Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво мислите за днешните събития при Джамията?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    сега прочетох, че потребителят всъщност живее в Белгия, това обяснява и защо мисли като нормален човек , а не като чалгаджия... а на атакистите им предлагам вместо само словесната диария на волен сидеров, да прочетат нещо друго, например reconcilliation на беназир бхуто защото очевидно са тотално незапознати с исляма
    Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

    Коментар


      #92
      boyo написа:
      Nocturne) написа:
      ’’Да искам да махнат новините на турски’’ - тва всеки нормален го иска.’’Да изземем правата на 10% от БГ населението’’ - според мен най-малко права в БГ имаме българите, за цигани закони няма, само права. ’’Какво по-точно прочете от нея и къде’’ - а познай къде я прочетох.’’Казва се Северна Корея, управляване вече от един самовлюбен и самозабравил се диктатор’’ - вкарал си се в някакви големи филми брато ’’ изолиране от всякакви възможни чужди инвестиции освен руските’’ - Волен според теб харесва Русия?
      1. защо всеки нормален да го иска? каква е логиката?2. има цигани, които работят на по-добри места от теб и изкарват повече пари от теб с честен труд. вярно е, мнозинството не работят и крадат. а това, че властите си затварят очите за някои техни нарушения на законите е по вина на властите , а не на циганите. 3, 4. нямам коментар5. волен е на справка в руското посолство през ден
      Логиката, колега, е че е недопустимо да има новини по държавната национална телевизия на всякакъв друг освен на официалният език по Конституция. В България - това е български език. Не е цигански или турски. Дай тогава да въведем новини на хинди, иврит, суахили, португалски, негърски, японски, монголски, северно-корейски... Защото то си има такива хора, те нямат ли право на информация... Който иска новини на турски - купува си един бул-сат-ком, пуска си ал джазира и си слуша там за турци, за араби, за Осама, за жените му....А тези цигани, които работят на по-добро място от мен и теб, и вземат повече пари - ако трябва да ги прочета поименно с ЕГН-тата, ще съм готов за около 15-20 минути. Властите може да си затварят очите за някои техни нарушения, на тези другите, но за съжаление те са напълно съзнателни, умишлени, и се възползват от това. Не спазват никакви закони, но като им бутнат бараките - оревават плаца, че са им нарушени правата. Как веднъж не си изпълниха задълженията, преди да питат за права?

      Коментар


        #93
        Малко излизаме от темата, но се зачекнаха новините на турски...Ето как е решен въпроса в Турция например:Новини на кюрдски - няма. Има обаче цял държавен канал, който излъчва на кюрдски език, TRT6. Или си гледаш целия канал на кюрдски, или си гледаш останалите на турски.Тъй като обаче България няма капацитета да направи дори втори канал на български, пък камо ли на турски - аз лично нямам нищо против да се отделят по 15 минути за нашите съграждани турци. Нито ме дразнят, нито нищо. А и си вървят със субтитри на български, тъй че драма няма.

        Коментар


          #94
          ogi28b написа:
          Логиката, колега, е че е недопустимо да има новини по държавната национална телевизия на всякакъв друг освен на официалният език по Конституция. В България - това е български език. Не е цигански или турски. Дай тогава да въведем новини на хинди, иврит, суахили, португалски, негърски, японски, монголски, северно-корейски... Защото то си има такива хора, те нямат ли право на информация... Който иска новини на турски - купува си един бул-сат-ком, пуска си ал джазира и си слуша там за турци, за араби, за Осама, за жените му....А тези цигани, които работят на по-добро място от мен и теб, и вземат повече пари - ако трябва да ги прочета поименно с ЕГН-тата, ще съм готов за около 15-20 минути. Властите може да си затварят очите за някои техни нарушения, на тези другите, но за съжаление те са напълно съзнателни, умишлени, и се възползват от това. Не спазват никакви закони, но като им бутнат бараките - оревават плаца, че са им нарушени правата. Как веднъж не си изпълниха задълженията, преди да питат за права?
          По Ал Джазира не знам да говорят за новините от България, а тези хора са Българи и в крайна сметка ги интересуват новините тук, а не някъде другаде. Както и горният потребител е написал, в други условия щеше даже да има цял канал на турски, но сме бедна държава и няма, най-малкото , което можем да направим за тези хора е това. В крайна сметка тази телевизия се финансира и от техните данъци, нали така? Или ти искаш те само да плащат без да имат никакви права? Те са ти подчинени ли какво? Не е лесно да си малцинство, който е живял в чужбина знае - дори и в страни несравнимо по-толерантни от нас има бариери. Хайде пък веднъж да се поставим на мястото на тези хора, които даже не са чужденци - българи са, живеят тук от поколения, плащат данъци и са част от обществото.А за циганите просто исках да илюстрирам, че това обобщаване по раси и етноси е глупаво, защото колко е умен и кадърен един човек не се определя от етноса му, а от това в каква среда е израстнал и т.н.
          Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

