Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Длъжни ли сме да подадем декларация за Доходите или...глоба?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Длъжни ли сме да подадем декларация за Доходите или...глоба?

    Здравейте,да се опитам да внеса малко яснота и едновременно да попитам - ако съм работил само на едно място и данъците ми ги е удържал работодателя - не съм длъжен да подавам никаква декларация в последния момент (при положение, че нямам нищо друго за деклариране) - нали правилно съм разбрал? Какви са тези нови моди да се пълни хазната с глобяване и на безработните? Вижте каква статия четох по темата, и пишете Вие в каква ситуация сте били и дали сте подавали декларации днес?"Според закона, от задължението за подаване на декларации за облагане на доходите от предходната година са освободени само тези граждани, които към 31 декември 2010 г. са имали само един работодател, който е определил и внесъл пълния размер на годишния данък до 31 януари 2011 г."Пълния текст от тук:http://www.burgasinfo.com/news/view/3/29050/
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    #2
    И аз не виждам никаква логика в това да се подава декларация, тъй като дори и при два различни работодателя да си работил те си подават декларациите, а тези хора кито са били безработни какво има да подават, декларират черно на бяло, че са мизерствали без една стотинка в джоба ли?
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      А бе за тия тъпани на снимката в статията поща няма ли?Току що си пратих декларацията с обратна разписка. Опашки няма.

      Коментар


        #4
        що да е пълнене на хазната? Ако си подадеш декларация, няма да те глобят, а непознаването на закона не е извинение за неспазването му. Нали уж все гледате към европейските държави, ама там законът се спазва и глобите са по-големи. А ако работодателят не ви е платил данъците, това ще се стовари на вашата глава, не виждам защо хората да не са малко по-отговорни по отношение на това какво им плаща работодателя, а не да прехвърлят вината за неплатени данъци и осигуровки само на него. Попълването на една декларация не е кой знае каква философия и всеки грамотен би трябвало да няма проблем - затова който не е подал, има време да го направи.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          ele написа:
          що да е пълнене на хазната? Ако си подадеш декларация, няма да те глобят, а непознаването на закона не е извинение за неспазването му. Нали уж все гледате към европейските държави, ама там законът се спазва и глобите са по-големи. А ако работодателят не ви е платил данъците, това ще се стовари на вашата глава, не виждам защо хората да не са малко по-отговорни по отношение на това какво им плаща работодателя, а не да прехвърлят вината за неплатени данъци и осигуровки само на него. Попълването на една декларация не е кой знае каква философия и всеки грамотен би трябвало да няма проблем - затова който не е подал, има време да го направи.
          Да колежке в Европата се спазват законите, ама няма тъкива малоумщини. Там си имат изградена електронна система м/у институциите, ние все още ходим с листи от една до друга държавна институция. А и искам да ми обясниш как ще накараш работодателя да ти внесе забавените осигуровки и в същото време да останеш на работа.
          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
          Ex.Opel Astra

          Коментар


            #6
            z_sutrov написа:
            А и искам да ми обясниш как ще накараш работодателя да ти внесе забавените осигуровки и в същото време да останеш на работа.
            Това е една друга тема, на която ele колкото и да се напъва, не може да ти отговори. Щото не е работила при днешните работодатели, не за друго.Тя си мисли, че като им тропне с крак, и те ще се уплашат Е да, ама не - 99% от частниците - работодатели ще ти покажат еднопосочно вратата с думите "Тук е тъй! Като не ти харесва - айде у вас, да влезе следващия! "Наистина е изключително малоумно това решение на самоуправниците на бившата държава България. Още един начин за напълване на хазната са открили - поредната дупка, през която ще изтупат за още някой грош българския народ. Глоба 500 лв... Да има да лапат! ДА СЕ ЗАДАВЯТ ДАНО!

