Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ГрЪмотни ли сме?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Така е, точно лигльовците и лиглите произнасят "уъ" вместо "л". Никой не може да ме убеди, че не може да произнесе нормално "л", това е най-лесният звук.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #47
      Уеуе коуеги (леле колеги),оставете ги вий произносителните прелести на телевизионните водещи, ми ако вземем да забелязваме какви ги плещят, ще си умрем от ужас. Пресен пример е Ивайло Ангелов, който коментира мача м/у Англия и Еквадор. Не стига, че е екзалтиран, че подражава -- неубедително -- на латиноамериканските коментатори ("и гоооооооооооол") и че е неприкрит привърженик на единия отбор, ами има и едни попадения : "нарушение в полза на Англия", "попадение в рамките на вратата" и други подобни, които не съм запомнил. Какво е нарушението в полза на Англия -- нарушение, извършено от англичанин? всяко нарушение от играч по дефиниция е в полза на съответния отбор, както и играта на този играч по дефиниция е в полза на отбора му; а ако е нарушение, извършено срещу английски играч, то няма как да е в полза на Англия, защото е насочено точно срещу играта на този отбор. Вероятно Ив. Ангелов е искал да каже "наказателен удар в полза на Англия" или просто "наказателен удар за Англия", ама той държи да се изразява сложно. На същото се дължи и другият бисер -- що не каже просто "удар във/към вратата". Коментарите му ме карат да си мечтая да му забия един шут в рамките на г..за .....
      Тойота Приус

      Коментар


        #48
        Fire 999 написа:
        Това ми болна тема, защото като модератор ми се налага да поправям и тези грешки във форума. Най-често се сблъсквам със сгрешени гласни (А,Е,О,У,Е,И), сляти думи, изпуснати(или разменени) букви и писане като в чата с 4, 6 и.т.н, както и по-стандартнит грешки от типа Зграда-Сграда, кАде-кЪде. Мисля си че не е толкова трудно да се пише четливо и разбрано все пак преди да се пусне едно мнение може да се прегледа, а дори и след това е възможно да се редактира за да стане по-лесно разбираемо и за другите потребители от форума.
        Това за слятите или разменени букви е допустимо, защото в бързината всеки може да сбърка. Аз също често правя подобни грешки. Мисля, че за това е виновно училището. Мен от 1-ви клас ме караха да уча английски, руски и естествено български. Резултатите са следните: Мога да говоря руски и английски колкото да не ме набият, но не мога да пиша. На всичкото от горе и не съм много грамотен по български!!! Жалко, но факт - мен поне не ме е срам да си го призная
        FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

        Коментар


          #49
          Rayo написа:
          Уеуе коуеги (леле колеги),оставете ги вий произносителните прелести на телевизионните водещи, ми ако вземем да забелязваме какви ги плещят, ще си умрем от ужас. Пресен пример е Ивайло Ангелов, който коментира мача м/у Англия и Еквадор. Не стига, че е екзалтиран, че подражава -- неубедително -- на латиноамериканските коментатори ("и гоооооооооооол") и че е неприкрит привърженик на единия отбор, ами има и едни попадения : "нарушение в полза на Англия", "попадение в рамките на вратата" и други подобни, които не съм запомнил. Какво е нарушението в полза на Англия -- нарушение, извършено от англичанин? всяко нарушение от играч по дефиниция е в полза на съответния отбор, както и играта на този играч по дефиниция е в полза на отбора му; а ако е нарушение, извършено срещу английски играч, то няма как да е в полза на Англия, защото е насочено точно срещу играта на този отбор. Вероятно Ив. Ангелов е искал да каже "наказателен удар в полза на Англия" или просто "наказателен удар за Англия", ама той държи да се изразява сложно. На същото се дължи и другият бисер -- що не каже просто "удар във/към вратата". Коментарите му ме карат да си мечтая да му забия един шут в рамките на г..за .....
          Такива приказки са донякъде нормални. Все пак работата им е да не спират да дърдорят, а това не е лесно. Ако премислят всяка дума по два пъти ще ги плюем, че много мълчат... Но побеснявам като чуя (прави ми впечатление, че г-н П. Василев умира да го "изтропа") "ВИЦЕЕВРОПЕЙСКИЯ ШАМПИОН". Това просто кърти всички мивки (миФки??? еФтини миФки??? ). Аналогичен е примерът с "електродомакинските уреди"...
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #50
            Rayo написа:
            Уеуе коуеги (леле колеги),оставете ги вий произносителните прелести на телевизионните водещи, ми ако вземем да забелязваме какви ги плещят, ще си умрем от ужас. Пресен пример е Ивайло Ангелов... Коментарите му ме карат да си мечтая да му забия един шут в рамките на г..за .....
            Ивайло Ангелов е клиничен случай. Аз мисля, че ако една телевизия държи на себе си, това недоразумение трябваше да го отзоват от световното. По време на мегадразнещите му коментари си мечтая да го прекъснат в ефир или пък например някой да му вземе микрофона и ... оставям на фантазията ви да намерите продължение .
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #51
              TAIF написа:
              Това за слятите или разменени букви е допустимо, защото в бързината всеки може да сбърка. Аз също често правя подобни грешки. Мисля, че за това е виновно училището. Мен от 1-ви клас ме караха да уча английски, руски и естествено български. Резултатите са следните: Мога да говоря руски и английски колкото да не ме набият, но не мога да пиша. На всичкото от горе и не съм много грамотен по български!!! Жалко, но факт - мен поне не ме е срам да си го призная
              Марто не е съвсем така и с бързането, докато се пишат мнения, колко му е човек да натисне копчето ["Преглед"] и за няма и две минути да си провери мнението, а за останалото в училище и аз съм учил по подобна система с тая разлика, че езиците ги учих от 3-ти клас нататък(с изключение на предучилищните курсове по Английски на които ходех), а останалото опира само до желанието човек да е на ниво там, където е по-слаб или недостатъчно подготвен.
              Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
              Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
              Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
              Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