          Коментар


            #95
            Точно така, хвалете ги и циганите и ги защитавайте.Направо що не си вземете по един циганин и един турчин (с малки букви) в къщи като толкова са ви мили и драги.Ако не бяхме такъв подмолен народ който на всичко се съгласява нямаше да сме 500години роби, но такива са повечето, за тях важи:като те ударят по едната буза обърни се да те ударят и по другата и после се надупи.Това пък в каква среда си израстнал не винаги е фактор, най-много зависи от човека не толко от средата а от това дали иска да стане нещо повече от клошар и да краде шахти.Специално на циганите от години им се помага да се интегрират, има много европейски проекти където никъде не са дали резултат и в крайна сметка се реши да се наливат милиони в България и Румъния за да се задържат тук да не плъзнат по света.Нека да спрем с тази атака със или без нея нищо не се променя за нас, тя си е един вид инструмент за отклонение на общественото внимание от други проблеми, за много други политически цели, вече е полезен инструмент на управляващата партия.
            КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

            Коментар


              #96
              stefaka222 написа:
              Точно така, хвалете ги и циганите и ги защитавайте.Направо що не си вземете по един циганин и един турчин (с малки букви) в къщи като толкова са ви мили и драги.
              1. Откъде знаеш, че не сме си взели вече? И кой си ти, че ще ми казваш кой да ми е мил и драг? Предпочитам за приятел истински човек - бил той турчин, арабин или евреин, отколкото - някой боклук, пък бил той и българин.2. Този форум не е на партия Атака, тук влизат всякакви потребители, между които и турци, и цигани, и руснаци (полу-руснаци), и гърци, и българи-мохамедани... Нима искаш тези колеги (мога да ги изброя по никове) да не влизат повече тук?3. Съобразявайте се малко с горното, особено с т.2. Казвам ви го в прав текст. Лесно е да се напишат такива неща. А можеш ли да го кажеш очи в очи на някой колега??Сетих се за една случка от моя студентски живот.Имах един колега, турчин, който обаче беше с българско име. И по стечение на обстоятелствата (имахме една и съща хазяйка, макар да не бяхме съквартиранти) знаех че е турчин. Никой от другите колеги не знаеше. Беше ме помолил да не им казвам.На един купон (по-скоро - мъжко напиване), от дума на дума се стигна до там, че се започнаха обиди към турците, как много хубаво сме ги изгонили, как е трябвало да ги изколим, щото те са ни били клали и т.н... Колегата си намери предлог да си тръгне... Аз след това им казах защо си е тръгнал, и те на другия ден един през друг хукнаха да му се извиняват и да му обясняват как всъщност много обичат турците, ама на, били пияни и затова така говорили и т.н...Общо взето - хлапашка работа... много сме силни зад клавиатурата и на маса. (Описаното събитие стана през 1990, когато събитията от "голямата екскурзия" бяха още пресни).

              Коментар


                #97
                Трябва още минимум 1 "голяма екскурзия ".Няма проблем и турчин и мангал да е ! Ама да живее честно ! А не да бъде поробител. Уж все обикаляте , карате , плувате и.т.н ами то към кърджали не можете да си купите хляб на бг. език от тази хубава турцилизация.
                681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

