Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Windows Vista Beta2 Customer Preview Program

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Windows Vista Beta2 Customer Preview Program

    Излезна бета 2 версията на MS Vista предназначена за широка публика. Тази версия съвсем легално може да се изтегли безплатно от сайта на Майкрософт или да се поръча на носител (заплаща се транспорта)Инсталирането може да стане по 2 начина - ъпгрейд или на чисто. Предоставя се и лецензен ключ с валидност 1 година за инсталация на до 10 компютъра- т.е. съвсем легално вашия компютър може да работи под MS W Vista до Юни 2007. Стига да не е поостарял хардуера Линк: http://www.microsoft.com/windowsvist...y/preview.mspxЩе ви трябва Netpassport за да я изтеглите от официалния сайт

    #2
    Дали си заслужава да се инсталира бета версията за домашно ползване
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    Коментар


      #3
      Аз го инсталирах преди време когато излезе втората бета версия. Много е красив! Много ми харесва!Но си личеше че беше пълен с бъгове... Всички драйвери ми се инсталираха с изключение на саунд картата (не вградената) и го махнахСега се изкушавам дали да не си го инсталирам... обаче няма ли го например в arenabg.com или някъде другаде за дърпане?
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Държи се много стабилно като скоростта е съизмерима с тази на XP. Поне на моя компютър няма забавяне въпреки че рейтинга на машината ми е 3.Вчера вече мернах диска на арената но все пак е добре поне ключа да се вземе от Майкрософт за да е легална инсталацията и да може да се активира.Ето как изглежда десктопа ми: http://ilko.info/Desktop.JPG

        Коментар


          #5
          ilkor написа:
          Държи се много стабилно като скоростта е съизмерима с тази на XP.
          Не съм съгласен, разгледай Task Manager и виж колко Memory дърпа за отделните Apps ... Не може да сравняваш система от 2001 със ситема от 2006 г. Не случайно преди инсталация се прави Memory Test и трябва да имаш минимум 512 RAM за да го инсталираш. Графичната среда е доста по тежка от тази на XP ...Колкото до свалянето от официалния сайт на Микрософт, могат да го направят всички след регистрация, която трае точно 5 мин.

          Коментар


            #6
            Добре,сега XP-то ми е за преинсталиране та въпроса ми е пак ли XP да слагам или да пробвам с Vista Компа ми е:Processor:AMD Barthon 2600+Mainboard:Asrock nforce2Ram:512 DDR400HDD:80GBVideo:Ati Radeon 9550GE 128mb 128bit :D
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар


              #7
              Ако ти трябва test версия на дадена OS, ако ти трябва по-бавна система от XP, ако ти трябва система за която все още няма софтуер, тогава Windows Vista Beta 2 е за теб ...На тази машина, която имаш можеш да си я пуснеш без проблем ...

              Коментар


                #8
                wwweb написа:
                Ако ти трябва test версия на дадена OS, ако ти трябва по-бавна система от XP, ако ти трябва система за която все още няма софтуер, тогава Windows Vista Beta 2 е за теб ...На тази машина, която имаш можеш да си я пуснеш без проблем ...
                Някъде четох,че минималните изисквания са 1.5GhZ процесор,512ram и видео с поддръжка на DX9,а препоръчителните са 2GhZ процесор,1024ram.... Това ако е вярно за финалната версия никога няма да си го сложа тоя Windows
                ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                Коментар


                  #9
                  Abarth. написа:
                  Някъде четох,че минималните изисквания са 1.5GhZ процесор,512ram и видео с поддръжка на DX9,а препоръчителните са 2GhZ процесор,1024ram.... Това ако е вярно за финалната версия никога няма да си го сложа тоя Windows
                  Да, така е. Аз съм с 786 RAM и 2.4 Ghz процесор и ми накъсва ... Друго, което трябва да се отбележи, е че гълта 8 GB от HDD ...

