Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пускали корабите "Комета" отново? :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пускали корабите "Комета" отново? :)

    Токущо го казаха по новините и адски много се накефих! Имам смътни, но много силни спомени от едно време... Маршрута - от Созопол до Златни Пясъци. Някой да има някакво по конкретно инфо, цени, какво кораби ще са - нови или стари оправени, колко курса на ден ще са? Това задължително ще се пробва това лято Едно време тати ме возеше, сега е време и аз (тати) да кача дребосъка Ей, много се радвам

    #2
    Помня комунизма имаше едни такива от Русе до Свищов и ми беше голям кеф да пътувам с тях. Сещам се също че в бара на Кометата винаги имаше кока кола, която си беше кът по него време :D

    Коментар


      #3
      Аз имам спомен от абитурентския ми бал - возих се на такова чудо от Несебър до Варна Голям кеф си беше.

      Коментар


        #4
        Аз знам от около 2 седмици, че ще ги пускат, понеже имаше обяви за набиране на персонал. На мене също ми стана много интересно и почнах да се ровя в нета ама нямаше никакви подробности. 2009г лятото пуснаха до Истанбул, но бързо им умря ентосиазма. Поради високите цени нямаще кандидати. Дано и сега не убият рибата с цена на билетите. А в Гърция гледах комети в движение и си бяха като тукашните старите.
        Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
        Ex.Opel Astra

        Коментар


          #5
          Дано да стане. Бургас - Варна беше голям кеф да пътуваш...
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            Пускали корабите "Комета" отново?

            Алоу , варналиите !Че отидете до Морска Гара де ...Вижте разписанието . На ,, Комета ’’ единственият и недостатък е , че при вълнение 3-4 бала не плават . Иначе си спомням , че беше голямо удоволствие.Притеснението ми за бъдещето на каботажното ( крайбрежното ) плаване се състои в следното :Някога , когато БМФ беше собственик на товарни превози си позволяваше да извършва и пътнически превози ( обикновено са губещи ) , а сега поради силно редуцираният флот няма как да покрива загубите.Но се надявам да се вее флагът и да се оживи акваторията.
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #7
              Re: Пускали корабите "Комета" отново?

              Румен_Хинчев написа:
              Алоу , варналиите !Че отидете до Морска Гара де ...Вижте разписанието . На ,, Комета ’’ единственият и недостатък е , че при вълнение 3-4 бала не плават . Иначе си спомням , че беше голямо удоволствие.Притеснението ми за бъдещето на каботажното ( крайбрежното ) плаване се състои в следното :Някога , когато БМФ беше собственик на товарни превози си позволяваше да извършва и пътнически превози ( обикновено са губещи ) , а сега поради силно редуцираният флот няма как да покрива загубите.Но се надявам да се вее флагът и да се оживи акваторията.
              Алоууууу колегата, днес специялно заради тебе съм ходил до Морска Гара Варна. И кво ? Хората ме гледат като полезно изкопаемо. Само един е чул, че някаква фирма щяла да закупува някакви бързи корабчета, но не Комети. Никой (от тези дето ги питах, поне 10 човека от работещите там) не знае от къде ще тръгват (Варна, Златни пясъци). Естествено и никой не знае до къде ще пътуват (Бургас, Созопол, Слънчев бряг). Специялно ти обещавам като пуснат каквито и да е бързоходни корабчета по Черноморието, лично да ти преснема разписанието им.
              ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

              FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

              Коментар


                #8
                Аз доколкото помня в обявата за набиране на персона изришно пишеше, че е желателно да са работили на "Комета" , защото става дума са "Комета". А за маршрута пишеше Варна-Царево.
                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                Ex.Opel Astra

                Коментар


                  #9
                  Re: Пускали корабите "Комета" отново?