                7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

                Коментар


                  #98
                  Според мен никой не би оспорил това което са правили турците по време на робството или може би не е така?! Не става въпрос да се обиждаме, а да гледаме обективно на нещата, по възможност без пристрастия. Никой не е против обикновенните турци, тези отрудени хорица, които не знаят що е почивка и ръцете са им почернели от тютюна. Аз лично съм против Ахмет Догановците, тези със сараите, тези които имат общо с гореспоменатите турци, точно толкова, колкото и аз! Тези които казват, че мразят турците, нека се замислят дали наистина е така и дали не ги отвращава именно ахмет догановщината, но нека не гледаме на всички турци, като на догановци! Нека някои от турците, които четат темата да кажат какво мислат за Доган-лично на мен ще ми е много интересно! Някои наричат Волен - болен, но не може да се отрече, че казва истината, а истината боли и то много и това че се премълчават фактите не значи, че всичко е супер и няма проблеми. Който не е гледал филма "Новото робство", му препоръчвам да си го свали задължително и че няма да съжалява, по-скоро бихте се шокирали! Свалете си го от торентите, защото ако чакате да го пуснат по Канал1 или БТВ, просто няма да стане!
                  Fiat Punto 1.7 TD

                  Коментар


                    #99
                    Krasi1914 написа:
                    Трябва още минимум 1 "голяма екскурзия ".Няма проблем и турчин и мангал да е ! Ама да живее честно ! А не да бъде поробител. Уж все обикаляте , карате , плувате и.т.н ами то към кърджали не можете да си купите хляб на бг. език от тази хубава турцилизация.
                    Съжалявам, човече, но не е така. Във връзка с работата съм бил командировки в Кърджали. Управителят на един от главните офиси там, както и доста служители - са турци. И да ти кажа - такова посрещане каквото получих там - в другите градове не са го правили. И навсякъде си говореха български. Това, което говориш е просто пропагандата на Волен. Градски легенди. Иди, разходи се и заговори хората. Помежду си може и да говорят на турски, но знаят и български. Второ - иди в Гърция - покрай границата - в Серес, Нигрита - ще откриеш много хора говорещи български. Както в България покрай границата - Петрич, Сандански - много говорят гръцки. И това не е политика, пропаганда. Това е езика на парите. Хората са близо едни до други, търгуват, работят - това само им помага. Такова е положението и покрай румъснката граница - нима незнаеш, че покрай Дунав хората масово говорят влашки. Сигурен съм че същото ще е и покрай турската граница. Езика е средство, човече. Ако искаш можеш и да си останеш само с българския. Но нали знаеш какви са природните закони - оцеляват приспособимите.Накратко - не си изграждайте мнението според думите на някой друг за каквото и да е. Не напразно съществува поговорката "Question everything". Разходете се до там, запознайте се с някой човек - личния контакт е най-важен!Много се радвам, че има такава дискусия по темата. Тези ксенофобски настроения трябва да бъдат показани на яве. Да се покаже колко нелепи са твърденията.
                    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                    ----------------------------
                    Ignorance is a bliss

                    Коментар


                      [quote="tzetzo_slavista"]Според мен никой не би оспорил това което са правили турците по време на робството или може би не е така?! Не става въпрос да се обиждаме, а да гледаме обективно на нещата, по възможност без пристрастия. Никой не е против обикновенните турци, тези отрудени хорица, които не знаят що е почивка и ръцете са им почернели от тютюна. Аз лично съм против Ахмет Догановците, тези със сараите, тези които имат общо с гореспоменатите турци, точно толкова, колкото и аз! .....quote]Цецо, много съм съгласен с теб. Все пак по време на турското робство са били такива времената. Нали не си мислим, че българите са били цивилизатори и, че са интегрирали местното население когато са завладявали земи ако гледаме историята? Да вземем всичките ни царе, та чак до наше време. Клали са се като животни. Ако обикновените турци не мислеха нормално - нямаше да има младотурската революция, за която са помагали и български воеводи. И това се учи по българска история, но съм сигурен, че повече поддръжници на Атака не са я чели. Те само повтарят като мантра чутото от гуруто им.
                      Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                      ----------------------------
                      Ignorance is a bliss

                      Коментар


                        За Кърджали няма какво да говорим изобщо. Имаме колеги от там, да кажат дали си купуват хляб на турски Много обичам Кърджали, работил съм там известно време (имахме обект), скоро вероятно пак ще работя. В Момчилград например, в едно кафене, доста привлекателна сервитьорка в първия момент ни каза на турски "заповядайте?" ("ефендим?"), след като й казахме на български каквото искаме, и тя се извини че ни е заговорила на турски и си ни обслужи на български. Ходил съм по хотели и в Момчилград, и в Кърджали, и в комплекс "Маказа", който е точно по средата м/у двата града... (Препоръчвам ви го!). Никога никъде не съм имал някакви проблеми. Дори напротив. Обслужването навсякъде е било на едно ниво по-високо от навсякъде другаде в България.

