Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво мислите за днешните събития при Джамията?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Immortal написа:
    ...Може да съм асимилиран грък например ...
    Мнаго е вероятно! На мен и двете ми баби са родени на Бяла море. С други думи, щом майка ми и баща ми са 50% Гърци, то за мен остава от 50% до 100% във вените ми да тече гръцка кръв. Знам ли кои гени съм получил като наследство.
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      fast forward написа:
      Krasi1914 написа:
      Трябва още минимум 1 "голяма екскурзия ".Няма проблем и турчин и мангал да е ! Ама да живее честно ! А не да бъде поробител. Уж все обикаляте , карате , плувате и.т.н ами то към кърджали не можете да си купите хляб на бг. език от тази хубава турцилизация.
      колега не говори глупости, работя като шофьор на камион и ми беше интересно това което повтаряте като папагали, умишлено съм спирал в доста кърджалийски села и си купувам не само хляб ами всичко без проблеми
      Добре колега, за да бъда по-конкретен лично съм бил свидетел с. Ардино ( обл. Кърджали ) 2006 г.
      681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

      7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

      Коментар


        Не че нещо, ама Ардино е град

        Коментар


          tzetzo_slavista написа:
          Според мен никой не би оспорил това което са правили турците по време на робството или може би не е така?! Не става въпрос да се обиждаме, а да гледаме обективно на нещата, по възможност без пристрастия. Никой не е против обикновенните турци, тези отрудени хорица, които не знаят що е почивка и ръцете са им почернели от тютюна. Аз лично съм против Ахмет Догановците, тези със сараите, тези които имат общо с гореспоменатите турци, точно толкова, колкото и аз! Тези които казват, че мразят турците, нека се замислят дали наистина е така и дали не ги отвращава именно ахмет догановщината, но нека не гледаме на всички турци, като на догановци! Нека някои от турците, които четат темата да кажат какво мислат за Доган-лично на мен ще ми е много интересно! Някои наричат Волен - болен, но не може да се отрече, че казва истината, а истината боли и то много и това че се премълчават фактите не значи, че всичко е супер и няма проблеми. Който не е гледал филма "Новото робство", му препоръчвам да си го свали задължително и че няма да съжалява, по-скоро бихте се шокирали! Свалете си го от торентите, защото ако чакате да го пуснат по Канал1 или БТВ, просто няма да стане!
          между турското робство и сега има 130 години, демек 5 поколения. Как може да държиш някой отговорен за нещо, направено от хора, които той не само не е виждал, ами даже генетично няма нищо общо с тях? Ти сигурен ли си че твоят пра-пра-прадядо не е бил убиец, или че не е изнасилил жена? Всъщност как си сигурен, че не е бил турчин?????
          Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

          Коментар


            Май не си разбрал, какво имам в предвид, за да си помислиш, че обвинявам сегашните турци за това което е ставало преди освобождението! Да съм написъл нещо, което свързва робството и сегашните турци? Чети по-внимателно, моля те! А я сега кажи какво мислиш ти за Меди Доганов?
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              Абе само един човек може да ги вкара в правия път ама за жалост го нема.

              Коментар


                boyo написа:
                По Ал Джазира не знам да говорят за новините от България, а тези хора са Българи и в крайна сметка ги интересуват новините тук, а не някъде другаде......... Не е лесно да си малцинство, който е живял в чужбина знае - дори и в страни несравнимо по-толерантни от нас има бариери. Хайде пък веднъж да се поставим на мястото на тези хора, които даже не са чужденци - българи са, живеят тук от поколения, плащат данъци и са част от обществото.
                Колега, получих раздвоение За кои хора говориш, и те българи ли са, или не са българи? Като са българи и живеят тук от поколения и плащат данъци - ще учат и ще говорят на български език и ще слушат новини на български език. Точка по въпроса. Новини на турски - ей там, по новата магистрала на югоизток, малко преди Афганистан - там дават новини на турски и се молят по улиците на спирката пред халите. Абе аз съм роден в Джибути, от майка от Свазиленд и баща от Перу (северната част), защо няма новини на езика на западните полинезийски острови за мен?!? Аз не съм ли малцинство? Искам новини на майчиния ми език Плащам над 300 лева данъци месечно. Дори не знам къде са тия страни, ама ми плащат, та ходя да гласувам на техните избори, заради шесторното ми гражданство, наследство от бабите ми от Сибир и Непал, дядовци - швед и един с двойно гражданство от Нова и от Стара Гвинея. Ред.: След като няма проблеми да си купиш хляб на български език в района на Свиленград - може ли да попитам на кому тогава са нужни тея новини, след като всички си говорят български? Абе ей, хора, вие случайно знаете ли, че доскоро в земеделското ни министерство се говореше само на турски в коридорите бе?! Абе вие като познавате трима турци, които са добри и свестни хора - мислите си че всичко е наред, и пей сърце? Ще ви питам, като синовете ви и дъщерите ви доведат у дома зетьове Байрам и Хюсеин, или снахи Фатма и хАйше... Утре вместо български език и литература - в училище ще се изучава арабски език и Мохамед.

