Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как мога да взема голяма сума пари?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    M5kov написа:
    Условията са следните:30 000 евро е цялата сума.За 20 години ми излиза месечна вноска от 500 лева.Ипотеката ще бъде върху новозакупеното жилище.Общият доход, който трябва да имаме (аз и жената) е минимум 1000 лева за да ми отпуснат кредита.Сумата, която ще върна след 20 години е 60 000 евро (двойно)Офертата не ми се струва най-лошата, но към момента доходите ни няма да стигнат за туй нещо.
    Т.е. ако да кажем след 10-тата година се окесиш и не можеш да плащаш след няколко месеца ти вземат това жилище, което си закупил, така ли? А ако ипотекираш друго жилище същите ли са условията, или не си питал? И 100% ли ти отпускат? Колко поръчителя искат?
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #32
      Колега, помислил ли си дали е разумно да налееш такава цифра в недвижимо имущество в което след това трябва да налееш още толкова пари за да стане годно за обитаване, освен това всеки месец имаш и сметки.Мислил ли си вариант, тази сума да отиде за бизнес, който ще може да връща месечната вноска и да остава и печалба?

      Коментар


        #33
        Sachma: Мисля, че го вземат.Не съм питал за друго жилище, но мисля, че ще е същото.Питах конкретно за 30 хилки, незнам. За поръчители също не съм питал.Mnpenchev: Жилището е обзаведено с новички мебели и прочие. Сметките ги мисля постоянно Варианта с бизнеса не съм го мислил. Ако имате някакви конкретни идеи за печеливш бизнес?
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #34
          M5kov написа:
          Sachma: Мисля, че го вземат.Не съм питал за друго жилище, но мисля, че ще е същото.Питах конкретно за 30 хилки, незнам. За поръчители също не съм питал.Mnpenchev: Жилището е обзаведено с новички мебели и прочие. Сметките ги мисля постоянно Варианта с бизнеса не съм го мислил. Ако имате някакви конкретни идеи за печеливш бизнес?
          Със 30 000 евро какъв бизнес ще направиш,че нещо немога да го измисля?

          Коментар


            #35
            Варианти има, но не мисля, че съм готов за това.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #36
              M5kov написа:
              Варианти има, но не мисля, че съм готов за това.
              Варианта е един да се нахендриш още повече,със тази сума пари нищо не става тук.

              Коментар


                #37
                30000 eвро са достатъчни за започване на малък бизнес, друг е въпросът, че условията не са като за ипотечен кредит... Друг вариант е кандидатстване за евро пари.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #38
                  ele написа:
                  30000 eвро са достатъчни за започване на малък бизнес, друг е въпросът, че условията не са като за ипотечен кредит... Друг вариант е кандидатстване за евро пари.
                  Ама те тези пари не ги дават на случайни хора.

                  Коментар


                    #39
                    nai7 написа:
                    ele написа:
                    30000 eвро са достатъчни за започване на малък бизнес, друг е въпросът, че условията не са като за ипотечен кредит... Друг вариант е кандидатстване за евро пари.
                    Ама те тези пари не ги дават на случайни хора.
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #40
                      mnpenchev написа:
                      Колега, помислил ли си дали е разумно да налееш такава цифра в недвижимо имущество в което след това трябва да налееш още толкова пари за да стане годно за обитаване, освен това всеки месец имаш и сметки.Мислил ли си вариант, тази сума да отиде за бизнес, който ще може да връща месечната вноска и да остава и печалба?
                      За момента поне и за 2-3 години напред е много по добре да инвестираш в жилище, а не в бизнес! Трябва обаче доста добре да прецениш ситуацията и възможностите си, както и да избереш подходящо място и блок(тип строителство) ако ще взимаш апартамент! Специално мойте наблюдения са, че в София за 80 хилки може да се вземе доста прилично жилище в центъра - около 80, 90 квадрата....за сравнение преди година бяха с около 10-15 хил. по скъпи...
                      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                      Коментар


                        #41
                        M5kov написа:
                        Условията са следните:30 000 евро е цялата сума.За 20 години ми излиза месечна вноска от 500 лева.Ипотеката ще бъде върху новозакупеното жилище.Общият доход, който трябва да имаме (аз и жената) е минимум 1000 лева за да ми отпуснат кредита.Сумата, която ще върна след 20 години е 60 000 евро (двойно)Офертата не ми се струва най-лошата, но към момента доходите ни няма да стигнат за туй нещо.
                        Деца имате ли?

                        Коментар


                          #42
                          Все още не, но ни се иска... Така като гледам, трябва да събираме към 2 бона на месец за да преживяваме... В шибана държава живеем
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #43
                            nai7 написа:
                            ele написа:
                            30000 eвро са достатъчни за започване на малък бизнес, друг е въпросът, че условията не са като за ипотечен кредит... Друг вариант е кандидатстване за евро пари.
                            Ама те тези пари не ги дават на случайни хора.
                            Предполагам твърдиш това от личен опит, а не щото някой казал така някога или било написано някъде.Инвестирането в имот и започването на бизнес са различни неща с различен риск и в двете посоки - за печалба и загуба. Но щом колегата не е готов за това, по-добре да не рискува.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #44
                              M5kov написа:
                              Все още не, но ни се иска... Така като гледам, трябва да събираме към 2 бона на месец за да преживяваме... В шибана държава живеем
                              За съжаление при сегашните цени и стандарт и 2 бона ще са малко за да можеш да си живееш живота добре и да не се притесняваш за тъпите пари!
                              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                              Коментар


                                #45
                                ele написа:
                                nai7 написа:
                                ele написа:
                                30000 eвро са достатъчни за започване на малък бизнес, друг е въпросът, че условията не са като за ипотечен кредит... Друг вариант е кандидатстване за евро пари.
                                Ама те тези пари не ги дават на случайни хора.
                                Предполагам твърдиш това от личен опит, а не щото някой казал така някога или било написано някъде.Инвестирането в имот и започването на бизнес са различни неща с различен риск и в двете посоки - за печалба и загуба. Но щом колегата не е готов за това, по-добре да не рискува.
                                Почти позна,само че на братовчед ми със когото живеем във една къща.Момчето искаше да гледа пчели,и ходи да пита за тези евро пари.Като се върна вика явно няма да се прави бизнес.

                                Коментар

                                Working...
                                X