Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Полицаите полудяха

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Далеч съм от мисълта катаджиите да не си вършат работата. Който нарушава - да си носи последствията.Ама за едно пътуване да ме спрат два пъти и да ми проверяват всичко от-до ми се струва малко пресилено.Мен не ме притеснява самата проверка, защото всичко си ми е в ред, но ме дразнят тия барикади, все едно сме във военно положение.И дай туй, дай онуй... Щом съм минал преглед - значи колата е ОК. Така би трябвало да е по презумпция и е така в нормалните държави.Разликата на българските катаджии и тези в нормалните държави е, че ония са на пътя, за да осигуряват ред и безопасност на хората, а нашите са на пътя за да пълнят бюджета. Ето това не ми харесва.

    Коментар


      #17
      Immortal написа:
      Далеч съм от мисълта катаджиите да не си вършат работата. Който нарушава - да си носи последствията.Ама за едно пътуване да ме спрат два пъти и да ми проверяват всичко от-до ми се струва малко пресилено.Мен не ме притеснява самата проверка, защото всичко си ми е в ред, но ме дразнят тия барикади, все едно сме във военно положение.И дай туй, дай онуй... Щом съм минал преглед - значи колата е ОК. Така би трябвало да е по презумпция и е така в нормалните държави.Разликата на българските катаджии и тези в нормалните държави е, че ония са на пътя, за да осигуряват ред и безопасност на хората, а нашите са на пътя за да пълнят бюджета. Ето това не ми харесва.
      Що да пълнят бюджета - след като не си изряден и има глоба за това, защо да не ти я наложат?? Нали това им е работата, да следят дали колата ти се движи според изискванията на закона. В много държави не се изисква нито аптечка, нито пожарогасител и аз съм абсолютно съгласна с причините за това. В много държави всички неща са навързани, т.е. не можеш да минеш теста, ако не си си платил данъците и нямаш винетка, т.е. след като минеш теста - няма какво друго да се гледа, защото в сигурно, че всичко ти е изрядно. Ама ако тук го въведат да ти гледат колата под лупа, пак ще се намерят недоволни... Т.е. каквото и да се прави в тази държава - все не става, пък като се прави - що се прави... Но нека да не гледаме чуждата паница, а да си гледаме своята, защото хич няма да ни хареса, ако копират закон от нормална държава и вкарат полицаите от тази държава да следят за спазването му - то и тогава сигурно 90% ще недоволстват...
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #18
        Re: Полицаите полудяха

        Immortal написа:
        ...Явно са им сложили норма за написани актове и фишове и имат да наваксват.
        Малко късно го прочетох, но да не ги нареждаме момчетата, вършат си работата. Спряха ме и аз спокойно се досетих, че съм си забравил документите, та звъннах на сина ми да ми ги донесе на кросче, показах гражданска, и документи на колата, но за правоуправление просто не беше в мен. Пуснаха ме хората, макар да си знаех, че съм за акт, не са длъжни да чакат да ми донесат документите, но пък и нямаха канибалски наклонности, и това ми е за ... Не знам кой път, все нещо да не нося и да ме пускат, кога талона не мога да намеря къде е заврян, абе ... И от водача зависи да не се стига до сръдня и по-натаъшни последици. Е, не бях далеч от нас, де, но нарушението си е нарушение, с тая смяна на дрехи в тоя сезон стана фала......... Предполагам, че обявените протести са причина за засиленото присъствие, знае се, че може да прераснат в по-големи панаири.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #19
          @еле, искаш да кажеш, че у нас ГТП е проформа? (не че не е, но може би от там трябва да се почне)

          Коментар


            #20
            Immortal написа:
            @еле, искаш да кажеш, че у нас ГТП е проформа? (не че не е, но може би от там трябва да се почне)
            да, абсолютно е така. До сега само веднъж са ми гледали колата както трябва - с фенерче отдолу и даже ми направиха забележка, че има маркуч, който е изцапан с нафта, и че би трябвало да не ме пускат, докато не го оправя, но тъй като бил само влажен, щели да ме пуснат. Всички останали пъти си е направо формално, даже последният път ме питаха аз ръчната използвам ли я, че да я тестват дали работи....
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #21
              ele написа:
              Не виждам нищо лошо в това - хубаво е да се вижда, че си вършат работата
              Не, това не е хубаво, не може катажийчетата да имат норма.......щото това предполага че ако не могат да си я попълнят нормално, ще трябва да си съчинят нарушения......И не - не се вижда от всичко това че си вършат работата......вижда се че идва Великден и време за лятна почивка......
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                #22
                ФЕРАРИСТ написа:
                ele написа:
                Не виждам нищо лошо в това - хубаво е да се вижда, че си вършат работата
                Не, това не е хубаво, не може катажийчетата да имат норма.......щото това предполага че ако не могат да си я попълнят нормално, ще трябва да си съчинят нарушения......И не - не се вижда от всичко това че си вършат работата......вижда се че идва Великден и време за лятна почивка......
                Tи какво, да не си катаджийче, че да знаеш, че имат норма. както казах: като нищо не се прави - що не се прави. като се прави нещо - що се прави. То май не знаете какво искате...
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #23
                  ele написа:
                  ФЕРАРИСТ написа:
                  ele написа:
                  Не виждам нищо лошо в това - хубаво е да се вижда, че си вършат работата
                  Не, това не е хубаво, не може катажийчетата да имат норма.......щото това предполага че ако не могат да си я попълнят нормално, ще трябва да си съчинят нарушения......И не - не се вижда от всичко това че си вършат работата......вижда се че идва Великден и време за лятна почивка......
                  Tи какво, да не си катаджийче, че да знаеш, че имат норма. както казах: като нищо не се прави - що не се прави. като се прави нещо - що се прави. То май не знаете какво искате...
                  Да имат норма!Познати полицаи си го признават! И отдавна вече не само катаджиите пишат а и патрулките са им раздали кочани и си имат норматив за деня иначе ги бръчкат началниците! Тъпо е това. И катаджиите не са страшни щот си знаят работата но патрулките нищо не знаят от закона за пътищата и са ебати цирковете. Та така! Не е упражняване на контрол а събиране на кинти всичката тая работа!