                        Коментар


                          Преди години, когато пътувах с влакове, ми се е случвало да вляза в купе с турци. Веднага се спира разговора на турски и се говори на български. Във Видинско съм имал отношения с т.нар. власи - 3-4 години съм имал работа в с.Кошава. За тези които не знаят, това е единствената мина за гипс в България. Влизайки в някоя стая, не само че не минаваха на български, а дори се говореше само на влашки.Извада си го правете вие!
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар


                            Ооо, с власята имах съвсем същия случай съвсем наскоро в Козлодуй. Приказват си на влашки и хич не им пука, че не ги разбираш. Шефът ми е от влашко село покрай Дунава, макар никога да не е казвал, че е влах, знае перфектен румънски.И с каракачани от Карлово съм имал същия случай, само че те не знаеха, че тях ги разбирам . Приятелката ми преди жената беше каракачанка Съквартирант за един семестър в студентските ми години беше един Жоро, албанец-християнин от Пловдивско. Изобщо, България никак даже не е еднонационална държава, и който си мисли, че освен циганите и турците, всички останали са Българи, жестоко се лъже. В България живеят от векове над 10 различни етноса. Няма да се учудя дори много от вас да не знаят за различните си корени. Аз например знам до пра-пра-дядо ми. От там назад - никой нищо не знае. Може да съм асимилиран грък например (имало е доста по нашия край), или татарин (селото на баба ми е образувано от няколко татарски чифлика)... кой знае А може и да съм директен наследник на аспаруховите Българи Атака е партия от типа, която осмисля съществуването си с наличието на враг. Това е партия, която няма какво да предложи на хората, освен да им посочва "врага". Ако не са турците и циганите, ще са евреите. Ако не са те - ще са власите или гърците... Изобщо, такава партия ако няма "враг", няма как да съществува. Такава беше и компартията едно време.Не, мерси от такива.

                            Коментар


                              Какво мислите за днешните събития при Джамията?

                              Така е, Дидо - никой не си знае корените , затова - по-кротко В едно стадо от 100 горили има по-богат генофонд , отколкото в цялото човечество ...Не дай Боже да закъсате някъде - ще ви спасяват хора от всякакви националности .Моят колега италианец преди 15 години благодарение на един лекар в Сахара ( Мароко ) установил , че големият му син е алергичен към пеницилин . Били са на пътешествие с кемпер и са му помагали какви ли не .В Норвегия един богаташ насила ги завлякъл в дома си като видял малките му деца в кемпера.Когато бяхме с Джани в Истанбул ми се счупи колата тъкмо когато си приключихме работата и се канехме да обикаляме забележителностите. Това стана под един мост над Златния Рог. Бях първи на сфетофара когато ми блокира динамото .Скочихме и почнахме да бутаме . Хвръкна тая кола - обръщам се и какво да видя - бутат ни 7-8 човека , които бяха излезли от колите зад нас. Спряхме на една отбивка след 100 метра . Тогава чух глас от хора , които не се спряха ,, Какво става - проблем ли ?’’....сънародници на екскурзия , както ми обясниха без да спират вървейки по тротоара !!!!Дойде един монтьор дебнещ закъсали , взе динамото и акумилатора .....и се върна след един час ...нито номер му записахме нито дявол . Тръгнахме си по живо по здраво с ремонтирано динамо и зареден акумулатор.Друг случай в Турция : спираме да питаме за адрес - човекът позвъня от СВОЯТ телефон и след разговора ни обясни , че ги е помолил да дойдат да ни вземат , което и стана...Те така с турците и другите , които пречат на някои хора
                              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                              Коментар


                                Krasi1914 написа:
                                Трябва още минимум 1 "голяма екскурзия ".Няма проблем и турчин и мангал да е ! Ама да живее честно ! А не да бъде поробител. Уж все обикаляте , карате , плувате и.т.н ами то към кърджали не можете да си купите хляб на бг. език от тази хубава турцилизация.
                                колега не говори глупости, работя като шофьор на камион и ми беше интересно това което повтаряте като папагали, умишлено съм спирал в доста кърджалийски села и си купувам не само хляб ами всичко без проблеми

                                Коментар

                                Working...
                                X