Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гражданска отговорност на цяло!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    dani389 написа:
    Не е само за теб непосилно а за повече от 60% от домакинствата .Това е поредната глупост от това некадърно правителсво което прави нещата винаги на обратно на напредващите срани.
    Как пък изчисли че за над 60% от домакинствата 120-200лв са непосилна сума, ей това ми е интересно?

    Коментар


      #47
      Krasi1914 написа:
      Ха, цените на горивата не ни събарят, че една гражданска ли ще ни събори .. да я направят 200 евра като ЕС. Все пак и ние сме европейци.
      Ти ко мислиш, че няма да има някой тарикат, дето да го предложи тва ли... в тая държава на лапачи..Иначе и аз съм против плащането на цялата сума, но поради липса на адекватен с моето мнение отговор отговорих че ще си я платя, защото предпочирам да карам отколкото да стои колата в гаража, а и като карам искам да съм изряден.Само не ми се мисли на камионите ми като на единия е 800лв гражданската.. как ще смогвам, ама.. споко.. Българина винаги се е оправял, та и сега ще се оправи.

      Коментар


        #48
        veskobravo написа:
        Но все пак нали пари се дават сумата е една и съща дали наведъж,дали на 3-4 пъти.....
        Не, не е една и съща. Точно и затова не мога да разбера какъв е тоя зор за плащане на вноски.Миналата година исках да я платя на вноски и се оказа, че се оскъпява с около 40лв.Естествено платих наведнъж.Та така и вчера - платих ГО + застр. против кражба - 230лв.И тук ми е въпроса - по принцип трябва да се подменят стикерите на маркировката, но казаха, чеще се отменят. Влязло ли е в сила или още не?п.с. А, и колегата горе дето викаше какво ще стане, ако си платиш цялата ГО пък на следващия ден те ударят. Едва ли се случва толкова често, пък ако пукнеш няма да те е грижа вече за ГО.Освен това за да ти изплатят щетите, не искаха ли да си я доплатиш цялата?
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #49
          Има решение за отмяната на стикерите, но, предполагам, ще дадат известен гратисен период на компаниите, за да си променят условията. Така че, ако си направил застраховката вчера, ще трябва да подновиш и маркировката.

          Коментар


            #50
            Една жалба има от мен.Тая държава е вече толкова ненормална.

            Коментар


              #51
              sota написа:
              Една жалба има от мен.Тая държава е вече толкова ненормална.
              Еми "Бай Ганьо" я управлява - нормално!

              Коментар


                #52
                Аз очаквам утре да ни задължат да си пълним и резервоарите винаги догоре и да не може да сипваме по 20-30 лв. За безопасност, разбира се
                Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                Коментар


                  #53
                  dudulia написа:
                  Винаги съм плащал ГО на веднъж и не бих променил тази моя практика.Друг е въпросът,че би било редно ГО да се плаща на месеци.В цивилизованите страни това е възможно.Караш колата-плщаш.Какво става,ако си платил ГО за цяла година и колата ти стане тотална щета след 2 дни? Компанията връща ли ти парите?
                  Moтивите са следните:Имаме един бус товарен който го ползваме 3 месеца в годината. Гражданската му е 250лв като я платя на вноски си плащам само 1 вата вноска и другите не ги плащам.И си спестявам едни 130-150лв като ми го набият да плащам ГО за цялата година нямам избор.. Ташак просто.

                  Коментар


                    #54
                    Колега IvanIanushev, тъкмо реших да се включа в инициативата подета от теб , но посещавайки посочения в поста ти сайт прочетох: "Омбудсманът НЕ РАЗГЛЕЖДА жалби и сигнали, които се отнасят до: работата на Народното събрание, президента, Конституционния съд, Висшия съдебен съвет и Сметната палата". И ако не срещу работата на НС, срещу кого по-точно подаваме жалба? Считам, че жалването в случая е абсолютно безмислено и няма да бъде разгледано от омбудсмана. Ако ще е за едно голо заемане на гражданска позиция като безмислените протести срещу цените на горивата...Всъщност не виждам защо се жалваме срещу Комисията за финансов надзор и Национална агенция по приходите(НАП) при положение, че това е решение на НС?!
                    Peugeot 301
                    Punto 1.9 JTD - на жената

