Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко струва и в какво се състои изпитът за категория А?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    vocil написа:
    Да се похваля!Днес изкарах изпита за А категория.
    Е честито , ама няма ли да кажеш какво представлява .

    Коментар


      #17
      По-подробно за изпита и след това...1-Проверка на документите и попълване на две карти/при акт,той трябва да е в срок/.2-Полигон:бутане на мотора изгасен;Осморка два пъти;Змиорка,качване на втори човек,обратен завой,каране с него по права линия;Голяма змиорка/трябва да се мине с над 25км./,обръщане,каране с 50км,намаляване,избягване на препятствие и спиране;Каране по права с 50км,спиране на определено място,изгасване и бутане до началото на първото упражнение.3-Градско каране-с учебната кола след вас и инструкции с хендсфри.4-При успешен изпит-чакане около месец да дойдат документите в КАТ.През това време медицинско:два вида-ако имате кат. В или само за А-при личния лекар-около 10 лв;при кат. С,Д-от ДКЦ-с много прегледи/при мен от бившата окръжна болница/-30лв.;Копие и оригинал от диплома за средно или висше образование;Платени такси-СУМПС-25 лв. и талон за СУМПС-1 лв./през интернет е най-евтино,печатате си нарежданията//сметките са две//,за обикновенна поръчка не се иска заверка от банката,при бърза-да/Отивате в КАТ рано,теглите си номерче-С и чакате да ви дойде ред.Преди малко се връщам от КАТ и ги "благославям",защото ме изненадаха с това чакане да дойдат документите-така ,че книжка след около 2 месеца след изпита.Дано не съм прекалил с писанията....

      Коментар


        #18
        vocil написа:
        По-подробно за изпита и след това...1-Проверка на документите и попълване на две карти/при акт,той трябва да е в срок/.2-Полигон:бутане на мотора изгасен;Осморка два пъти;Змиорка,качване на втори човек,обратен завой,каране с него по права линия;Голяма змиорка/трябва да се мине с над 25км./,обръщане,каране с 50км,намаляване,избягване на препятствие и спиране;Каране по права с 50км,спиране на определено място,изгасване и бутане до началото на първото упражнение.3-Градско каране-с учебната кола след вас и инструкции с хендсфри.4-При успешен изпит-чакане около месец да дойдат документите в КАТ.През това време медицинско:два вида-ако имате кат. В или само за А-при личния лекар-около 10 лв;при кат. С,Д-от ДКЦ-с много прегледи/при мен от бившата окръжна болница/-30лв.;Копие и оригинал от диплома за средно или висше образование;Платени такси-СУМПС-25 лв. и талон за СУМПС-1 лв./през интернет е най-евтино,печатате си нарежданията//сметките са две//,за обикновенна поръчка не се иска заверка от банката,при бърза-да/Отивате в КАТ рано,теглите си номерче-С и чакате да ви дойде ред.Преди малко се връщам от КАТ и ги "благославям",защото ме изненадаха с това чакане да дойдат документите-така ,че книжка след около 2 месеца след изпита.Дано не съм прекалил с писанията....
        А ако не е тайна колко горе долу кинти ти излезна изпита
        Виж бейби не сме глупаци,
        ние сме отбор от здравеняци.
        Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
        така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
        http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

        Коментар


          #19
          Курса ми е 300лв.+50 лв. за изпита.Иначе "други" пари не съм давал.

          Коментар


            #20
            Честито колега.Сега докато чакаш,ако нмаш моторетка можеш да търсиш и да почнеш да я обслужиш.Търси си каска,екипче и т.н.

            Коментар


              #21
              С "помощ от приятел" документите ми пристигнаха в КАТ и днес си пуснах документите за нова книжка.Мотор още си нямам,ще изчакам да ми излезе книжката,за да мога да тествам спокойно/седят в Дупница около автокъщите и иди после обяснявай,че само пробваш/.

              Коментар


                #22
                1. Каска - по-добре употребявана за около 150лв., но задължително с доказани качества.2. Екип, ботуши, ръкавици, протектор за гръб.... към 1000лв.Минимума е яке и ръкавици, но аз не бих разчитал само на тях!3. Мотоциклет + 500-600лв. за да стъпи на улицата.

                Коментар

                Working...
                X