                Коментар


                  ogi28b написа:
                  boyo написа:
                  По Ал Джазира не знам да говорят за новините от България, а тези хора са Българи и в крайна сметка ги интересуват новините тук, а не някъде другаде......... Не е лесно да си малцинство, който е живял в чужбина знае - дори и в страни несравнимо по-толерантни от нас има бариери. Хайде пък веднъж да се поставим на мястото на тези хора, които даже не са чужденци - българи са, живеят тук от поколения, плащат данъци и са част от обществото.
                  Колега, получих раздвоение За кои хора говориш, и те българи ли са, или не са българи? Като са българи и живеят тук от поколения и плащат данъци - ще учат и ще говорят на български език и ще слушат новини на български език. Точка по въпроса. Новини на турски - ей там, по новата магистрала на югоизток, малко преди Афганистан - там дават новини на турски и се молят по улиците на спирката пред халите. Абе аз съм роден в Джибути, от майка от Свазиленд и баща от Перу (северната част), защо няма новини на езика на западните полинезийски острови за мен?!? Аз не съм ли малцинство? Искам новини на майчиния ми език Плащам над 300 лева данъци месечно. Дори не знам къде са тия страни, ама ми плащат, та ходя да гласувам на техните избори, заради шесторното ми гражданство, наследство от бабите ми от Сибир и Непал, дядовци - швед и един с двойно гражданство от Нова и от Стара Гвинея. Ред.: След като няма проблеми да си купиш хляб на български език в района на Свиленград - може ли да попитам на кому тогава са нужни тея новини, след като всички си говорят български? Абе ей, хора, вие случайно знаете ли, че доскоро в земеделското ни министерство се говореше само на турски в коридорите бе?! Абе вие като познавате трима турци, които са добри и свестни хора - мислите си че всичко е наред, и пей сърце? Ще ви питам, като синовете ви и дъщерите ви доведат у дома зетьове Байрам и Хюсеин, или снахи Фатма и хАйше... Утре вместо български език и литература - в училище ще се изучава арабски език и Мохамед.
                  Сега ще скочат веднага срещу теб,едва ли на безсмъртния ще му е приятно да има за зет Мюмюн.Ама той е много толерантен и няма да има проблеми,едва ли ако се молят на 100-200 м от дома му ще му е приятно,ама нищо той е толерантен.