                    Коментар


                      #55
                      venco67 написа:
                      Всъщност не виждам защо се жалваме срещу Комисията за финансов надзор и Национална агенция по приходите(НАП) при положение, че това е решение на НС?!
                      В такъв случай да отнесем протестите си до Н.С. по повод поредната умнотия на правителството.Едното място е НЦИОМ-Национален център за изучаване на общественото мнение: nciom@parliament.bgДругото:София 1169, пл. "Княз Алeксандър I" 1Народно събраниеКомисия по жалбите и петициите на гражданитеВъв форума са регистрирани близо 27 000 потребители.Ако 20 000 напишат по един протест, може и да има ефект.А ако се уговорим с колегите от другите форуми, още по-добре.
                      Fiat Punto 1,1- 1996г.
                      газ-бензин , "Lovato"

                      Коментар


                        #56
                        Така съм съгласен и подкрепям идеята!
                        Peugeot 301
                        Punto 1.9 JTD - на жената

                        Коментар


                          #57
                          venco67 написа:
                          Колега IvanIanushev, тъкмо реших да се включа в инициативата подета от теб , но посещавайки посочения в поста ти сайт прочетох: "Омбудсманът НЕ РАЗГЛЕЖДА жалби и сигнали, които се отнасят до: работата на Народното събрание, президента, Конституционния съд, Висшия съдебен съвет и Сметната палата". И ако не срещу работата на НС, срещу кого по-точно подаваме жалба? Считам, че жалването в случая е абсолютно безмислено и няма да бъде разгледано от омбудсмана. Ако ще е за едно голо заемане на гражданска позиция като безмислените протести срещу цените на горивата...Всъщност не виждам защо се жалваме срещу Комисията за финансов надзор и Национална агенция по приходите(НАП) при положение, че това е решение на НС?!
                          Колега всеки който е против дадено решение на НС а те са много хора трябва да се излиза на протест и протестите за горивата не бяха безмислени но се превърнаха на такива заради хора мислещи като теб .Защото си мълчат и си натискат посраните задници пред телевизорите и после само пишат по форумите колко е скъпо това и онова а те от парламента само това и чакат напода да си мълчи и да плаща защото такъв смотан народ най лесно се управлява .Ако това го направят в Гърция сигурно пак 1 месец границите им ще са затворени .
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар


                            #58
                            Ето какво предлагам да изпратим до НЦИОМ при Н.С.Може да предложите и други неща.********************************************* ************************************************** *******Уважаеми дами и господа,От медиите научих за поредното безумно решение на М.С. да внесе в Народното събрание поредния, 22 ако не греша проект за изменение на Кодекса за застрховането.След приетият от застрахователното лоби в Парламента чл, 259, ал 1. от Кодекса за застаховането, който гласи:Чл. 259. (1) Договор за застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите е длъжно да сключи всяко лице, което:1. притежава моторно превозно средство, което е регистрирано на територията на Република България и не е било спряно от движение;се подготвя поредния удар срещу българските автомобилисти, премахване на разсроченото заплащане на застрховка ГО.Това се правело под благовидния предлог да се освободят автомобилистите от притеснението да не би да пропуснат срока за следващата вноска.Главната причина е, че коленопреклонно трябва да изпълним изискванията на ЕС за максимален процент сключени застраховки ГО.В страната ни съществува система за контрол на автомобилния транспорт-КАТ, която има задължение да контролира и това дали водачите на МПС имат сключена такава застраховка. Ако редовно, ежедневно и масово служителите на КАТ изпълняват и това свое задължение и налагат предвидените наказания, процентът на сключените застраховки ще надхвърли изисквания от ЕС минимум.Искрено се надявам застрахователното лоби в Народното събрание този път да не надделее над здравия разум на народните представители. И понеже все пак проекта ще се обсъжда, нека се промени чл. 259, ал. 1 и изискването да важи за МПС които са на пътя, а не които са в гаража като "музеен експонат".**************************************** ************************************************** *************Всеки решил да изпрати подобно протестно писмо, задължително да го подпише с име, фамилия и адрес.На анонимки никой не обръща внимание.И отново адреса на НЦИОМ:nciom@parliament.bg
                            Fiat Punto 1,1- 1996г.
                            газ-бензин , "Lovato"

