Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спират тировете от 1 юли за уикенда

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спират тировете от 1 юли за уикенда

    От 1 юли до 30 август да се въведе забрана за движение на тежки камиони по магистралите и първокласните пътища в пиковите часове на уикенда и по празниците. Това ще предложи на пътната агенция министерството на транспорта, съобщи зам.-министър Камен Кичев.Вече съобщхме за заключенията на междуведомствената работна група, назначена от транспортния министър Александър Цветков, която трябваше да инспектира паркингите. Според нея има места за паркиране, така че тировете да не задръстват пътищата, когато хората тръгват масово на път. Експертите преброиха 100 паркинга по основните европейски транспортни оси на територията на България и 2800-3000 места в тях. Половината са в добро състояние и могат да претендират за категоризация с три и пет звезди. Досега автомобилните превозвачи се противопоставяха на забраната с аргумент, че няма къде да спират.Кичев потвърди, че тировете ще бъдат спирани от 17 до 22 часа в петък и от 15 до 20 ч в неделя. Когато има празнични дни, камионите трябва да останат на паркинг от 17 до 22 ч преди първия неработен ден и от 15 до 20 ч в последния."Настояваме забраната да е целогодишна. И за да стане това, тя да се впише първо в наредба, за да няма забавяне. Догодина този текст трябва да се впише и в Закона за движение по пътищата", искат от министерството. Целта е да намалим инцидентите по аутобаните и да осигурим по-безопасно пътуване на гражданите, обясни Кичев.Тъй като магистралите още не са изградени, когато това стане, ще може да се осигурят алтернативни маршрути на тировете и ограниченията да се намалят. Не искаме да притесняваме автомобилния бранш, но ще трябва да позволим на хората да пътуват, казва зам.-министърът. Той се надява пътната агенция да вземе решение навреме, за да бъдат уведомени всички държави и да знае всеки превозвач, че има такава забрана. http://news.burgas24.bg/253594.html
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    мърльовци.камионите им виновни, не гледат келешите с моторите и тея с бегачките.

    Коментар


      #3
      Абе, не е баш така. Камионите правят огроми задръствания, особено по проходите. Това изнервя другите шофьори и ги кара да правят глупости.
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        най-накрая да се направи нещо по този въпрос както е в цяла европа
        Fiat Bravo SX 1.4 12V

        Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
        Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

        Коментар


          #5
          Супер, дано го приемат! Както казва колегата по-горе, така е в цяла европа! А там глобите са солени за прекрачване на тази мярка !
          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

          Коментар


            #6
            В много държави направо си е забранено целодневно движението през уикенда на тежко-товарни камиони.Друг е въпроса, въпросните паркинги как ще ги категоризират, като 99% от тях дори нямат тоалетна, дори химическа.Някой да е виждал тоалетна по паркингите на автомагистрала "Тракия" например?

            Коментар


              #7
              Ще им направят от бризент и тръби, като едно време 1981 година на нас за парада по случай 1300 години Българска държава! :DДо тогава никога през живота си не бях виждал тоалетна за 100 човека!
              Няма начин да няма начин!

              Коментар


                #8
                Спират тировете от 1 юли за уикенда

                И хубави и лоши страни има цялата работа .Досега зора ми беше да организирам транспорта така , че да се изнесе до 22.00 в петък от Италия например .Сега още с два дни ще се забави товара.За движещите се пък с леки коли ще бъде удобно .
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #9
                  gamma написа:
                  Абе, не е баш така. Камионите правят огроми задръствания, особено по проходите. Това изнервя другите шофьори и ги кара да правят глупости.
                  Един нормален и възпитан шофьорр на камион не би допуснал това да се случи... най ималко има отбивки и там той би следвало да отбие, за да пропусне леките автомобили.ако ще и 100 пъти да спирам, аз не бих допуснал да има колона зад мен.Ама това е Българиа, и всеки който кара камион е най-големия на пъте... затова ще има такива ограничения, че и по зле ще става.По магистрала обаче.. ми лично на мен камионите не ми пречат.. те си карат там с 90 и не пречат на никой.

                  Коментар


                    #10
                    По магистралата не пречат ама през обзорския проход а когато почнат завоите помосли си колко отбивки има зада даде път.
                    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                    Коментар


                      #11
                      Спират тировете от 1 юли за уикенда

                      Трябва да си поискам от някоя шофьорка на ТИР да ми даде един път
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        Re: Спират тировете от 1 юли за уикенда

                        Румен_Хинчев написа:
                        Трябва да си поискам от някоя шофьорка на ТИР да ми даде един път
                        То ако ще е само за един път недават.
                        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                        Коментар

                        Working...
                        X