Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хайде да слагаме летните ЧЕПИЦИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мисля това лято да взема и последната капка живот на зимните ми гуми и отново да скачам в други зимни.Не ми обяснявайте че е грехота да съсипвам гумите, просто такава им е съдбата.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      края на седмицата слагам летните гуми

      Коментар


        В събота инсталирах новите "цървули" на "Аlfa"-та. Голям кеф е да караш с чисто нови гуми.
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          В събота сложих задните летни, утре ще ми докарат 2 нови за отпред. Поръчах някакви Барум Бравурис 2, защото от разни Адак и Ауто билд разправят, че са в топ 5-10, а пък са най- ефтини от конкурентите за тея тестове.

          Коментар


            Така и така се хвалите - я казвайте на кой колко пари са му взели за операцията, че вчера колегите от СЗ ме "светнаха", че им взимали по 8 лв на гума На мен за цялата операция - сваляне на 4 зимни, слагане на 4 летни, баланс, монтаж и демонтаж на колата ми взеха 20 лв.За другата зима мисля да сложа зимните на стоманените джанти и да си ги сменям в домашни условия.

            Коментар


              Immortal написа:
              Така и така се хвалите - я казвайте на кой колко пари са му взели за операцията, че вчера колегите от СЗ ме "светнаха", че им взимали по 8 лв на гума На мен за цялата операция - сваляне на 4 зимни, слагане на 4 летни, баланс, монтаж и демонтаж на колата ми взеха 20 лв.За другата зима мисля да сложа зимните на стоманените джанти и да си ги сменям в домашни условия.
              Повече от 5 лева на гума си е обирджииство.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                :D Днес и аз смених зимната колекция с лятна. Цялата процедура ми "струваше" 45 мин. лично време, щот съм от тарикатите дето имат два комплекта лети джанти - зиме и лете карам с такива и се кефя на менящата се визия на колата.. Зимните ми гуми са Dunlop SP Winter Sport M3 - 185-60-15, а летните - Bridgestone Turanza ER300 - 195-55-15 . Нарочно написах поста така (по образеца на колегите - какви джанти и какви гуми) - в отговор на злобата, че едва ли не е престъпен келешлък колата да е с лети джанти и качествени гуми. Ама по си го обяснявам с поговорката за лисицата и киселото грозде.

                Коментар


                  Дидо, на служебната ни взеха по 9лв на гума, левче отгоре ама на началството не му се чакаше.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    и аз обух на моита летните гуми колкото и да падне сняг едвали ще го задържи повече от ден два
                    Mercedes E200 coupe

                    Коментар


                      моето решение е комплект джанти и за зимните гуми, и не им давам по 8-9 лева на парче всяка пролет и есен 4 джанти си взех за 40 лева, и отдавна съм ги избил като взимам нови гуми, поне тогава е безплатен монтажа и баланса

                      Коментар


                        Ще ги сменя когато ми ги сменят :D
                        Животът е това,което се случва докато кроим други планове.
                        Love is a language spoken by everyone,but understood only by the heart

                        Коментар


                          Immortal написа:
                          Така и така се хвалите - я казвайте на кой колко пари са му взели за операцията, че вчера колегите от СЗ ме "светнаха", че им взимали по 8 лв на гума На мен за цялата операция - сваляне на 4 зимни, слагане на 4 летни, баланс, монтаж и демонтаж на колата ми взеха 20 лв.За другата зима мисля да сложа зимните на стоманените джанти и да си ги сменям в домашни условия.
                          Имам два комплекта гуми - зимни и летни, но засега така и не съм се наканил да си купя и втори комплект джанти. И затова два пъти годишно се повтаря историята: слагам четирите гуми за предстоящия сезон в багажника->гумаджийницата->демонтаж-монтаж-баланс и накрая си тръгвам с монтирани гуми за предстоящия сезон. Така че два пъти годишно олеквам с по 20 лв. - толкова ми взимат в Пазарджик за сваляне на гумите от колата-демонтаж на единия комплект гуми от джантите-монтаж на другия комплект-баланс на 4 гуми-поставяне на гумите на колата, т.е. по 5 лв. на гумо-джанта .Не ми е проблем да си купя втори комплект джанти. Дори, ако го направя, за зимата задължително ще бъдат обикновени, а не лети, защото един път ми се наложи да свалям запекла лята джанта и упражнението не ми хареса. И като си купя обикновени джанти, ще ги дам в един галваничен цех да ги обработят и да им нанесат сребристо на цвят покритие. След обработката джантите придобиват много добър вид и могат да се карат без тасове, а и са защитени от ръжда. Но засега ме спира това, че 4 гуми с джанти са по-трудни и за съхранение, и за транспортиране до гумаджийницата, когато дойде времето за смяна.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            =Rudi= написа:
                            :D Днес и аз смених зимната колекция с лятна. Цялата процедура ми "струваше" 45 мин. лично време, щот съм от тарикатите дето имат два комплекта лети джанти - зиме и лете карам с такива и се кефя на менящата се визия на колата.. Зимните ми гуми са Dunlop SP Winter Sport M3 - 185-60-15, а летните - Bridgestone Turanza ER300 - 195-55-15 . Нарочно написах поста така (по образеца на колегите - какви джанти и какви гуми) - в отговор на злобата, че едва ли не е престъпен келешлък колата да е с лети джанти и качествени гуми. Ама по си го обяснявам с поговорката за лисицата и киселото грозде.
                            Това ако е насочено към мен,държа да отбележа,че и аз бих си сложил лети джанти,ако имах финансовата възможност. Просто се удивлявам какво толкова бързат "келешите" да сложат летните гуми посред февруари,само за да си гледат летите джанти.За такива момченца беше моят пост. Иначе по това време вече си е съвсем нормално да си се сложат летните гуми.А ако са на хубави джанти още по-добре. Келешлък е не да имаш хубави джанти,а да сложиш летните гуми през февруари само за да парадираш с джантите,без да мислиш,че ако утре завали не само джантите може да съсипеш ами цялата кола с тия гуми.В Горна Оряховица монтаж и демонтаж масово е 5или 6 лева.Но в шкода примерно е 7,50...Зависи къде ще идеш
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              Аз имам два комплекта - и гуми, и джанти - две години си ги сменях в гаража, но тази зима нямах належащи пътувания и ме домързя да правя тези врътки, така че съм си с летните гуми, а по този начин бях и реално съпричастен към протестите срещу високите цени на горивата - просто от Нова Година досега съм похарчил 20 лева за бензин. Голям рахатлък е да си пешеходец. Жалко, че ще трябва да подкарвам отново талигата :D
                              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                              Коментар


                                Аз направо ще цитирам нашия ценоразпис за сверка на часовника:- баланс - 3 лв. (без значение алуминиева, стоманена, микробусова... лепящи или обикновени баланси)- демонтаж/монтаж на гумата от джантата за лека кола - 3 лв.- демонтаж/монтаж на гумата от джантата за лекотоварна кола или микробус - 4 лв.- демонтаж/монтаж на гумата както е с джантата на лека кола - 2 лв.- демонтаж/монтаж на гумата както е с джантата на лекотоварна кола или микробус - 3 лв.- поставяне на фитил - 3 лв.- вентил + монтаж - 3лв.С други думи - по 6 лв. на гума или 24 лв. за четирите гуми.

                                Коментар

                                Working...
                                X