                  Коментар


                    ogi28b написа:
                    Колега, получих раздвоение За кои хора говориш, и те българи ли са, или не са българи? Като са българи и живеят тук от поколения и плащат данъци - ще учат и ще говорят на български език и ще слушат новини на български език. Точка по въпроса. Новини на турски - ей там, по новата магистрала на югоизток, малко преди Афганистан - там дават новини на турски и се молят по улиците на спирката пред халите. Абе аз съм роден в Джибути, от майка от Свазиленд и баща от Перу (северната част), защо няма новини на езика на западните полинезийски острови за мен?!? Аз не съм ли малцинство? Искам новини на майчиния ми език Плащам над 300 лева данъци месечно. Дори не знам къде са тия страни, ама ми плащат, та ходя да гласувам на техните избори, заради шесторното ми гражданство, наследство от бабите ми от Сибир и Непал, дядовци - швед и един с двойно гражданство от Нова и от Стара Гвинея. Ред.: След като няма проблеми да си купиш хляб на български език в района на Свиленград - може ли да попитам на кому тогава са нужни тея новини, след като всички си говорят български? Абе ей, хора, вие случайно знаете ли, че доскоро в земеделското ни министерство се говореше само на турски в коридорите бе?! Абе вие като познавате трима турци, които са добри и свестни хора - мислите си че всичко е наред, и пей сърце? Ще ви питам, като синовете ви и дъщерите ви доведат у дома зетьове Байрам и Хюсеин, или снахи Фатма и хАйше... Утре вместо български език и литература - в училище ще се изучава арабски език и Мохамед.
                    И Оги какво предлагаш? Чалмите да ги тепаме по площадите ли!?Има си начини, по които да се решшават тези проблеми со кротце и со благо.Ама някои хора и служби са абдикирали години наред, при това смея да твърдя-умишлено.
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      tzetzo_slavista написа:
                      Май не си разбрал, какво имам в предвид, за да си помислиш, че обвинявам сегашните турци за това което е ставало преди освобождението! Да съм написъл нещо, което свързва робството и сегашните турци? Чети по-внимателно, моля те! А я сега кажи какво мислиш ти за Меди Доганов?
                      ти намеси турското робство, както и много други преди тебкакво да мисля за доган, хитрец, който си е намерил мат’риал, който да си обработва. Българи като бойко борисов , волен сидеров или яне янев правят същото, само че с християни. Ако трябва да се сърдим на някой , то това е на нас самите.
                      ogi28b написа:
                      Колега, получих раздвоение За кои хора говориш, и те българи ли са, или не са българи? Като са българи и живеят тук от поколения и плащат данъци - ще учат и ще говорят на български език и ще слушат новини на български език. Точка по въпроса. Новини на турски - ей там, по новата магистрала на югоизток, малко преди Афганистан - там дават новини на турски и се молят по улиците на спирката пред халите. Абе аз съм роден в Джибути, от майка от Свазиленд и баща от Перу (северната част), защо няма новини на езика на западните полинезийски острови за мен?!? Аз не съм ли малцинство? Искам новини на майчиния ми език Плащам над 300 лева данъци месечно. Дори не знам къде са тия страни, ама ми плащат, та ходя да гласувам на техните избори, заради шесторното ми гражданство, наследство от бабите ми от Сибир и Непал, дядовци - швед и един с двойно гражданство от Нова и от Стара Гвинея. Ред.: След като няма проблеми да си купиш хляб на български език в района на Свиленград - може ли да попитам на кому тогава са нужни тея новини, след като всички си говорят български? Абе ей, хора, вие случайно знаете ли, че доскоро в земеделското ни министерство се говореше само на турски в коридорите бе?! Абе вие като познавате трима турци, които са добри и свестни хора - мислите си че всичко е наред, и пей сърце? Ще ви питам, като синовете ви и дъщерите ви доведат у дома зетьове Байрам и Хюсеин, или снахи Фатма и хАйше... Утре вместо български език и литература - в училище ще се изучава арабски език и Мохамед.
                      Съжалявам, но за мен какво пише в паспорта на някой нищо не означава. От 15 години съм заобиколен от всякакви чужденци, гимназия, студенство, сега работа - винаги съм бил в международна среда, живял съм и в чужбина. Такова тесногръдие и затвореност като у нас има само на балканите. На запад ще го срещнеш само при най-бедните и необразовани прослойки, които с чужденците оправдават собствения си провал. Ето, примерно повечето сърби и албанци, които съм познавал не ми харесват като хора, но това не пречи да имам и няколко много добри приятели от там. За това и никога няма да отхвърля един човек само защото е сърбин - запознаваме се, общуваме и чак на базата на лични впечатления го оценявам като човек.Впрочем много мои приятели/приятелки се ожениха за чужденци, някои и за мюсюлмани, не съм имал проблем с това и нямам проблем с това децата ми един ден да изберат човек от каквато и да е националност, стига да са щастливи с него.
                      Fiat Bravo 1.4 Tjet 150 Emotion

                      Коментар


                        boyo написа:
                        tzetzo_slavista написа:
                        Май не си разбрал, какво имам в предвид, за да си помислиш, че обвинявам сегашните турци за това което е ставало преди освобождението! Да съм написъл нещо, което свързва робството и сегашните турци? Чети по-внимателно, моля те! А я сега кажи какво мислиш ти за Меди Доганов?
                        ти намеси турското робство, както и много други преди тебкакво да мисля за доган, хитрец, който си е намерил мат’риал, който да си обработва. Българи като бойко борисов , волен сидеров или яне янев правят същото, само че с християни. Ако трябва да се сърдим на някой , то това е на нас самите.
                        ogi28b написа:
                        Колега, получих раздвоение За кои хора говориш, и те българи ли са, или не са българи? Като са българи и живеят тук от поколения и плащат данъци - ще учат и ще говорят на български език и ще слушат новини на български език. Точка по въпроса. Новини на турски - ей там, по новата магистрала на югоизток, малко преди Афганистан - там дават новини на турски и се молят по улиците на спирката пред халите. Абе аз съм роден в Джибути, от майка от Свазиленд и баща от Перу (северната част), защо няма новини на езика на западните полинезийски острови за мен?!? Аз не съм ли малцинство? Искам новини на майчиния ми език Плащам над 300 лева данъци месечно. Дори не знам къде са тия страни, ама ми плащат, та ходя да гласувам на техните избори, заради шесторното ми гражданство, наследство от бабите ми от Сибир и Непал, дядовци - швед и един с двойно гражданство от Нова и от Стара Гвинея. Ред.: След като няма проблеми да си купиш хляб на български език в района на Свиленград - може ли да попитам на кому тогава са нужни тея новини, след като всички си говорят български? Абе ей, хора, вие случайно знаете ли, че доскоро в земеделското ни министерство се говореше само на турски в коридорите бе?! Абе вие като познавате трима турци, които са добри и свестни хора - мислите си че всичко е наред, и пей сърце? Ще ви питам, като синовете ви и дъщерите ви доведат у дома зетьове Байрам и Хюсеин, или снахи Фатма и хАйше... Утре вместо български език и литература - в училище ще се изучава арабски език и Мохамед.
                        Съжалявам, но за мен какво пише в паспорта на някой нищо не означава. От 15 години съм заобиколен от всякакви чужденци, гимназия, студенство, сега работа - винаги съм бил в международна среда, живял съм и в чужбина. Такова тесногръдие и затвореност като у нас има само на балканите. На запад ще го срещнеш само при най-бедните и необразовани прослойки, които с чужденците оправдават собствения си провал. Ето, примерно повечето сърби и албанци, които съм познавал не ми харесват като хора, но това не пречи да имам и няколко много добри приятели от там. За това и никога няма да отхвърля един човек само защото е сърбин - запознаваме се, общуваме и чак на базата на лични впечатления го оценявам като човек.Впрочем много мои приятели/приятелки се ожениха за чужденци, някои и за мюсюлмани, не съм имал проблем с това и нямам проблем с това децата ми един ден да изберат човек от каквато и да е националност, стига да са щастливи с него.
                        Човек със човек не си прилича.Радвам се че не мисля като теб,аз пък ще ти кажа че доста от бялото население мрази черното.Ти познаваш хора които нямат проблем със това.А аз които имат,познавам и хора които са от цивилизована европейска държава които не понасят черни и фесове.Не ти вярвам да знаеш.

