Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатик

    Топлото време дойде и днес реших да пусна климатика вкъщи. Много неприятно бях изненадан че след две три минути работа климатика спра и изписа грешка С6. На отопление работи без проблем, на охлаждане все дава тази грешка. Пуснах му диагностика от бутончето на самия климатик, отново същата грешка. От външното тяло чувам как компресора развърта и после спира. Климатика е LG Art Cool дванайска инвертор четиригодишен, оня плоския квадратния. Ще мога да викна майстори чак след десетина дни, пък и сега както е сезона на слагане на климатици....да видим кога ще ме огрее. Та рекох да видя дали някой се ориентира какъв може да е проблема и срещу каква сума се изправям.

    #2
    Имат някакъв "кондензатор" който играе роля при смяна на режимите на работа.При Осаката ми струваше 30 лева със смяната.Ако работи на "топло"(не на вентилатор),най-вероятно проблема ти ще е подобен.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      За кода виж тук:http://www.abacusairconditioning.co....ециално за твоя проблем чети тук:http://www.fixya.com/support/t331226...olОказва се, че тая грешка може да е за много неща...

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        Оказва се, че тая грешка може да е за много неща...
        Едно от тях е и в линка който си постнал.’"Solution 3blackmask78 Rank: Apprentice Rating: 87%, 7 VotesError C6 on lg cool art is common. you guy need a new CAPACITOR. cost $7.05c aud. it’s 6uF 450vac.take about less than 10min to install.my lg model is lsz244vm-4, it’s run well now. "Зле съм с "ханхглийския",ама май и тоя момък за кондензатор пише.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Проблем с климатик

          Бря , баси обръщението - ,, момко ’’ Или има идиоматично значение ...
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #6
            ****Сгрешил съм. Тук говорим за инверторен модел, така че може и да е въпросния кондензатор. Коригирах си мненията нагоре.

            Коментар


              #7
              Аз затова и питам, понеже предполагам че болшинството причини възможни могат да се отсеят от факта че на отопление е безупречен, а на охлаждане спира.

              Коментар


                #8
                Оправиха ли ти климатика?Сподели какво излезе тая пуста грешка.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  Да, оправиха го. Оказа се проблем в датчика за външна температура. Майстора го смени с датчик втора употреба. Според него оригиналния бил не знам какъв си, а този който сложи бил с платина, десет години ще изкара. Като ми изслуша някои принципни оплаквания от климатика които имам заяви че е възможно така да е закупен, с нечитав датчик, ама сега щяло да е много добре. Ай да видим. 60лв труд, 60лв датчик, малко множко ми се видя 120лв, но предполагам докато има Балъков ще има и Киряков. Друго ми е странно на мен. Два климатика съм взел, единия този LG, другия е Мицубиши, ужким читави, скъпи, над 1500лв инвертори. Е и двата ми идват с фабрични дефекти, добре че на Мицубишито поне го хванахме в гаранция докато е. Май верно в България пращат дефектирали бройки. Друго обяснение нямам. И ужким да спестя ток, а се оказва че и двата проблемите които имат ги карат да работят неикономично. Единия година и половина така, другия четири. Ми да си бях взел конвенционалки.

                  Коментар


                    #10
                    Аз за това се мъча с две "Осаки".Вече пета година са в употреба и за сега се разминах с един кондензатор. Но и при тях си имат модели с хронични болежки.Добре ,че имах приятел в поддръжката.Та той ми посочи моделите които да избягвам и кои да огледам.Инак се радвам ,че проблема е решен.Дано да изкарат колкото е казал техника.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      Другия път да поразровиш малко интернета и не сам БГ пространството преди да хвърляш луди пари за тайландчета и китайчета. Нито Мицубиши нито LG правят свестни климатици. Пък с тея ЛГ тип картина колко приятели зимата се топлеха на духалки по 1-2 месеца, докато им оправят климатика... За съжаление дори Тошиба мести производството си към Мидея в Китай и затова бързам да взема още едно дайсекайче за спалнята, докато все още се правят в Япония.
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Е, като се счупи колата пътища много. Не мисли че не съм чел преди да вземам. Обаче мнения всякакви, колкото за толкова и против. Между другото преди година и половина когато вън бе -20 градуса и мицубишито се скапа, т.е. Прояви му се дефекта, LG то мааше като ракета без никакви проблеми въпреки , както се оказва, некоректно работещия датчик. Нямам проблеми след оправянето на Мицубишито, климатика работи перфектно, тихо, не го плашат ниски температури, зимата се размразява бързо и до суха пита, контрола на въздушната струя е перфектен. Оплакването ми е че ми е продаден вече развален. За LGто тепърва ще видим как ще се държи, но и от него главното ми оплакване е това че ми е продаден вече повреден.

                        Коментар


                          #13
                          ls1 написа:
                          Е, като се счупи колата пътища много. Не мисли че не съм чел преди да вземам. Обаче мнения всякакви, колкото за толкова и против. Между другото преди година и половина когато вън бе -20 градуса и мицубишито се скапа, т.е. Прояви му се дефекта, LG то мааше като ракета без никакви проблеми въпреки , както се оказва, некоректно работещия датчик. Нямам проблеми след оправянето на Мицубишито, климатика работи перфектно, тихо, не го плашат ниски температури, зимата се размразява бързо и до суха пита, контрола на въздушната струя е перфектен. Оплакването ми е че ми е продаден вече развален. За LGто тепърва ще видим как ще се държи, но и от него главното ми оплакване е това че ми е продаден вече повреден.
                          С бончето и в КЗП като си знаеш правата.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар

                          Working...
                          X