Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поуки след трагедията в Симеоновград

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поуки след трагедията в Симеоновград

    Какви поуки можем да си извадим след тази тежка трагедия затрила толкова много семейства.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    #2
    Нали слушаш коментарите по новините? Някой дори не са осъзнали вината си!Една си говори за 4-5 литра бира като за 4-5 чаши кафе или кола. Че какво му е на момчето - кара си!
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #3
      Съжалявам, ще прозвуча грубо, много хора ще ми скочат, но всяко чудо за три дни!Поклон пред паметта на децата!!! Искрени съболезнования на техните роднини, близки, приятели, съграждани!!!Но нима си взехме някаква поука от трагедията ЛИМ, БАКАДЖИК, БЯЛА и т.н.И не, не искам отговор.Кретени в България имаме в повече. Рацери и пилоти също. Колите ни са трошки, пътища и улици - развалини, КАТ тъне от корупция, книжката струва една средна заплата, инструкторите преди няколко години ги задължиха да са завършили средно, всеки си затваря очите, а виновникът винаги е "несъобразена с пътната обстановка скорост"... Следващата подобна трагедия е въпрос на време!

      Коментар


        #4
        Даже някои се опитват да изкарат и дупката виновна . Видите ли ако дупката е била запълнена нямало да стане белята . Вместо това че пътя е лош да се кара с още по бавна скорост ,то момчето е карало с колкото може да вдигне колата .И комшиите какво казаха днеска по новините ? Момчето от няколко години е разкарвало мляко по махалата с колата макар и без книжка . Значи все компромиси са правени докато най накрая се счупи стомната . За това аз си оставам на моето си мнение ,че бъде ли хванат някой пиян , някой да кара с повече от 20км над разрешената скорост то да се конфискува автомобила независимо на кого е собственост.Интересно ми е сега колата ако има гражданска отговорност какви пари като обещетение ще заплати застрахователната компания на роднините на убитите деца ?
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          Поуки си вземаме всеки път като стане нещо такова, файда никаква. На нас българите поуки ни дай да вземаме, но когато трябва да се свърши работа, хич не ни търси. Аз честно казано, не вярвам, че нещо може да се направи. Humppa е изброил проблемите. Улиците може да се оправят, колите да се стегнат, но корупцията няма изкореняване. То да бяха само кат, добре, ама то ...
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #6
            Една случка - Преди около 3 седмици се пътувам с автобуса Ботевград - Плевен. Настаних се на 3-та седалка зад шофьора. Пред мен беше някакво пишлеме, нещо като стюард. Шофьора също такова пишлеме. През цялото време си говореха как "шофьора" ще вземе следващата седмица СУМПС категория D, как ще скрие шапката на изпитващия с маневри и знания, и все подобни величия... Естествено, в автобуса се слушаше чалга радио, а на една крайпътна чешма шофорът спря, за да си напълни вода...Ето Ви една поука от подобни трагедии

            Коментар


              #7
              С една дума и хептен да не си в кола а да си вървиш по тротоара няма гаранция да останеш жив. Една поука можем да си извадим и то относно ползването на колани . Щом на другите две момчета в колата им няма нищо защото са си закопчали коланите /и то изправни колани / значи има голяма полза от тях и влезне ли човек в колата това трябва да му бъде първата работа .Второ . Много е важно поведението народителите . Тук има няколко бъгита май им викате и родителите качили малките си деца отпред пред тях си карат по улиците без да си правят сметка че излагат така децата си на сигурна смърт. Какво възпитание им се дава на тия дечица ???
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #8
                коцев написа:
                Даже някои се опитват да изкарат и дупката виновна . Видите ли ако дупката е била запълнена нямало да стане белята . Вместо това че пътя е лош да се кара с още по бавна скорост ,то момчето е карало с колкото може да вдигне колата .И комшиите какво казаха днеска по новините ? Момчето от няколко години е разкарвало мляко по махалата с колата макар и без книжка . Значи все компромиси са правени докато най накрая се счупи стомната . За това аз си оставам на моето си мнение ,че бъде ли хванат някой пиян , някой да кара с повече от 20км над разрешената скорост то да се конфискува автомобила независимо на кого е собственост.Интересно ми е сега колата ако има гражданска отговорност какви пари като обещетение ще заплати застрахователната компания на роднините на убитите деца ?
                И дупката е виновна и алкохолът, и родителите, и обществото, и полицията. Всеки един не си е свършил както трябва работата в даден момент и резлутатът е налице.Бог да ги прости загиналите.

