Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телоподаващо или електрожен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Телоподаващо или електрожен

    Здравейте искам да направя някой заварки по купето на типото,по точно по дъното.В тази връзка се чудя кое е по удачно електрожен или телоподаващо?Работил съм любителски с електрожен ама съм заварявал дебели железа.За авто ламарината незнам какъв електрожен да потърся и с колко дебели електроди се работи за да не се топи ламарината.Другият момент е телоподаващо-тук вече не съм много наясно с нещата.Знам,че към телоподаващият апарат върви и бутилка с някъкъв газ,но незнам как се работи с него.На шината под прага където се нанизва крика е тръгнало да ми гние,ама не от към прага,а отвътре,не е много,ама не го ли оправя сега ще изяде бързо душамето.Типото ми е хоби кола и ми се ще да си го направя това иначе ще иде в Надин.И други работи искам да заварявам по купето,но незнам какъв апарат да ползвам.Предпочитам електрожен,ама незнам дали е подходящо и затова питам тук.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    С електрожена според мен ще изгориш купето ... Ще трябва да работиш с тънки електроди на тънка мощност ... нерви много :D Едно телоподаващо и си играй колкото искаш А газта просто се пуска преди да започнеш да работиш :D Т’ва си е мое мнение разбира се като просто заварявал няколко пъти ...
    Fiat Forum Bulgaria

    Прекаленият светец и богу не е драг !

    Коментар


      #3
      Цео-то....
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #4
        Малко трудно ще ти е с електрожен.Ламарината е доста тънка и поръждясала предполагам и става мисия почти невъзможна.Трябват много тънки електроди/под 2 мм/,нисък ампераж и ръка.Най-добре е с телоподаващо с тел 0.6 или 0.8 мм.Лесно се работи с него-бих казал по-лесно от електрожена.Освен него наистина ти трябва и бутилка с газ СО2 или старгон.Успех с кърпенето!
        PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
        Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

        Коментар


          #5
          Аз от едни аква проекти вкъщи имам голяма бутилка за въглероден двуокис която можеби ще ми послужи.Като се купува телоподаващо какво им се гледа на параметрите на тея апарати.Гледам по хипермаркетите има по 300-350лв телоподаващи апарати и си мисля,че за хоби дейност ще ми свърши работа,вярно китайски,ама пък си имат гаранция.Българските почват от 1000лв.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            pecata написа:
            Аз от едни аква проекти вкъщи имам голяма бутилка за въглероден двуокис която можеби ще ми послужи.Като се купува телоподаващо какво им се гледа на параметрите на тея апарати.Гледам по хипермаркетите има по 300-350лв телоподаващи апарати и си мисля,че за хоби дейност ще ми свърши работа,вярно китайски,ама пък си имат гаранция.Българските почват от 1000лв.
            Тези от 300-350 лв. ще ти свършат работа ако не бързаш и не работиш професионално да си изкарваш насъщния с него.При по-висока температура като го натовариш продължително време и защитата му изключва и трябва да почакаш малко да изстине.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Като направя кръпката с какво третирам после за да предпазя максимално от нова корозия.Другият ми въпрос е праговете на типо как се свалят-някъквии пинизчета има ли?
              Fiat Tipo
              Corsa b комби !

              Коментар


                #8
                Търкаш с шлайф с едри шкурки до блясък или телена четка за бор машина, може да промажеш със унифлекс силикон /примерно на карсистъм/ и след това с покритие за под, а боята е по желание Ако говориш за метален праг, зачистваш му точковите заварки и нека пробиването започне, трябва ти по специално свредло за тази цел
                '93 Tipo 1.8 16V 138hp++?
                '97 Coupe 16VT 262WHP+

                Коментар


                  #9
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар

                  Working...
                  X