                  Коментар


                    #10
                    wwweb написа:
                    Abarth. написа:
                    Някъде четох,че минималните изисквания са 1.5GhZ процесор,512ram и видео с поддръжка на DX9,а препоръчителните са 2GhZ процесор,1024ram.... Това ако е вярно за финалната версия никога няма да си го сложа тоя Windows
                    Да, така е. Аз съм с 786 RAM и 2.4 Ghz процесор и ми накъсва ... Друго, което трябва да се отбележи, е че гълта 8 GB от HDD ...
                    Е то е ясно,че ще се взима банка 1024рам,но повече файда ще има да си седи с XP без значение от компютъра,защото при какъвто и компютър да се пуска тая система винаги ще е по бавна от XP :D Това е мойто мнение
                    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                    Коментар


                      #11
                      аз когато я инсталирах преди време работеше доста бавно, но и трудно се инсталира... те използваха карнел-a на стария winXP... сега е написан нов и за това вече предполагам че няма да има ядове...Аз се бях наточил вчера да го инсталирам този вече пуснатия официално, обаче нямам празно DVD за да го запиша.Иначе компютъра ми е Intel Pentium 4 - 3.0 GHZ 1MB cache HT с ASUS P5P800 i 1GB RAM и въпреки това първата бета версия работеше мнооого зле.
                      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                      Коментар


                        #12
                        Не съм съгласен, разгледай Task Manager и виж колко Memory дърпа за отделните Apps ... Не може да сравняваш система от 2001 със ситема от 2006 г. Не случайно преди инсталация се прави Memory Test и трябва да имаш минимум 512 RAM за да го инсталираш. Графичната среда е доста по тежка от тази на XP ...
                        Ами наистина има разлика - доста неща са оптимизирани Графиката наистина товари доста повече но тя няма нищо общо с тази на XP. Ако искаш да не ти товари - изключи ефектите и няма да товари и даже върви по бързо на интегрираните видео контролери.Апропо и в момента с по малко от 512МБ работата е доста тегава ...Но нека всеки си прецени - на мен като за домашен компютър ми върши работа ... Освен това самата инсталация позволява да си запазиш старата конфигурация - все пак това е бета ...

                        Коментар


                          #13
                          Как точно запазва старата?И мога ли да го инсталирам ако не го записвам на DVD първо?
                          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                          Коментар


                            #14
                            ilkor написа:
                            Ако искаш да не ти товари - изключи ефектите и няма да товари и даже върви по бързо на интегрираните видео контролери.
                            Де да беше само графичната среда проблема, почти няма разлика в бързината между Default скина и Windows Classic ...

                            Коментар


                              #15
                              Как точно запазва старата? И мога ли да го инсталирам ако не го записвам на DVD първо?
                              Ако инсталираш директно от XP и го направиш в друг дял на диска ти качва буут мениджър с който си избираш коя система да се стартира при включване. Механизма е същия както ако върху Win98 инсталираш XP.В NFO релийзите на на WinBeta.org пише че може да се инсталира и директно от имиджа през емулатор но аз не съм го правил и не мога да потвърдя че става - по време на инсталацията се правят няколко рестарта. А и за мен не беше проблем да го драсна на едно ДВД ...
                              Де да беше само графичната среда проблема, почти няма разлика в бързината между Default скина и Windows Classic ...
                              Кой е дефолтния скин за който говориш. Защото в зависимост от машината при инсталацията се качват различни. Ако говорим за Аеро схемата то тя е наистина по тежка и за да работи изисква 3Д хардуерно ускорение. Все едно сравняваш 3Д с 2Д игра ...Зависи също така и от резолюцията на която се пуска. Аз съм тествал на 2 резолюци - 1280Х1024 на домашния ми компютър с AMDSempron2600/ATI9600/512DDR и 1680Х1050 на лаптопа ми със IntelPentiumM2.0G/ATIX700/1GDDR2. На лаптопа ми въпреки по голямата резолюция върви "мазно" и се работи комфортно.

                              Коментар

                              Working...
                              X