Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изменение на режима за търговската регистрация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изменение на режима за търговската регистрация

    За сведение на едноличните търговци с малки фирми вече отмениха да се зплащат и 50лв при подавне на годишния отчет в агенцията по вписванията . Жалко че аз като съвестен платец избързах и ги платих тия 50 лв .Ето какво са публикували .ИЗМЕНЕНИЯ В РЕЖИМА НА ТЪРГОВСКАТА РЕГИСТРАЦИЯ И ПОДАВАНЕТО НА ГОДИШНИ ФИНАНСОВИ ОТЧЕТИ В ТЪРГОВСКИЯ РЕГИСТЪР КЪМ АГЕНЦИЯ ПО ВПИСВАНИЯТА3 май, 2011, вторникСъс Закона за изменение и допълнение на Закона за търговския регистър (обн. ДВ бр. 34 от 29 април 2011 година) са направени следните изменения относно режима на търговската регистрация и обявяването на годишните финансови отчети на търговците, както следва:І. С § 14 от Преходните и заключителни разпоредби на Закона за изменение и допълнение на Закона за търговския регистър е изменена и допълнена разпоредбата на чл. 40, ал. 1 от Закона за счетоводството. Предвидено е предприятията да публикуват годишния си финансов отчет и консолидирания си финансов отчет, годишния доклад за дейността и годишния си консолидиран доклад за дейността, приети от общото събрание на съдружниците/акционерите или от съответния орган чрез заявяване и представяне за обявяване в търговския регистър, както следва:а) едноличните търговци - в срок до 31 май на следващата година;б) дружествата с ограничена отговорност - в срок до 30 юни на следващата година;в) всички други търговци по смисъла на Търговския закон - в срок до 31 юли на следващата година.Допълнена е разпоредбата на ал. 8 на чл. 40 от Закона за счетоводството, като е предвидено, че задължения в ал. 1 до 7 не се прилагат за eдноличните търговци, чиито годишни финансови отчети не подлежат на задължителен независим финансов одит.В тази връзка е и новата алинея 6 на § 9а от Преходните и заключителни разпоредби на Закона за счетоводството, съгласно която пререгистрираните през 2011 година еднолични търговци не заявяват и представят за обявяване в търговския регистър годишни финансови отчети за годините, за които не подлежат на задължителен независим финансов одит.Изменението влиза в сила в тридневен срок от обнародването му в Държавен вестник (бр. 34 от 29 април 2011 година) - 03 май 2011 година.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    #2
    Изменение на режима за търговската регистрация

    Хвала ти , вестителю добри !Скатахме 50 лева от семейният бюджет . За жалост само 50 ...
    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

    Коментар


      #3
      Едни ще ги скатаят ,други като мене паралии са ги вече платили ами и 5лв ми взема банката в която ги внесох .
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        Изменение на режима за търговската регистрация

        Трябвало е да отидеш в ,,придворната’’ им банка Първа Инвестиционна Банка...тьфу ..сволочи.Сутрин като стане човек трябва да чете ,, Държавен Вестник’’..все допълнения...Кафе , миене на зъби - след това...
        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

        Коментар


          #5
          Аз съм на принципа :като шъ е гарга барем да е рошава . То им давам 50лв за това че си нося отчета на тях на крака ,та няма да дам и още 5лв за банката да не фалира.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            Изменение на режима за търговската регистрация

            Бай Иване , да вземеш да изкормиш един телевизор , да направиш един отвор отгоре и да го сложиш в банката с надпис,,Да помогнем на българската банкова система ’’
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #7
              Ами тя цялата главна улица е осеяна с банки . Банка до банка ,айдук до айдук. Ще ми трябват стотина телевизора за да сложа във всяка банка по един .
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #8
                Изменение на режима за търговската регистрация

                Така е ...Аз с титанични усилия разкарах две банки от живота си .И третата някой ден ще и клъцна пипалата ...
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  Абе няма как да ги разкарам ,защото във всякоя имам по 100-200 иляди евра .
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    Мда, 50лв за ЕТ-то ще спестя, остават 50 за ЕООД-то.Някой знае ли все пак, дали за ЕООД което не извършва дейност трябва да се подава ГФО?
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      Изменение на режима за търговската регистрация

                      trace написа:
                      Мда, 50лв за ЕТ-то ще спестя, остават 50 за ЕООД-то.Някой знае ли все пак, дали за ЕООД което не извършва дейност трябва да се подава ГФО?
                      Задължително ! Щом съществува в юридическото пространство подава ГФО . Плащам си 50 лева трета година защото не мога да залича едно ООД .
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        И аз съм се наканил ЕООД-то да го разкарвам и се чудя дали ще мога сам. Май си е разправия.
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          #13
                          Re: Изменение на режима за търговската регистрация

                          Румен_Хинчев написа:
                          Трябвало е да отидеш в ,,придворната’’ им банка Първа Инвестиционна Банка......
                          В ПИБ таксата е 7 лв.!
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар

                          Working...
                          X