Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гражданска отговорност на цяло!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    поредната простотия на бат Бойко и компания много от хората немогат да платят то това е и идеята на разсроченото плащане ,сега остава да забранят лизингите и ще цъфнем.
    преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

    Коментар


      #17
      dikanio написа:
      Аз си я плащам винаги наведнъж, но не мога да разбера защо пък трябва да е задължително? Сигурен съм, че са много глупави, но все пак някой знае ли какви са мотивите за този закон?
      Мотивите са че държавата взима голяма част от застраховките и на господин финансовия министър ,,че ме гнус да му напиша името,,му трябват пари на куп защото е некъдърен да направи така че държавата да заработва пари от други места а не само от данаци и такси.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #18
        Винаги съм си плащал гражданската отговорност на разсрочено плащане и ще продължавам да си я плащам по този начин докато мога. Това го правя не защото съм тарикат, а защото съм си задавал въпроса, който задава и колегата няколко поста по-напред. Какво става, когато съм си платил еднократно пълният размер на гражданската отговорност и след два дена колата я бутурясам и е тоталка (не дай си Боже) ? Да не би да си мислите, че някой застраховател ще Ви върне пари? Т.е. дадени грешни пари на вятъра.На този етап просто ще пусна една жалба до омбудсмана.
        ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

        FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

        Коментар


          #19
          T_SHOW написа:
          Винаги съм си плащал гражданската отговорност на разсрочено плащане и ще продължавам да си я плащам по този начин докато мога. Това го правя не защото съм тарикат, а защото съм си задавал въпроса, който задава и колегата няколко поста по-напред. Какво става, когато съм си платил еднократно пълният размер на гражданската отговорност и след два дена колата я бутурясам и е тоталка (не дай си Боже) ? Да не би да си мислите, че някой застраховател ще Ви върне пари? Т.е. дадени грешни пари на вятъра.На този етап просто ще пусна една жалба до омбудсмана.
          Струва ми се, че бъркаш гражданската с каското.По-темата, миналата година бях на вноски, и откровено ме дразнеше разкарването, както и сещането в последният момент. Затова тази година ще я платя в брой, цялата.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #20
            nikolce написа:
            T_SHOW написа:
            Винаги съм си плащал гражданската отговорност на разсрочено плащане и ще продължавам да си я плащам по този начин докато мога. Това го правя не защото съм тарикат, а защото съм си задавал въпроса, който задава и колегата няколко поста по-напред. Какво става, когато съм си платил еднократно пълният размер на гражданската отговорност и след два дена колата я бутурясам и е тоталка (не дай си Боже) ? Да не би да си мислите, че някой застраховател ще Ви върне пари? Т.е. дадени грешни пари на вятъра.На този етап просто ще пусна една жалба до омбудсмана.
            Струва ми се, че бъркаш гражданската с каското.По-темата, миналата година бях на вноски, и откровено ме дразнеше разкарването, както и сещането в последният момент. Затова тази година ще я платя в брой, цялата.
            Колега, нищо не бъркам, ще се поясня, за да ме разбереш.Правиш си гражданска отговорност в компанията "Х" еднократно на 05.05.2011 година. На 07.05.2011 година АЗ те буторясвам така, че колата ти не става за нищо (отива за скрап). Отговори ми , ако обичаш какво ще правиш с вече платената гражданска отговорност (за какво ти е , ти кола вече нямаш) ?
            ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

            FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

            Коментар


              #21
              Да бе разбрах те и преди, ама цел ден съм на бачкане, и вече бавно чета/загрявам . Да прав си, няма ти ги върнат. Даже ако е на вноски, може да ти ги искат, нищо че нямаш кола, имаш полица важно .
              00' Bravo 105 JTD

              Коментар


                #22
                Идеята е да се събират пари от мотоциклети............. според мен. Досега винаги съм си плащал за 3 или 6 месеца за мотоциклета. Защо да плащам за цяла година, като го карам само няколко месеца. Реших, че ще спра едната ми кола за боя и ремонта ще продължи няколко месеца, направих си също за 3 месеца. Защо трябва да давам пари залудо.В момента ме принуждават да карам мотоциклета без гражданска или да го продам. Не стига, че плащам данък за него, като за две коли ами сега и цялата гражданска да си плащам. Няма да се учудя ако поискат пари и за това, че събота и неделя се возим в гората с кросовите мотори Това определено е много глупаво.

                Коментар


                  #23
                  Плащам гражданските наведнъж, но не разбирам защо държавата трябва да се меси в това как да работят застрахователите - ако те са преценили, че могат да пуснат ГО на разсрочено плащане, значи няма причина да не го правят. Вместо да се мъдрят подобни глупости, по-добре държавата да се концентрира над контрола и да остави работата на компанните.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #24
                    Колеги, не свикнахте ли вече на глупостта на управляващите. Отдавна вече не се учудвам на нищо, което става в България!!!И по темата. Явно колата ще я бракувам и ще почна да я разпродавам на части. Моторът ще стои так, без платена ГО, като се надявам, че някой ще го купи.

                    Коментар


                      #25
                      Аз по принцип съм "фен" на Бойко Борисов , ама това си е лобиска промяна и не прави живота на обикновения гражданин по лесен - нали такива бяха предизборните обещания! Който както иска да си плаща гражданската , ама да се спре разсроченото плащане наистина е поредна простотия на Дянков и хората около него! Той освен да се хвали , че бюджетният ни дефицит е за пример в ЕС друго не знае , ама май това е за сметка на обикновените хора като нас , дето карат 10-20 годишни коли и ако нещата продължават така ще спрем да ги караме.
                      Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                      Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                      Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                      Коментар


                        #26
                        До сега винаги съм плащал наведнъж, общата сума на ГО.Този месец ще я направя отново така макар че ще ми дойде по нагорнище заради други неотложни харчове, но просто не ми се занимава с вноски и разходки.
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #27
                          То и аз тази година си я направих на цяло и си ми е спокойно,но една голяма част от народа не могат да си го позволят ... Тъпа история. П.П На печелившите - честито ! На нас - дупе да ни е яко.
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #28
                            Поредното недоразумение

                            Коментар


                              #29
                              По-скоро поредната простотия...Как може да плащаш за нещо което не ползваш много хора карат личните си автомобили през определен период от време или за определен предиод от време за което си плащат,сега няма как да стане това или караш или не караш!Направо сме цъфнали и вързали с такива управляващи,по-зле ще става по-добре няма да е....
                              Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                              KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                              Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                              Коментар


                                #30
                                nikolce написа:
                                Да бе разбрах те и преди, ама цел ден съм на бачкане, и вече бавно чета/загрявам . Да прав си, няма ти ги върнат. Даже ако е на вноски, може да ти ги искат, нищо че нямаш кола, имаш полица важно .
                                Нищо няма да върнат. Декември месец като ударих Бравата беше минал точно един месец от както си бях подновил застраховката. Платих я цялата заради Зелената карта, понеже Булстрад не дават Зелена карта ако не платиш на веднъж или след това не си платиш всички оставащи вноски. В крайна сметка през Януари месец продадох колата на части и я бракувах, отписах си я от данъчното и т.н., но парите от застраховката не се връщат въпреки че няма вече такава кола. Даже в сайта на гаранционния фонд си ми излиза по номера на колата, че си има валидна застраховка Мисля, че ако остане това за плащане на цялата премия на веднъж е редно да се уреди и въпроса за връщане на част от премията в случай на бракуване на автомобила. А за разсрочването мисля както беше писал някои от колегите по горе ще става като си взимаш застраховка "на изплащане" през кредитна институция.
                                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                                Коментар

                                Working...
                                X