                  T_SHOW написа:
                  Румен_Хинчев написа:
                  Алоу , варналиите !Че отидете до Морска Гара де ...Вижте разписанието . На ,, Комета ’’ единственият и недостатък е , че при вълнение 3-4 бала не плават . Иначе си спомням , че беше голямо удоволствие.Притеснението ми за бъдещето на каботажното ( крайбрежното ) плаване се състои в следното :Някога , когато БМФ беше собственик на товарни превози си позволяваше да извършва и пътнически превози ( обикновено са губещи ) , а сега поради силно редуцираният флот няма как да покрива загубите.Но се надявам да се вее флагът и да се оживи акваторията.
                  Алоууууу колегата, днес специялно заради тебе съм ходил до Морска Гара Варна. И кво ? Хората ме гледат като полезно изкопаемо. Само един е чул, че някаква фирма щяла да закупува някакви бързи корабчета, но не Комети. Никой (от тези дето ги питах, поне 10 човека от работещите там) не знае от къде ще тръгват (Варна, Златни пясъци). Естествено и никой не знае до къде ще пътуват (Бургас, Созопол, Слънчев бряг). Специялно ти обещавам като пуснат каквито и да е бързоходни корабчета по Черноморието, лично да ти преснема разписанието им.
                  Трогнат съм от вниманието !Бирата и картофките от мен Поздрави !
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #10
                    Само на борда на бързоходен кораб иначе "НЕ".
                    ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                    FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                    Коментар


                      #11
                      Пускали корабите "Комета" отново?

                      T_SHOW написа:
                      Само на борда на бързоходен кораб иначе "НЕ".
                      Готово !Днес ми трябваше компания за речен кораб в Русчук ( жената не може да пие , сина се скатава ).Добре че се сдуших с едни швейцарки - колоездачки .Тръгнали от Шварцвалд към Делтата .....с колелета покрай брега .Славни жени !!!
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        Абсурд да са старите! Една от тях е в парка на Аспарухово изкарана и е като ресторант...по-скоро си живеят там май под прикритието на ресторант...както и да е, туй чудо не може да заплава пак.

                        Коментар


                          #13
                          http://www.btv.bg/story/2079993731-2...erno_more.html След повече от 20 години България възстановява пасажерските плавания в Черно море. От началото на юни т.нар. "комети" отново ще превозват туристи между Созопол и Златни пясъци.30-годишните катамарани са закупени преди два месеца от Гърция. Въпреки че са в движение и в добро състояние, корабите на подводни криле са подложени на основен ремонт."Произведени са от алуминиево-магнезиева сплав, която е почти вечна. Даже и да има някъде някакви повреди, след като се покрият изискванията на корабен регистър и на Морска администрация за безопасност, корабът може да бъде и 100-годишен", казва собственикът на плавателните съдове Петър Узунов. Корабчетата ще се движат по редовна линия между Созопол и Златни пясъци и ще спират в Несебър. Два пъти в седмицата ще минават през Варна и Бургас. Най-дългият маршрут ще се взима за 3 часа. По-възрастните жители на морските градчета с носталгия си спомнят държавните комети, спрени през 90-те години на миналия век, които са пътували от Балчик чак до Царево. Цените ще са два-три пъти по-високи отколкото на автобусите. Засега кометите са две. Ако има интерес, ще се увеличи и броят на корабчетата, и маршрутите.

                          Коментар


                            #14
                            Искам Видин - Белене - Силистра!И всички форумци да разведа около площадката на АЕЦ - Белене, да се впечатрлят както fuoko на времето...

                            Коментар


                              #15
                              Пускали корабите "Комета" отново?

                              bubachko написа:
                              http://www.btv.bg/story/2079993731-20_godini_pokasno_Kometi_pak_shte_plavat_v_Cherno_ more.html След повече от 20 години България възстановява пасажерските плавания в Черно море. От началото на юни т.нар. "комети" отново ще превозват туристи между Созопол и Златни пясъци.30-годишните катамарани са закупени преди два месеца от Гърция. Въпреки че са в движение и в добро състояние, корабите на подводни криле са подложени на основен ремонт."Произведени са от алуминиево-магнезиева сплав, която е почти вечна. Даже и да има някъде някакви повреди, след като се покрият изискванията на корабен регистър и на Морска администрация за безопасност, корабът може да бъде и 100-годишен", казва собственикът на плавателните съдове Петър Узунов. Корабчетата ще се движат по редовна линия между Созопол и Златни пясъци и ще спират в Несебър. Два пъти в седмицата ще минават през Варна и Бургас. Най-дългият маршрут ще се взима за 3 часа. По-възрастните жители на морските градчета с носталгия си спомнят държавните комети, спрени през 90-те години на миналия век, които са пътували от Балчик чак до Царево. Цените ще са два-три пъти по-високи отколкото на автобусите. Засега кометите са две. Ако има интерес, ще се увеличи и броят на корабчетата, и маршрутите.
                              Тези журналисти ...!!! Какви катамарани , тоест плавателен съд с два корпуса ? Или си мислят , че щом на двата борда има криле , са катамарани ..вах..докога ще се пишат простотии...
                              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                              Коментар

                              Working...
                              X