                        Коментар


                          Колеги,живея в Кърджали/знаете,че е смесен регион/от 30 години.Не знам дали ще повярвате,но тук никога не е имало проблеми.Живея на 100 м.от джамия и много добре чувам "песните",но това не е проблем.И църквите в града са с високоговорители а нашите служби са през ноща.Искам само да кажа,че това което правят в Сф не е миродавно.Бих казал,че е опасно.
                          Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                          Коментар


                            Абе изобщо не исках да се намеся но...някои колеги наистина са доста заблудени...търсят под вол теле... В този глобализиран до кости свят и в 21 век дори...какви чалми какви фесове...? знаете че живея в ТР и ми се иска да предложа на местната ТР управа да вдигнат паметник на бай Тошо за организираната от негова страна (всяко зло за добро) така наречената *екскурзия* в резултат на която живеем на по по високи жизнени стандарти и имаме възможността да гледаме на света от по различен ъгъл ...не с конски ксенофобски очила поне...и някои си мислят че сме паразити и какво ли не...че щяло да има зетове снахи и т.н. ...абе момци сидеровци лично нямам нито един работен ден в бг но твърдя че плащам повече данъци (ддс*та) от вас и допринасям много повече за Българската икономика с бюджета който отделям за почивката си по родните места всяка година...(включително и много други стотици хиляди може би съграждани емигранти...) Та баща ми е историк учил и работил в бившата НРБ ,имаме достатъчно понятие и литература за случилото се в течения на стотици години на Балканите ... няма нужда от вражди ...от това печелят само западните интереси западните страни...ние само се трепем един друг... историците и от двете страни знаят че прадедите ни от преди 681 година са един дол дренки...ако държите на генетика на ви и генетика и произход...Мисля че общото е повече от различното...Познаваме се с колегата ники и го подкрепям... в Кърджали както и другаде из страната всички граждани са длъжни да спазват законите и ги спазват ,някои *остроумни* човъркат мир*а ...нищо друго...Eй тoва сme *страшните* колеги *завоеватели* ... http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
                            petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                            http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                            Коментар


                              bahricin, радвам се, че се намеси с информация от първа ръка. Както казах и преди - личния контакт е най-важен. Според мен човек се плаши от неща, които не познава. И колкото повече мостове изграждаме по между си, толкова по-добре.Има обаче едно нещо, което винаги съм се чудил, но никога не съм могъл да попитам моите познати колеги понеже е доста деликатен въпрос. Битува схващането за това колко страшни неща се случват в Турция на момичета мюсулманки ако се влюбят в християнин. Повтарям - въпроса ми е за Турция (светска държава) специално, не за Афганистан, Йемен и т.н. изостанали държави. Това истина ли е или мит? Може ли туркиня да се омъжи за българин и всичко да си е наред?Другият ми въпрос е - сега в Турция все по-голяма сила набира партията на Ердоган, която си е религиозна. Мислиш ли, че това би застрашило светския характер на държавата? Усеща ли се нещо в ежедневния живот?
                              Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                              ----------------------------
                              Ignorance is a bliss

                              Коментар


                                По-скоро въпроса може да се формулира така:Какво е отношението на мюсулманите към смесените бракове - с човек от друга вяра (християнин, будист и т.н.)?
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X