            Коментар


              #7
              Нали знаете, че докато има хора да се съгласяват на подобни неща, ще има и работодатели, които да лъжат работника и да се възползват от ситуацията. Показаха се доста случаи, в които работниците са си потърсили правата и са успели да се преборят, за мен няма причина другите да не направят същото, но хората се страхуват. В случая това е тяхна загуба, защото проблемът почти винаги се задълбочава и работникът или се принуждава да си търси правата или остава с пръст в уста. Не виждам и нищо лошо в това да ти покажат вратата, дори в случая това за мен е по-добрия вариан, отколкото да си натискаш парцалите и да те правят на маймуна, възможности винаги има, поне за мен.Колкото до глобата - тя е за всички и не виждам защо роптете срещу нея - по-добре хазната да се пълни от глоби, отколкото от вдигане на данъците.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Да се пълни от глоби ама не от бедните и необразовани люде!Днес подадох декларация(по куриер) защото счетоводидеите са ми внесли 96 ст. повече,и държавата трябва да ми ги върне!Миналата година заради задължения към държавата от 1,20лв,съдия изпълнител ми прати призовка!!!! До кога държавата ще търси стотинките от обикновенните хора ,а от тарикатите не ?Ама така е,бедна държава,за сега данъчна...а после полицейска....а после пак някаквва демокрация и т.н.
                1234567890

                Коментар


                  #9
                  ele написа:
                  Нали знаете, че докато има хора да се съгласяват на подобни неща, ще има и работодатели, които да лъжат работника и да се възползват от ситуацията. Показаха се доста случаи, в които работниците са си потърсили правата и са успели да се преборят, за мен няма причина другите да не направят същото, но хората се страхуват. В случая това е тяхна загуба, защото проблемът почти винаги се задълбочава и работникът или се принуждава да си търси правата или остава с пръст в уста. Не виждам и нищо лошо в това да ти покажат вратата, дори в случая това за мен е по-добрия вариан, отколкото да си натискаш парцалите и да те правят на маймуна, възможности винаги има, поне за мен.Колкото до глобата - тя е за всички и не виждам защо роптете срещу нея - по-добре хазната да се пълни от глоби, отколкото от вдигане на данъците.
                  Моме, ти си млада и може да си намериш работа, обаче повечето от тези както ти ги наричаш "отколкото да си натискаш парцалите и да те правят на маймуна, възможности винаги има, поне за мен"-нямат избор. В този цитат ключовите думи са"за мене". Тези дето са на 50 и нагоре немогат да си намерят така лесно работа и затова са ПРИНУДЕНИ да се премиряват, защото иначе ГЛАД. А я попрочети малко статистика и колко млади и образовани хора стоят без работа сега. На думи всичко е възможно, НО не и в родната ни България.
                  Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                  Ex.Opel Astra

                  Коментар


                    #10
                    z_sutrov написа:
                    Моме, ти си млада и може да си намериш работа, обаче повечето от тези както ти ги наричаш "отколкото да си натискаш парцалите и да те правят на маймуна, възможности винаги има, поне за мен"-нямат избор. В този цитат ключовите думи са"за мене". Тези дето са на 50 и нагоре немогат да си намерят така лесно работа и затова са ПРИНУДЕНИ да се премиряват, защото иначе ГЛАД. А я попрочети малко статистика и колко млади и образовани хора стоят без работа сега. На думи всичко е възможно, НО не и в родната ни България.
                    Човек има толкова възможности, колкото си мисли, че има. АКо мислиш, че нямаш такива, значи нямаш и никой не може да ти вмени такива. На думи всичко е възможно, но е по-лесно да се кибичи на кафето и да се приказва, вместо да се прави нещо по въпроса. Излез някой ден и виж колко безработни са се накичили и пият кафе и се оплакват, че няма нито работа, нито пари.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      Само ей така леко да помоля да пишете по темата - "пускахте ли си декларация и защо", а не по темата "каква е България".Искам да попитам, вярно ли е, че са удължили срока и до кога е новия срок?
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #12
                        Срокът за подаване на декларации изтече вчера. Удължен е с две седмици срокът за представяне на служебните бележки за получени доходи. Носиш служебната бележка и входящия номер, намират ти декларацията, нанасяш данните от служебната бележка в съответното приложение и това е.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Колега а от къде да намеря входящия номер? Понеже подадох служебна бележка без подпис и печат от директора на фирмата?
                          Fiat Panda Young 0.9, 40hp, 1999year
                          Fiat Punto 1.1 S, 4/5 doors, 55hp, 1997year

                          Коментар


                            #14
                            Трябва да са ти дали картонче с входящ номер, когато си подал декларацията. Ако не го намериш, ще е доста по-трудно да ти открият след това декларацията. Поне в Пазарджик раздават такива листчета с подпис и печат на НАП, на които пише входящия номер и евентуалното задължение по декларацията. В крайна сметка с това картонче можеш при необходимост да докажеш, че изобщо си подал декларация.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Само да допълня, че служебната бележка може да бъде изпратена и по пощата в двуседмичен срок.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X