Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся батерия Ni-Cd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търся батерия Ni-Cd

    Проблема се оказа батериятаако може някой да ми каже откъде мога да си поръчам батерия за машина за подстригване PHILIPS QC 5015Разглобих машината наистина батерията е една но на нея няма нищо да пише само че е ni-cd и че е произведена 07-06по какво мога да се ориентирам за ампеража на батерията.На зарядното пише 9w ,Sec 1,3v-1500mAВ ръководството пише че е необходимо батерията да се зарежда 10 часаБлагодаря за отговоритеГабаритите са колкото нормална батерия от 1,5V проблема е колко mA да бъде батерията
    Fiat Bravo 1.8 GT

    #2
    Re: Търся батерия Ni-Cd

    ni-cd батерия вече трудно ще намериш. Почти на всякъде е спряно производството заради кадмия. Но по магазините за резервни части ще намериш Ni-MH че и с доста по голям капацитет. Има ги до 2800мА. Разлика почти няма между двата вида само дето старата ти е по устойчива от към ниски температури. Предполагам, че е и с крачета така че търси по тези магазини. Токовете на заряд са същите и ако вземеш по голям капацитет ще се наложи да зараждаш повечко. Не прави опити да спояваш ако намериш с пъпки. Не че не става но не е за предпочитане а и се иска малко практика.
    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


    http://vbox7.com/play:124bedab

    Коментар


      #3
      Много ти благодаря Ще си споя барерия Ni-MH, такива имам.
      Fiat Bravo 1.8 GT

      Коментар


        #4
        Re: Търся батерия Ni-Cd

        lov написа:
        ni-cd батерия вече трудно ще намериш. Почти на всякъде е спряно производството заради кадмия. Но по магазините за резервни части ще намериш Ni-MH че и с доста по голям капацитет. Има ги до 2800мА. Разлика почти няма между двата вида само дето старата ти е по устойчива от към ниски температури. Предполагам, че е и с крачета така че търси по тези магазини. Токовете на заряд са същите и ако вземеш по голям капацитет ще се наложи да зараждаш повечко. Не прави опити да спояваш ако намериш с пъпки. Не че не става но не е за предпочитане а и се иска малко практика.
        Абе не е баш така.Съвсем наскоро купихме нов винтоверт бош с Ni-Cd батерия.По държеливи са на големи натоварвания и на прегряване.Така че още ги правят макар и по ограничено.А за машинката провери старата батерия дали е само 1 елемент.Понеже съм виждал пакет с големина на стандартна и вътре бяха 2 по къси последователно. Слагай каквато намериш.А за тия по 2800мА няма да коментирам. В DX продават ли-йон елементи маркирани като 3000, но е упоменато че са 1500mAh. Та и тука е същата работа.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          мерси
          Fiat Bravo 1.8 GT

          Коментар


            #6
            Re: Търся батерия Ni-Cd

            infineon написа:
            lov написа:
            ni-cd батерия вече трудно ще намериш. Почти на всякъде е спряно производството заради кадмия. Но по магазините за резервни части ще намериш Ni-MH че и с доста по голям капацитет. Има ги до 2800мА. Разлика почти няма между двата вида само дето старата ти е по устойчива от към ниски температури. Предполагам, че е и с крачета така че търси по тези магазини. Токовете на заряд са същите и ако вземеш по голям капацитет ще се наложи да зараждаш повечко. Не прави опити да спояваш ако намериш с пъпки. Не че не става но не е за предпочитане а и се иска малко практика.
            Абе не е баш така.Съвсем наскоро купихме нов винтоверт бош с Ni-Cd батерия.По държеливи са на големи натоварвания и на прегряване.Така че още ги правят макар и по ограничено.А за машинката провери старата батерия дали е само 1 елемент.Понеже съм виждал пакет с големина на стандартна и вътре бяха 2 по къси последователно. Слагай каквато намериш.А за тия по 2800мА няма да коментирам. В DX продават ли-йон елементи маркирани като 3000, но е упоменато че са 1500mAh. Та и тука е същата работа.
            Не споря и даже съм упоменал че имат малка разлика. А и колегата не вдява чак толкова че да го обърквам повече. А и нали знаеш че има бая разлика от една китайска стока до друга независимо какво пише на табелката. А че има елементи с 2800мА в тоя габарит има. И аз не вярвах докато не измерих. Ама съм виждал и аз на нея да е написано 3000мА. Пък и като я вземеш в ръка на тегло се усеща че вътре е почти куха и няма нищо. Иначе кадмиевите наистина имат дават по голям ток а и не се влиаят от температурата. Много важно за ел. инстрименти. даже има и по голям брой цикли на зареждане. По тази причина тези размери все още се произвеждат. Но такива от малките вече си е трудна работа. На мен ми трябват за фотокамера че имам проблем с модела не е прдвидено в софтуера да работи с акомулатори и а с алакални елементи. И малко да падне акомулаторчето и реве че няма ток.Нищо че за току що свалени от заряд. Падне ли температурата особенно зимата не става. А с кадмиевите този ефект е почти нищожен.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар

            Working...
            X