мисия инкогнита може да му вземеш и тройно, а може и нищо.
                    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #11
                      От витошка тръгваш по графа и отдясно е гаранционният фонд. Мисля, че номер 2 беше. После те си го търсят и се разправят. Макар, че ако те е страх, горният вариант е по-добър.
                      Fiat Forum Bulgaria

                      Прекаленият светец и богу не е драг !

                      Коментар


                        #12
                        А май никой не отговори на началния въпрос -- може ли да се вземе нещо от ГО-то на типото. Отговорът е твърдо НЕ! Гражданската отговорност покрива твои деяния по адрес на трети лица/коли, но не и щети върху твойта кола. Ако няма каско -- избираш един от предложените горе варианти.
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          vesko написа:
                          А май никой не отговори на началния въпрос -- може ли да се вземе нещо от ГО-то на типото. Отговорът е твърдо НЕ! Гражданската отговорност покрива твои деяния по адрес на трети лица/коли, но не и щети върху твойта кола. Ако няма каско -- избираш един от предложените горе варианти.
                          Е как да не сме отговорили - смятам, че никой не му е казал, че ще вземе нещо от собствената си ГО.Пращаме го да иде при своя застраховател само защото е обвързан все пак с него, за да му обяснят каква точно е процедурата за обезщетение от гаранционния фонд. Нали от неговата собствена ГО има отчисления за същия този гаранционен фонд? Иначе единствените, които биха обърнали някакво внимание на случая са журналистите, и то не от платените медии.Пробвай с Господарите... Не знам какъв друг съвет да дам.На всички ни е пределно ясно какво се случва, когато виновният е "Някой".Вчера спирам на светофар - две ленти за направо и една за наляво. На 100 м след светофара - патрулка с катаджиите отвън, размахващи палка. В средната лента съм. В лентата за наляво се нарежда един бял Крайслер, софийска регистрация и син буркан - не е включен. Няма надписи "Полиция" или нещо такова. Светва зелено, и както подозирах - от лентата за наляво ми сече пътя , натисна ме към колата от дясно и се шмугна пред мен. Това пред очите на поне 3-ма катаджии. Естествено от тяхна страна никаква реакция (заради синия буркан). Минавайки покрай тях им свирнах и им направих особен знак с ръка, (У! Боклуци!) и толкоз... Сигурен съм, че ако се бяхме ударили с тоз тарикат, дето си мисли че със синия буркан е хванал господ за шлифера, щяха да изкарат мен виновен, изведнъж някъде по документите щеше да се появи, че бурканът им е бил включен и т.н...Търсенето на права срещу овластените и техните "спонсори" в България е равносилно на борба с вятърни мелници. И да се пробваш - резултатът е предизвестен.

                          Коментар


                            #14
                            Вчера бях на оглед при застрахователя . Гаранциоония фонд ще изплати щетите , а след това те си търсят парите от причинителя на ПТП-то.
                            FIAT UNO 1.1 -50к.с АГУ-LOVATO
                            FIAT TIPO 1.4 -78к.с АГУ-LOVATO
                            FIAT MAREA WEEKEND 1.6 16V-103к.с АГУ-LOVATO
                            HONDA CR-V -147 к.с. ГИ- SIMGAS

                            Коментар

                            Working...
                            X