Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кола с 1.9JTD или с 1.3 Multijet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кола с 1.9JTD или с 1.3 Multijet

    Коя от двете е по добра като икономичност за мощноста си?Може ли конкретни цифри за разхода на 1.3 Мултиджет?Като цяло как се представя тоя мотор? Надежден ли е?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    На Пунто 1.3 е достатъчен, все пак е дизел, винаги може да се подсили малко.Т.е. 1.3 е по=икономичния.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Е то където е пунто там е и браво. Примерно браво 2001 JTD 100 vs пунто мк2б с 1.3 мултиджет vs пунто мк2 1.9 JTD 80?Това 1.3 го дават извънградско 3.2 да харчи. Реалистично ли е това?Има ли смисъл да кихна 2000лв. повече примерно за 1.3?
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Ако верно дава 3.2 ахах звучи забавно

        Коментар


          #5
          3,9 л. извънградско го дават не 3,2 постижимо е като разход, мултиджета е по-добрия вариант...
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            http://www.spritmonitor.de/en/overvi...erunit=2Ето ти конкретни цифри за Multijet и JTD
            Marea Weekend HLX Jtd 110

            oO(_)____////____(_)Oo

            Коментар


              #7
              3,2 може да гори 1,3 M-Jet2, но той не се слага на тази коли за които говориш...даже и на него му дават 3,6 и то сложен на максимално лекия FIAT 5002000 лева от икономия на гориво не можеш да ги "избиеш"...вече ако колата е по-нова, запазена и ти харесва е друг въпрос
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Аз лично от 1.3 съм доста доволен! В града ми харчи около 5л. иначе към 4 - 4.2, но ако се кара икономично - може и към 3.6 да се смъкне! Колата си набира доста прилично въпреки малкия двигател! Лошото при мойта е, че има една мъртва зона преди да се включи турбото и понякога е малко дразнещо като натискаш и нищо не се случва, но като свикнах да я карам вече не е проблем! За смяна на консумативи също е доста икономична - преди 1 седмица смених масло и няколко филтъра и платих 160лв, като филтрите можгат да се намерят и по евтино, но нямах време да поръчвам! в тези 160 лв. Включвам 3л. масло, маслен, въздушен, горивен и филтър за купе! Преди време имах достъп до друго пунто с 1.9 JTD - за него мога само да кажа, че разхода беше по висок! Може би с около 2 литра!
                Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                Коментар


                  #9
                  rebel написа:
                  Аз лично от 1.3 съм доста доволен! В града ми харчи около 5л. иначе към 4 - 4.2, но ако се кара икономично - може и към 3.6 да се смъкне! Колата си набира доста прилично въпреки малкия двигател! Лошото при мойта е, че има една мъртва зона преди да се включи турбото и понякога е малко дразнещо като натискаш и нищо не се случва, но като свикнах да я карам вече не е проблем! За смяна на консумативи също е доста икономична - преди 1 седмица смених масло и няколко филтъра и платих 160лв, като филтрите можгат да се намерят и по евтино, но нямах време да поръчвам! в тези 160 лв. Включвам 3л. масло, маслен, въздушен, горивен и филтър за купе! Преди време имах достъп до друго пунто с 1.9 JTD - за него мога само да кажа, че разхода беше по висок! Може би с около 2 литра!
                  Разход по-висок с 2 литра ли? Няма такова нещо, моето ми харчи 5-6 в града, като крака ми е малко тежък. А извън града с 110-130 дава 4,2 ако се кара по икономично ще се смъкне до 3,5-3,8 сигорен сам. И за смяна на масло и всички филтри ми излиза около 120лв.
                  Fiat PUNTO 1,9jtd+remap

                  Коментар


                    #10
                    Леко пък да не харчи 5-6 в Хасково.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      hol1gans написа:
                      Разход по-висок с 2 литра ли? Няма такова нещо, моето ми харчи 5-6 в града, като крака ми е малко тежък. А извън града с 110-130 дава 4,2 ако се кара по икономично ще се смъкне до 3,5-3,8 сигорен сам. И за смяна на масло и всички филтри ми излиза около 120лв.
                      Ми колега ела го покарай в София - 10 километра на 1ва по задръстванията, да видим как ще ти се промени разхода :D А извънградско си е нормален този разход който ти дава! Попринцип по големия двигател би трябвало да е по-икономичен извън града! А колкото до смяна на масло - маслото беше скъпо - около 100лв и филтъра за купето беше 27лв. другите не са скъпи!
                      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                      Коментар


                        #12
                        rebel написа:
                        hol1gans написа:
                        Разход по-висок с 2 литра ли? Няма такова нещо, моето ми харчи 5-6 в града, като крака ми е малко тежък. А извън града с 110-130 дава 4,2 ако се кара по икономично ще се смъкне до 3,5-3,8 сигорен сам. И за смяна на масло и всички филтри ми излиза около 120лв.
                        Ми колега ела го покарай в София - 10 километра на 1ва по задръстванията, да видим как ще ти се промени разхода :D А извънградско си е нормален този разход който ти дава! Попринцип по големия двигател би трябвало да е по-икономичен извън града! А колкото до смяна на масло - маслото беше скъпо - около 100лв и филтъра за купето беше 27лв. другите не са скъпи!
                        Имам наблюдения на два автомобила с 1,3 Multijet - Линеа и Пунто МК2. На Линеата определено и е малък, харчи около 7 в София и не по малко от 5,8/6 на дълъг път. На Пунтото - Около 5 градско и 4,2 на дълъг път. И точно както казва колегата, има кофти турбо-лаг преди 2000 оборота.
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          rebel написа:
                          Попринцип по големия двигател би трябвало да е по-икономичен извън града!
                          два мотора от еднакви покололения сложени на една и съща кола - винаги по-малкия дава по-нисък разход
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Еми нормално в София да харчи малко повече, но мисля че най-много с 0,500 гр. да харчи повече.
                            Fiat PUNTO 1,9jtd+remap

                            Коментар


                              #15
                              Жената кара едно Дбло с 1,3 мотора.Малък и е на това купе,но пък разхода й зимно време беше 5,2 смесено,което е добре като се има впредвид тежкото и натоварено купе.

                              Коментар

                              Working...
                              X