                            Коментар


                              #59
                              dani389 написа:
                              venco67 написа:
                              Колега IvanIanushev, тъкмо реших да се включа в инициативата подета от теб , но посещавайки посочения в поста ти сайт прочетох: "Омбудсманът НЕ РАЗГЛЕЖДА жалби и сигнали, които се отнасят до: работата на Народното събрание, президента, Конституционния съд, Висшия съдебен съвет и Сметната палата". И ако не срещу работата на НС, срещу кого по-точно подаваме жалба? Считам, че жалването в случая е абсолютно безмислено и няма да бъде разгледано от омбудсмана. Ако ще е за едно голо заемане на гражданска позиция като безмислените протести срещу цените на горивата...Всъщност не виждам защо се жалваме срещу Комисията за финансов надзор и Национална агенция по приходите(НАП) при положение, че това е решение на НС?!
                              Колега всеки който е против дадено решение на НС а те са много хора трябва да се излиза на протест и протестите за горивата не бяха безмислени но се превърнаха на такива заради хора мислещи като теб .Защото си мълчат и си натискат посраните задници пред телевизорите и после само пишат по форумите колко е скъпо това и онова а те от парламента само това и чакат напода да си мълчи и да плаща защото такъв смотан народ най лесно се управлява .Ако това го направят в Гърция сигурно пак 1 месец границите им ще са затворени .
                              Протестите за горивата не бяха сполучливи,щото:1.Организацията е много лоша.2.Начина на протест не е правилен.3.Никой няма да ви позволи правилен начин на протест. Сори за спама.
                              Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                              Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                              Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                              Коментар


                                #60
                                dani389 написа:
                                venco67 написа:
                                Колега IvanIanushev, тъкмо реших да се включа в инициативата подета от теб , но посещавайки посочения в поста ти сайт прочетох: "Омбудсманът НЕ РАЗГЛЕЖДА жалби и сигнали, които се отнасят до: работата на Народното събрание, президента, Конституционния съд, Висшия съдебен съвет и Сметната палата". И ако не срещу работата на НС, срещу кого по-точно подаваме жалба? Считам, че жалването в случая е абсолютно безмислено и няма да бъде разгледано от омбудсмана. Ако ще е за едно голо заемане на гражданска позиция като безмислените протести срещу цените на горивата...Всъщност не виждам защо се жалваме срещу Комисията за финансов надзор и Национална агенция по приходите(НАП) при положение, че това е решение на НС?!
                                Колега всеки който е против дадено решение на НС а те са много хора трябва да се излиза на протест и протестите за горивата не бяха безмислени но се превърнаха на такива заради хора мислещи като теб .Защото си мълчат и си натискат посраните задници пред телевизорите и после само пишат по форумите колко е скъпо това и онова а те от парламента само това и чакат напода да си мълчи и да плаща защото такъв смотан народ най лесно се управлява .Ако това го направят в Гърция сигурно пак 1 месец границите им ще са затворени .
                                Колега, това с "посрания задник" като лична обида ли да тълкувам или...Считам се за разумен и мислещ човек и споменах, че този протест е безмислен като оня за горивата просто защото и двата не са насочени срещу този, който трябва и точно за това и двата са обречени на неуспех, а не защото някой си е натискал посрания задник пред телевизора. Или като в стария виц дето ромите протестирали пред НС и викали :"Искаме! Искаме!" Излязал премиера и ги попитал : "Какво искате?" Отговорили му: "Квот дадеш"И хич не ми говори за Гърците щото по-мързелива и консуматорска нация не съм виждал.И държа да ми се извиниш за грозния епитет - никого и с нищо не съм обидил, само изразих позиция!
                                Peugeot 301
                                Punto 1.9 JTD - на жената

                                Коментар

                                Working...
                                X