Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с конденз през зимата!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Приятелю, подвеждаш човека. Това са отводнителни канали. Би трябвало той да ги има.
    Fiat Forum Bulgaria

    Прекаленият светец и богу не е драг !

    Коментар


      #17
      Ichkin написа:
      Приятелю, подвеждаш човека. Това са отводнителни канали. Би трябвало той да ги има.
      Но минават през профила и така неговите кухини на са херметически затворени. Така се намалява изолацията, но и се изравняват температурите и намалява конденза. Това ми го е обяснил приятел, който прави дограма - може и да не е така не съм специалист. Факт е обаче, че при мен няма конденз - в стаите се суши прането, готви се и т.н.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #18
        Така е ... трябва да ги има тези отвори ... но за това и му казах по-горе да види коя е камерата и да пробие и нея отвън ... защото иначе няма откъде да дойде студеният въздух ... Доста дълго време и аз съм се занимавал с дограма
        Fiat Forum Bulgaria

        Прекаленият светец и богу не е драг !

        Коментар


          #19
          Така... най-накрая изчистихме и сядам да пиша. Такива отвори си има, напреди гледах не са кръгли, а продълговати. Явно не вършат работа. За мен проблема е в стъклопакета или вътрешната изолация.

          Коментар


            #20
            ThE_PuNiSHeR написа:
            Така... най-накрая изчистихме и сядам да пиша. Такива отвори си има, напреди гледах не са кръгли, а продълговати. Явно не вършат работа. За мен проблема е в стъклопакета или вътрешната изолация.
            На теб проблема ти е на първо място газовата печка.След това, както казваш, че конденза ти е само по дограмата, но не и по стената - то проблемът ти НЕ Е в изолацията, а именно в дограмата.Стъклата ти са прекалено студени и затова по тях кондензира влагата от въздуха в стаята.Има много съвременни (и съответно много скъпи) решения на проблема ти, но поради това в скобите изобщо няма да ги коментираме.Няма евтино решение по принцип.Аз бих ти препоръчал като най-евтин вариант да монтираш още едно стъкло, отвън на стъклопакета. Всичко останало е по-скъпо.Всички тия отвори, които ти предлагат, само обезсмислят поставянето на модерна дограма...да беше си стоял с дървената дограма...

            Коментар


              #21
              Immortal написа:
              Всички тия отвори, които ти предлагат, само обезсмислят поставянето на модерна дограма...да беше си стоял с дървената дограма...
              Е щом казваш, че е така, значи е така. Точка. Не давайте повече съвети. Точка.
              Fiat Forum Bulgaria

              Прекаленият светец и богу не е драг !

              Коментар


                #22
                ЕЙ, Батман...ши дода!!! Плюса на новите дограми е, че изолират много по-добре от гледна точка на инфилтрацията на студен външен въздух, както и има няколко херметично затворени камери, които да изолират чрез въздушен слой топлопреминаването. Вие като я надупчите с няколко отвора за "вентилация" - ква стана тя?!?

                Коментар


                  #23
                  Няма дограма без отводнителни отвори,па ко ще и последна дума на техниката да е.Колегата ако няма да погледне схемата как се правят и да действа.
                  FIAT FORUM BULGARIA
                  Ракията е над политиката

                  Видео от Италфест 2011

                  Коментар

                  Working...
                  X