Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво мислите за днешните събития при Джамията?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Sev написа:
    а защо пък мислиш че ни дължат нещо?Германия е загуила Световна война, която сама е предизвикаланещата са доста по-различни
    Ти така си мислиш,това е твое мнение.Тя не ги дава за загубата,а за издевателствата над евреите.Да бе прав си нищо не ни дължи по скоро ние и дължим за зверствата и присъствието.След 20-30 г ще е променена историята на България,няма да е имало османско иго,нито баташкото клане,нито нищо.И то зареди хора дето мислят като някой от тук писалите.

    Коментар


      еето ако за всяка война едните плащаха на другите...може би и други държави могат да имат претенции към нас, за времената когато сме били голяма силатакива са били времената - варварски
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        Да не стане след 20-30 години да се промени, не само историята, но и територията на България. Както е тръгнало и върви потурчването в определени райони - нищо чудно!
        Fiat Punto 1.7 TD

        Коментар


          и как точно ще стане това?
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            Sev написа:
            и как точно ще стане това?
            Ами както стана във една съседна нам държава.

            Коментар


              Тази съседна нам държава я запалиха точно хора с твоето мислене. Именно това се опитваме да ти обясним вече не знам колко страници станаха!

              Коментар


                tzetzo_slavista написа:
                Да не стане след 20-30 години да се промени, не само историята, но и територията на България. Както е тръгнало и върви потурчването в определени райони - нищо чудно!
                Територията на България ще се промени - като влезем У Шенген цяла Европа ще е територия на България.Аз лично нямам против и Турция да е територия на България в този смисъл.Стига сте гледали 600 години назад. Миналото трябва да се помни,но се живее в настоящето, приемат се реалностите и се гради бъдещето.Е аз не искам бъдеще в което да мразя някого или нещо.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  tomny написа:
                  Тази съседна нам държава я запалиха точно хора с твоето мислене. Именно това се опитваме да ти обясним вече не знам колко страници станаха!
                  Сваляй тогава гащите и мажи вазелина.Отворко.

                  Коментар


                    Задайте си един елементарен въпрос:Ако са искали да потурчат населението и територията на България - защо не са го направили за тези 500 години, през които са можели да направят каквото си поискат тук. Дори и спомен за България можеше да не остане. Пример - територията на България, наричана сега Република Македония, където в момента Българин е обидна дума и се влиза в затвора, ако се обявиш за такъв. Сърбите успяха да я обезбългарят само за 80 години. Можели са още през 14-ти век да изкоренят всичко българско... Сега щяхме да сме само термин в учебниците по история, като траките.Защо са допуснали турците през османското владичество да има на наша територия църкви, български училища, читалища, че даже и Българска Екзархия?!? Султанът е дал пари на Добри Желязков да построи първата фабрика на Балканите, безвъзмездно. А можеше да му каже - давам парите, ама първо ставаш Хасан. А знаете ли, че турските управници на Сливен например до един са говорили български. Не са били българи, турци са били, но са учили български, за да разбират по-добре поданиците си? (справка - "История на град Сливен" от Симеон Табаков - писана много години преди комунистическата пропаганда да промени учебниците по история).Не са го направили тогава - защо им е да го правят сега?!?Има един турски сериал, който едва ли някога ще видим в България. Казва се Elveda Rumeli (Сбогом, Румелия). В него се разказва за живота в Битоля, в края на 19-ти век и началото на 20-ти. Разказва се за любовта на един български учител с една туркиня. Филмът е леко комедиен, но въпреки това съм по-склонен да повярвам, че животът в империята е бил такъв, какъвто е показван във филма, отколкото такъв, какъвто се опитват да ни го пробутат учебниците по история. Що казвам учебниците - защото много често в сериозните исторически книги пише едно, а в учебниците за простолюдието - съвсем друго.В учебниците се премълчават факти, неудобни за изграждането на патриотичното чувство и се преувеличават други събития, които биха сплотили нацията. В това няма нищо лошо, разбира се.Но се изгражда едно фалшиво чувство, че ние сме най-кротката и най-добродушната нация на света, а всички покрай нас са алчни за нашата територия и население поробители. Никъде в нашите учебници например не се споменава за масовите кланета на гърците в Поморие и Несебър от българските войски през 1906 година (май по-горе писах за това). Не се споменават и масовите убийства и прогонвания на гърци в Кавала през 1941 година... Това са срамни факти, за които не искаме дори поколенията ни да знаят... Що тогава искаме от други народи да мислят по различен начин? Искаме да ни се извиняват? Да ни плащат обезщетения чак? Такива са били времената. Жестоки. Не правете така, че тези времена да се върнат. Никой не го желае, дори вие, дето хвърляте камъни и яйца... Щото много лесно от играчка може да стане плачка. Справка - Югославия. И не ми излизайте, че ние не сме като тях. Хората са еднакво жестоки навсякъде по света. И именно разума ни отделя от зверовете. Не забравяйте, че имате разум, а го използвайте!