                Коментар


                  #9
                  коцев написа:
                  Второ . Много е важно поведението народителите . Тук има няколко бъгита май им викате и родителите качили малките си деца отпред пред тях си карат по улиците без да си правят сметка че излагат така децата си на сигурна смърт. Какво възпитание им се дава на тия дечица ???
                  На мен някога са ми давали да въртя волана, после започнаха да ми дават да карам сам............ В момента също си возя детето на мотоциклета пред мен, но се движа с 10км и то само по задните улички.Аз не виждам проблем в това, за някой може да е проблем, но дали ще го кача на велосипеда или на мотоциклета, при тази скорост си е все тая. Но виждам проблем да се дават на 5-6..... годишни деца скутери,атевета........... и те съвсем сами без никакъв надзор да се возят по улиците.А тия тарикати където летят по задните улиците си ги лекувам по свой начин. Не чакам господата полицаи да си свършат работата, защото в момента те щавят пари от въпросните деца които споменах по напред.От това което се случи и се случва, много малко ще си вземат поука. Като цяло трябва да се прибегне към по сурови наказания за водачи употребили алкохол. Не да ми ги пускат с условна присъда...... защото бил шампион.Закона не трябва да разделя на по меки и твърди ла**а, всичките си миришат
                  някой да кара с повече от 20км над разрешената скорост то да се конфискува автомобила независимо на кого е собственост.
                  С това нещо съм съгласен, но първо трябва да мине някой и да пооправи пътните знаци. Защото ако тръгнеш София-Варна ще трябва да преспиш в хотел и да си носиш суха храна за няколко дни. Това е при положение, че спазваш ограниченията.

                  Коментар


                    #10
                    поуката е, че има много кретени в Бг, навсякъде има, но тук преобладават кретеняците. Пътя не виждам проблем, затова се казва съобразяване с пътната ситуация, защото хората трябва да се съобразят с нея, а не пътната ситуация с нас. Олигофренията, възпитанието, неграмотността- дотук водят. Няма да е последния случай, това е сигурно. Виновни са си и всички, които са го видяли, ч кара без книжка и не са сигнализирали, аааааааа това е на пешо сина, няма проблеми, той така си кара без книжка, виновна е и онази на бензиностанцията, че ако го е видяла, че е пиян, не се е обадила. 2 пъти съм звънял на куките за пияни шофьори досега.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Никакви поуки няма докато не се вземат кардинални мерки и най-вече Българите да мислят какво правят. Сега този ако оживее заслужава да търка нара в Затвора до живот без право на помилване . Но едва ли ще стане .П.П Защо никой не го е спрял ,явно доста хора са знаели ,че е пиян. Това ако се случи в цивилизована държава сега този щеше да е задържан ,изтрезнял и осъден до този момент.

                      Коментар


                        #12
                        Поуки след трагедията в Симеоновград

                        За мен поуките са следните :1.Тотално видеонаблюдение .2.Да се вмени на населението да се обажда за всеки случай на въртене на гуми и прочие простотии.3.Полицейски пеши патрули с джипиес.
                        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                        Коментар


                          #13
                          Както каза една жена в сутрешен блок, всичко е до манталитет. Не вярвам дори и в двудневен курс някой да учи курсиста първо да седне зад волана пил, после да кара с такава огромна скорост в града. Като няма мозък в главата, никой не може да ти го налее зорлем. Поуките, разбира се, са за този, който може да си ги направи. Опелджийче момче, развилнял се селски бек - нищо изненадващо, повече няма какво да коментираме... Жалко за децата!
                          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                          Коментар


                            #14
                            коцев написа:
                            С една дума и хептен да не си в кола а да си вървиш по тротоара няма гаранция да останеш жив. SadЕдна поука можем да си извадим и то относно ползването на колани . Щом на другите две момчета в колата им няма нищо защото са си закопчали коланите /и то изправни колани / значи има голяма полза от тях и влезне ли човек в колата това трябва да му бъде първата работа .Второ . Много е важно поведението народителите . Тук има няколко бъгита май им викате и родителите качили малките си деца отпред пред тях си карат по улиците без да си правят сметка че излагат така децата си на сигурна смърт. Какво възпитание им се дава на тия дечица ???
                            Ако само ги карат децата отпрет пак добре... .защото комшииските дечица на възраст между 8 и 14 им се дават малки кросови моторчета( които пак вдигат 70-80 км/ч) до сравнително големи и мощни АтВ-та да си ги карат сами без нинакъв надзор.... което вече е безобразие ....

                            Коментар


                              #15
                              Airfan написа:
                              И дупката е виновна и алкохолът, и родителите, и обществото, и полицията. Всеки един не си е свършил както трябва работата в даден момент и резлутатът е налице.Бог да ги прости загиналите.
                              Не е точно така!!! Последователността за мен е - родителите / до колкото разбрах шофьора го е гледала баба му/, обществото / 5-6 човека изпихма 5-6 литра бира и кво от това/, алкохолът, дупката и най-накрая полицията.... то не може навсякъде - роднина-милиционер-роднина-милиционер....п.п. днес сутринта гледах да спазвам ограниченията, не закъснявах.... е всички ме изпреварваха....
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар

                              Working...
                              X