Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за избор на наблюдателни камери.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за избор на наблюдателни камери.

    Колеги ще си правя видео наблюдение и съм се спрял на тези две камери цените са почти едни и същи, та не са определящи. Въпроса е коя от двете е по добра едната е с механичен инфрачервен филтър ама на мен това нищо не ми говори.http://vikiwat.com/shop/Kamera_za_vi...CC-B2031P.html

    #2
    IR филтъра не е лоша работа, обаче нощно време, при минимално (никакво) осветление, с поставен филтър, камерата няма да "вижда" нищо. Иначе за през деня с него би трябвало да дава по-чист/по-стабилен образ. Просто да обясня малко. Тъй като матриците(сензорите) на камерите са чувствителни и на ИЧ светлина (част от спектъра й), те я приемат през деня, заедно с видимия спектър на светлината. Обаче тази ИЧ светлина обърква цветовете на образа(влошава образа), и затова се слага горният филтър.От друга страна, вечерно време когато няма светлина, камерата автоматично преминава в черно/бял режим, именно за по-лесно да хване ИЧ светлина излъчвана от предмети и хора (зеленото, виждал си го във филмите). Не напразно, много от евтините камери имат ИЧ диоди, които се пускат автоматично нощно време, за да може матрицата да "вижда" и през ноща, в черно/бял режим разбира се. Тези камери, с вградени ИЧ диоди, не са за препоръчване, защото с очите си съм виждал, колко много влошават образа. Просто всички хора бяха със зелен отеннък.По същество,... Освен ако камерата не е външна, и постоянно изложена на слънце, няма смисъл от този филтър. Освен това тези камери са с хубави, качествени матрици, и мисля че която и да избереш няма да сгрешиш. Образа ще е перфектен. Стига да имаш хардуер, който да ги "изцеди" :D .По-важни са ти обективите. Ако ще я слагаш в ъгъл, да хванеш голяма част от помещение, разбирай от край до край, 90* визуално поле, тогава ти трябва широк обектив. Ако ще се фокусираш върху някаква част от помещение, (физиономии, гюше), тогава ти трябва по-тесен обектив.Най-добре, тези неща да ти ги пуснат, и обяснят на място, от там където ще купуваш.п.п. Честит ми Фиат фанатизъм
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Колега кажи какво искаш да гледаш/виждаш с тези камери? Какъв е вида на обекта? Тези камери, които си посочилл са доста добри и имат функции, които ако ти е ясно какво правят би се поучил добър резултат. Но не е само въпроса до камерите. На какво ще записват? DVR или PC с DVR платка?
      Fiat Bravo 11'97
      1.4 12V A/C

      Коментар


        #4
        Здравейте! Вече съм се оборудвал с обективи от подобен на този но с по голямо варио. http://www.tebix.bg/obektiv_FS_LVA0615D.htm Обекта е че започвам да строя един автосервиз и искам да виждам какво става на обекта и границите на имота в последствие вътре в него. Осветлението е решено с поставянето на прожектори оборудвани с 7вата диоди но не инфра червени а с обикновенна светлина. Сега като се позагледах май ще взема тази http://vikiwat.com/shop/Kamera_za_vi...CC-B2333P.html понеже е на 12в. захранване не ми се кара 220в. до камерите. Тук обаче сега ме претиснява този инфрачервен филтър.
        "Умният човек не вярва на всичко което чуе,
        не казва всичко, което знае и не харчи всичко което има."

        Коментар


          #5
          Камератя вече е факт. Взех една за проба и се оказа доста качествена. Филтъра е автоматичен *с моторно задвийване* влиза в деиствие когато камерата премине в нощен режим и картината е чудесна.

          Коментар


            #6
            колеги и аз ще влизам във списъка биг брадър искам да попитам как точно действа през ноща тая камера ? Примерно на 30-40 метра разтояние мога ли да видя номер на кола понеже искам да гледам цялата улица с 2 камери , нямам място за повече просто Може ли примерно да записвам на компа, или изисква прекалено голямо пронстранство за една нощ запис и още един въпрос - какво друго освен нощни камери трябва да купя за да съм биг брадър
            Punto JTD
            http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

            Коментар

            Working...
            X