                    Коментар


                      nai7 написа:
                      Сваляй тогава гащите и мажи вазелина.Отворко.
                      Изобщо няма да ти слизам на нивото, от жалките опити за звучиш остроумно, остава само остротата. Малка част от тези 11 страници е достатъчна, да схванеш за какво става въпрос, ако си човек, който иска, и може да разбере. Нямам представа ти от кои си. Всъщност имам, но няма връзка с темата. Жив и здрав.

                      Коментар


                        Immortal написа:
                        Задайте си един елементарен въпрос:Ако са искали да потурчат населението и територията на България - защо не са го направили за тези 500 години, през които са можели да направят каквото си поискат тук. Дори и спомен за България можеше да не остане. Пример - територията на България, наричана сега Република Македония, където в момента Българин е обидна дума и се влиза в затвора, ако се обявиш за такъв. Сърбите успяха да я обезбългарят само за 80 години. Можели са още през 14-ти век да изкоренят всичко българско... Сега щяхме да сме само термин в учебниците по история, като траките.Защо са допуснали турците през османското владичество да има на наша територия църкви, български училища, читалища, че даже и Българска Екзархия?!? Султанът е дал пари на Добри Желязков да построи първата фабрика на Балканите, безвъзмездно. А можеше да му каже - давам парите, ама първо ставаш Хасан. А знаете ли, че турските управници на Сливен например до един са говорили български. Не са били българи, турци са били, но са учили български, за да разбират по-добре поданиците си? (справка - "История на град Сливен" от Симеон Табаков - писана много години преди комунистическата пропаганда да промени учебниците по история).Не са го направили тогава - защо им е да го правят сега?!?
                        Кво пишеш ти бре,ти май наистина много знаеш.Сега да вземем да им се кланяме че са ни позволили да си направим държавичка.След това което си написал аз вече се предавам и започвам да се кланям на всеки рязан брат за това че ми е позволил да живея тук.Ти май четеш между редовете,защо не оставиха Хитлер да завземе света?

                        Коментар


                          @nai7: Със сигурност знам много, много повече от теб. В това съм абсолютно убеден. Писанията са ми смислени, и ако имаш нещо между ушите, ще разбереш какво съм искал да напиша. Някъде да съм казал да им се кланяме?

                          Коментар


                            Sev написа:
                            и как точно ще стане това?
                            То е започнало да става вече и който не го вижда, значи не иска да повярва... Щом има села, където не се пускат сирени на паметните дати и по време на избори се минава с мегафон и на турски се крещи, че който не гласува за ДПС няма повече живот за него, това за мен са достатъчни признаци, че нещо не е наред Какво точно ще последва в бъдеще, можем само да предполагаме, но в никакъв случай не трябва да сме оптимисти, а да бъдем просто реалисти и поне да не отричаме ставащото и да казваме, че е нормално. Кой точно има интерес от това не знам, но е ясно, че се наливат много пари, видно е , дори само по време на избори се вижда, кой пътува безплатно от Турция до България, поне до местата, които все още са част от България...
                            Fiat Punto 1.7 TD

                            Коментар


                              nai7 написа:
                              Сваляй тогава гащите и мажи вазелина.Отворко.
                              Оставам с впечатлението, че всички в Атака имат някакъв Фройдистки проблем. Може би латентна хомосексуалност защото все на там ги избива...Абе хора, вие наистина ли си мислите, че сте с нещо повече от другите нации?
                              Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                              ----------------------------
                              Ignorance is a bliss

                              Коментар


                                Ам чи кък? Не е ли ясно? Тя ги заляла до шия и просто извира като гейзер в Исландия!
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X