Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат ТЕМПРА или МАРЕА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат ТЕМПРА или МАРЕА

    Колеги итдавна ми се върти една идея в главата.Понеже исках да сменя Темпрата с Мареа, ще ми е интересно какво мислите и вие, понеже аз нещо взех да се разубеждавам......на Копринка седнах в едно Браво, и честно казано нещо не останах очарован от комфорта в колата, а то бравото, е също като брава и мареа, та вие какво мислите....(например на Темпрата има един много удобен подлакътник на шофьорската седалка, дето новите го нямат, е Мареата го има ама май е неизползваем понеже е много назад, освен това седалките май са по комфортни на Темпрата, освен това видимоста или по точно усещането за простор в колата е много по добро при темпрата. Говоря за това че колата е по просторна отвътре, и освен това има по добра видимост на пътната обстановка, или поне аз така си мисля, в Мареата си някак по-легнал)Освен това и моторния отсек е малко претрупан и изпулнен с електроника, която недай си боже нещо да се прецака.......а на Темпрата мотора е доста изчистен, лесен за поддръжка и ремонт, освен това не се налага компютърен тест за всичко което светне по таблото, така де един вид по-просто, по-надеждно, по-малко се разваля и по-лесно се ремонтира Недостатъка на Темпрата е че е по-стара кола, и малко купето не е добре шумоизолирано....освен това е с остаряла визия, понеже Мареата по-ме кефи как изглежда. Също така темпрата е доста по дървена вътре, в смисъл че ако можех да си сменя таблото с такова от мареа щеше да е супер, говоря за това как изглежда таблото, не че то не може хем тъй хем иначе.... еми кажете вие какво мислите
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    #2
    E, какво има тук за мислене? Нямам впечатления от мареа но сигурно е с поне 6-7 години по-млада. Ако имам излишен бюджет, аз бих се упгрейднал веднага За електрониката си прав, аз също не си падам по нея. Не по принцип, в автомобила имам предвид.Обаче в по-новите модели просто нямаш алтернатива, особено ако е бензин.Естествено колата на старо винаги си е руска рулетка, на твоята поне си знаеш проблемите и момента с изненадата е по-малък. Този риск обаче е нещо които ти трябва да си прецениш.Успех в начинанието
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      честно да ви кажа, мисълта ми някак си ме отвява на ЛАНЧИА ДЕДРА от по-последните години, същия мотор , същото окачване, дори малко по комфортна вътре. Брат ми има ДЕДРА и е абсолютно същата кола, сменяме заедно спирачки, кормилни накрайници, носачи, всичко е същото. а и колата ми се струва по-комфортна и широка отвътре сравнена с МареатаНезнам лично мнение, но все пак по-скоро искам да се навия да харесам по-новата кола, но засега ....нещо куца
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #4
        За това че се чувстваш легнал в колата, може би седалката е била спусната до долу и за това...иначе моят вот е за Мареа!Относно комфорта смятам че седалките на Мареата ще ти дойдат по-комфортни просто се заседи малко и ще усетиш че не се изморяваш по никакъв начин на по-дълъг път. А мястото отзад наистина е много широко. (аз преди да взема Брава-та имах чувството че е много малка, но като седнах наистина не можах да повярвам колко е широко отзад...)А виж... за компютърната диагностика си прав ето това е недостатък. Но пък ако си се грижиш добре, няма да ти се налага да ходиш на тестове ...А не разбрах само че... ти на каква си се хвърлил? на Мареа или Маренго (Мареа Weekend)?
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          като влезнем в европа може да мислим всички за абгрейд. ако темпъра ти е в добро състояние ИЧ недей го сменяй - старо ама златно. ако е за едната угодия да си похарчиш мангизите за нещо по - ново, по добре ще е да изчакаш до другата година.
          UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

          Коментар


            #6
            моята половинка (също шофьор) не си пада по комбитата, по-скоро по колите тип лимузина(сравнителната таблица е лимузина, джип по голям и груб, следва танк, и космически кораб ), така че по-скоро седан. Много ме кефи нейния критерий, така че така че другата кола би трябвало да е голяма и ръбата, затова някак си по скоро Дедра, Новата Крома е много яка, но засега е само комби А Темпрата е наистина златна кола, комфорт, лесна за поддръжка, евтини части, не е бъкана с елекроника, голяма и ръбата, много ни кефи
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              само да попитам и новите дизелаци ли са така тъпкани с електроника както бензинките, понеже в бравото нямаше място къде да бръкнеш под какпака(новото пунто беше по подредено), все пак дизела е по прост мотор.
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #8
                аз това го знам, вапроса е че съвсем скоро ако нещо се прецака по колата само на компютъризиран сервиз ще могат да помогнат , Аз имам един познат дето си купи едно пежо 307 и три пъти тръгва за софия нито веднъж не стига заради компютъра , при това като реши компа спира колата и радио не можеш да слушаш дори докато чакаш пътна помощ.....а колата му ебеше гаранционна, и накрая го продаде....а и не говоря за Common-rail който е според мен едно от най-умните неща измисляни за двигателя....и което се ползва в повечето автомобили
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #9
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #10
                    на новия автомобил скоро всеки хакер ще може да бъгва програмата дето го управлява сигурно и вируси за новите коли ще напишат компютърджиите........сещам се за онзи филм Разрушител 2000
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #11
                      Темпра колега е твойто решение, тя е 3 пъти по евтина от една Мареа, и толкова пъти по лесна За подръжка...

                      Коментар

                      Working...
                      X