                  Коментар


                    #24
                    Искам полицаите да си вършат работата, без да ми пречат.Като наруша да си получавам глобата, без да ме занимават с глупости.Да сте ме чули да мрънкам, дето онзи ден ми дойде снимката с фишчето? Не! Нарушил съм, платих си. Без коментар. И така е най-добре.Ето това искам. Контрол без да ми се пречкат по пътищата.

                    Коментар


                      #25
                      Колеги,полицайте могат да си покрият нормите (ако има такива) съвсем спокойно само до обяд без да взимат почерпки.Сигурен съм,че всеки втори ще е или без жилетка ,или без стикер на пожарогасителя.На пръв поглед тъпотия,ама трябва да я имаш.Друг е въпроса,че едно 30% се движат или без ГО или без ГТП.А мисля,че всички ще се съгласят,че и пияни има много зад волана.Аз гледам да съм изряден и нямам нищо против да ме спират и е ме дразни,да не забравяме,че това им е работата и затова им се плаща от НАШИТЕ данъци.ImmortalКолега всеки ден ли те спират по 2 пъти та им се дразниш толкова на куките?Нали се сещаш,че с камера няма как да разберат дали си употребил алкохол и ще трябва да ти се пречкат с дрегер.Ти може никога да не сядаш зад волана пил,ама те това няма как да го знаят.
                      Fiat Tipo
                      Corsa b комби !

                      Коментар


                        #26
                        ele написа:
                        Tи какво, да не си катаджийче, че да знаеш, че имат норма.
                        Не е нужно - ето ти не си, и знаеш че те нямат.....
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #27
                          доста хора карат без книжки, с коли неотговарящи на нормите или без гражданска, като те удари един такъв друга песен ще запееш колега, не виждам кво те бърка и 5 пъти да те проверяват на ден като си редовен, аз лично адмирирам такива масови проверки, да се проверяват автомобилите наред и възможно по често

                          Коментар


                            #28
                            Много добре ме разбирате какво казвам, не се правете на неразбрали. Нормално е да те спрат за проверка.Не е нормално на влизане от Елхово в Ямбол да ме спрат за пълна проверка, на излизане от Ямбол посока Сливен пак да ме спрат за пълна проверка, и на влизане в Сливен отново (щото скоро не са ме спирали).Не е нормално да ни наредят 10 коли опашка да си чакаме реда за проверката...Това ме издразни. Иначе досега не съм мрънкал, дето ме спират, знам че това им е работата. Но точно това прилича на масова акция за пълнене на бюджета. И си е точно такова де.

                            Коментар


                              #29
                              pecata написа:
                              Ти може никога да не сядаш зад волана пил,ама те това няма как да го знаят.
                              И кво да направим сега, дай на сяко кръстовище да забодем по един дрегер, и който е чист минава.......тва е ебаси логиката, дай за да хващат всички нарушения и да наказват всеки дръзнал да направи чудовищното нарушение да кара без жилетка и затва да губят времето на всеки на пътя......явно има хора със доста свободно време.....
                              fast forward написа:
                              доста хора карат без книжки, с коли неотговарящи на нормите или без гражданска, като те удари един такъв друга песен ще запееш колега, не виждам кво те бърка и 5 пъти да те проверяват на ден като си редовен, аз лично адмирирам такива масови проверки, да се проверяват автомобилите наред и възможно по често
                              Колега, предполагам разбираш че закона е направен, и най - вече прилаган така, че всеки що годе средно интилигентен катажия да мое да ти лепне каквото си иска, и да те остави на милоста на съда, ако случайно решиш да обжалваш.....Сценарии - минаваш на светофар, след 50 метра те спират момците, здраежелайм, старшина Коков, минахте на червено......не не съм......Не мина, ето тоя акт......ти нямаш свидетели, няма камера, и на кристално зелено да си минал, полицая е облечен в закона, мое да пише квото си иска......ся да не се отплеснеш да ми кажеш че тва няма как да стане, щото тва могат да го правят с каквото си искат......
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар


                                #30
                                Мен тази седмица са ме спирали 3 пъти.Първо беше в Любимец рутинна проверка. После на входа на Димитровград, при точно тази полицейска произволщина . Кибичих 15 мин защото жената която проверяваше онлайн документите имаше опашка пред нея. Последно беше на излизане от Стара Загора посока Сливен в Петък. Ей това вече не е нормално ,писна ми от малоумни ченгета с малоумните им въпроси. Който каквото да ми говори ,не е нормално и не мога да се съглася с това.

                                Коментар

                                Working...
                                X