Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да си взема ли Fiat Punto или не? Информация, новобранец.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да си взема ли Fiat Punto или не? Информация, новобранец.

    Здравейте колеги.Настъпо момента в които след дълго чакане успях да събера 2000лв и е време да си купя първата кола След дълго разглеждане и размисли каква да бъде .. дали 106 дали Clio реших да се спра на Fiat Punto 95-97 около тези години моделите...Чесно казано не съм наясно изобщо с колите и се нуждая от съвет...Какво бихте ми препоръчали да си взема бензинова с по малак мотор или някой дизелче? Долу горе и за двете се вмъквам с парите като бензиновите са значително по евтини.... Също така ме интерисува скъпа ли е поддръжката на Fiat Punto ? От няколко места ми подхвърлиха че са много здрави и със супер евтина поддръжка това вярно ли е?Колага ще се ползва предимно в града.....Надявам се някои да ми отдели малко време и да ми препоръча какво да си взема за да направя възможно най добрия избор за първата ми кола

    #2
    Re: Да си взема ли Fiat Punto или не? Информация, новобранец

    PleaseSaveMe написа:
    Здравейте колеги. Също така ме интерисува скъпа ли е поддръжката на Fiat Punto ? От няколко места ми подхвърлиха че са много здрави и със супер евтина поддръжка това вярно ли е?Колага ще се ползва предимно в града.....
    много е вярно....ползвай търсачката....п.п. ако ши даваш 2 бона за Пунто 95-97 г. да ти дам моето
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      Евтина подръжка - да , стига да не си вземеш някой гробник и да почнеш да сменяш всичко наред :DЩом ще е градска не се подлъгвай по митовете да е 1.1 заради икономията ( градско 1.1 гори колкото 1.2 75 коня, ). Това ако ще е бензинова, но някак си ако съм на твое мясо ще си взема дизелак за градска кола
      Пунтак 1.1 с лека измама под капака

      Коментар


        #4
        бензин на газ.аман от тоя дизел , хората го вземат за икономия ама с тия цени незнам къде му е икономията...

        Коментар


          #5
          има ли значение кои мотор дизел да взема ?и от бензиновите 1.2 ли е най добрия избор ? колко долу горе ще гори 1.2 без газова и с газова ?Благодаря за бързите отговори...

          Коментар


            #6
            Re: Да си взема ли Fiat Punto или не? Информация, новобранец

            donnna написа:
            PleaseSaveMe написа:
            Здравейте колеги. Също така ме интерисува скъпа ли е поддръжката на Fiat Punto ? От няколко места ми подхвърлиха че са много здрави и със супер евтина поддръжка това вярно ли е?Колага ще се ползва предимно в града.....
            много е вярно....ползвай търсачката....п.п. ако ши даваш 2 бона за Пунто 95-97 г. да ти дам моето
            ами те дизелите са по 2000лв долу горе приличните

            Коментар


              #7
              вземай 1.6 и си свиркай

              Коментар


                #8
                lametobg написа:
                вземай 1.6 и си свиркай
                колега не съм много наясно така, че ако може малко по подробно инфо... значи предполагам имаш впредвид 1.6 бензин с газова така ли ?Просто искам да знам най добрия мотор за бензин и за дизел за да знам какво да търся като купувам

                Коментар


                  #9
                  Карал съм 106, сега карам Пунто. Взимай Пежото 106 с 1.4 или 1.5 дизел и си карай спокойно с 5 разход. Аз лично съжалявам, че смених моята с Пунтото, сега на газ минавам толкова километра, колкото минавах с Пежото на нафта, с тая разлика, че нямам багажник, а имам бомба там.

                  Коментар


                    #10
                    За бензин по добре 1.1 или 1.6.Като 1.1 е моно и се слага лесно газ докато другите са пълен инжекцион.1.2 не ти го препоръчвам,защото гори 9-10 градско,колкото и 1.6 самоче там конете са в повече.Подръжката е на смешни цени,най много да се наложи да смениш някой термостат и носачи.За дизел не мога да ти кажа нищо.Но Пунто и Палио са едни много здрави коли,не е лошо да видиш как вървят цените и на Палио.
                    ex. punto elx 1.2i
                    Lancia Libra 1.6

                    Коментар


                      #11
                      така като гледам май.. най смислено идва да си взема дизелче ... ще помоля някой които е имал или е запознат с дизелите да каже какъв мотор и да почвам да търся...

                      Коментар


                        #12
                        Ако ще караш предимно градско-вземи си дизел.Бензиновото с АГУ ще ти коства като пари като дизела/относно разхода/.Карал съм и двете и от двете съм доволен.Дизела и бензина/АГУ/си имат предимствата и недостатъците.Лично аз кола с газова не бих карал никога повече/предишното Пунто се запали и изгоря от АГУ-то/.Ако намериш читаво дизелче вземай.Ако не-бензиново,но без газ!Това е моя съвет-ти решаваш.Успех!
                        PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                        Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                        Коментар


                          #13
                          колата на всеки може да се запали колега. От страна на икономия газта е по-добре , от страна ремонти също бензин/газ, пък незнам кой ще си вземе кола за да я кара само градско а на село ще ходи с автобуса така че... 1.6 е по добре и откъм ресурс, все пак по-голяма кубатура повече запас

                          Коментар


                            #14
                            винаги ми е харесвало по тихата работа на двигателя но за жалост реших да е дизел и сега съм в процес на търсене... дано открия скоро моята първа кола

                            Коментар


                              #15
                              Сега намерих една тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...tart=0като прочетох и се депресирах.. тука хората говорят за 7-9/100 градско дизел.. това защо ми се струва че е много ? За пример пежо 106 дизел 1.5 в форума гледах стойности като 5-6/100 , нормално ли е за дизел 7-9 градско ? То при това положение газта идва като най икономичната...

                              Коментар

                              Working...
                              X