              Търси се..

              Коментар


                #52
                Дано тази тема помогне на някои, повече от 4 години след като е била пусната за първи път. UP

                Коментар


                  #53
                  Ако някой си мисли, че е "ГОЛЯМАТА работа" в правописа му предлагам един малък тест.Не се срамувайте да публикувате Вашите резултати.http://www.gramoten.com/test-za-gramotnost
                  ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                  FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                  Коментар


                    #54
                    Вашият резултат е: 29 верни отговора.Оценка: Много Добър (5) Сгрешени думи: площта
                    ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                    FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                    Коментар


                      #55
                      Вашият резултат е: 30 верни отговора.Оценка: Отличен (6) Бива си го тестът!

                      Коментар


                        #56
                        Вашият резултат е: 28 верни отговора.Оценка: Много Добър (5) Сгрешени думи: сомнамбулисилоз това първия ми тест,от общо три... двата с тоя резултат по две думи сгрешени,но втория какви бяха тия глупости ,които писах-5 грешки хаха
                        ex.Мареа ТД100

                        Коментар


                          #57
                          Условието на теста е:
                          Тест за грамотностИзбери правилният отговор.
                          Без коментар.Вашият резултат е: 30 верни отговора.Оценка: Отличен (6)Всъщност ще коментирам. Ако това са ни тестовете за грамотност, то на образованието и 5 лева са му много.
                          Brava 1.6 16V 103hp

                          Коментар


                            #58
                            Вашият резултат е: 30 верни отговора.Оценка: Отличен (6) Сигурно не сте и очаквали друго, нали А иначе грешката в условието и мен ме подразни Вчера поспорихме с един мой приятел, който твърдеше, че е много по-важно това какво пишеш, от това как го пишеш. Той на компютъра си няма кирилица инсталирана, пише изключително само на латиница, и в редките случаи, когато му се наложи да напише нещо на кирилица използва външен конвертор. Странна птица.Та аз никак не можах да се съглася с него. Да, важно е какво казваш, но според мен още по-важно е как го казваш.Ако не уважаваш собствения си език и пишеш на маймуница, това показва и неуважение към тия, които ще трябва и да четат написаното.Аз много се радвам, че в този форум изключително рядко се налага някой да е предупреждаван за писане на НЕ-кирилица, и то обикновено са новорегистрирани потребители, които не са прочели правилата на форума. Изключително трудно е някой, който не се е научил да пише правилно в училище, да го научиш да пише на 25 или 30 години. Не е и това целта на форума. Но поне тук се пише само на кирилица, което изключително ме радва.

                            Коментар


                              #59
                              Вашият резултат е: 30 верни отговора.Оценка: Отличен (6) Много са елементарни тез тестчета - вече се чувствам още по-грЪмотен :D
                              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                              Коментар


                                #60
                                Да ви кажа честно,съмнявате ме вие,които сте го изкарали за "Отличен". Моя резултат е "Добър"’.22 верни отговора,като в бързината допуснах и една техническа грешка.
                                Octavia RS
                                Evo 10-служебната играчка.

                                Коментар

                                Working...
                                X