Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неплатен фиш-спешно.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неплатен фиш-спешно.

    Здравейте.На 13.01.2011 ми написаха фиш за не спиране на знак СТОП в района на околовръстно-Пловдив и по-точно на път 2(римско)-86.Фиша е за 20 лв. ,но до днес нямах възможност да го платя,а на него пише,че трябва да се плати в седем дневен срок по банков път. Днес ,което е два месеца по-късно отидох в КАТ-Асеновград за да видя дали е изленал АКТ или НП.Обясних им,че не съм си платил фиша в срок и вероятно ми е излезнало НП,но служителката дори не ми взе документи да провери,а направо каза да отивам с фиша в банка и да си го плащам,понеже не била писала актове за фишовете (аз го разбрах в смисъл,че не е писала последно време тия фишове,а не изобщо).Проблема е,че трябва да заминавам в началото на април за Германия и от тамошната фирма ми изискват бележка от НАП,че нямам задължения към държавата.Нямам паричната възможност да платя фиша по банков път и ако се окаже в последствие,че е късно за такова плащане,да платя отново в КАТ-Трябва да платя на едно място .Четох из интернет,различни мнения,а и според закона трябва да стане наказателно постановление,така че не искам да рискувам с парите.Дали НП не ми е в Пловдив,защото там ми съставиха фиша,а и книжката ми е издадена от МВР-Пловдив?В коя банка ще ми излезне по-евтин превода,понеже на фиша не пише име на банка,а само номер на сметката.И изобщо какво ще ме посъветвате?Грешен раздел - преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

    ZFA16000002608488

    ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

    #2
    изобщо не се занимавай, изчакай мисля че след 2 години губи давност никой няма да се занимава с теб

    Коментар


      #3
      по принцип работят със СиБанк на бате бойко жената :D аз имам фиш за 10 лева от една година защото ми правиха рутинна проверка и единственото което беше че си бях забравил книжката в другата кола и нямаше кво друго да напишат и няма и да им го платя

      Коментар


        #4
        Както вече съм написал,трябва да го платя,защото в немската фирма ми изискват бележка,че нямам никакви задължения.
        Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

        ZFA16000002608488

        ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

        Коментар


          #5
          Ти първо иди пробвай да вземеш бележка от данъчното за липса на задължения. После, ако ти излезе задължението, те ще ти кажат как и къде да го платиш.Всеки номер на сметка съдържа в себе си името на банката в съкратен вид.Кажи какви са вторите 4 символа на сметката? Отбелязаните с Y: BGxx YYYY xxxx xxxx xxxx xx. ?Германска фирма ли иска такава бележка?!?

          Коментар


            #6
            Ако не се лъжа фишовете не са НП и не излизат в НАП иди и пробвай за бележката.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              Ако не платиш фиш- няма как да ти съставят акт- все едно според Конституцията не може да има 2 наказания за едно нарушение, аз още не мога да разбера защо не си го платил още и да го забравиш като тегло, имаче процедурата за събиране е за месеци...
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                Ти първо иди пробвай да вземеш бележка от данъчното за липса на задължения. После, ако ти излезе задължението, те ще ти кажат как и къде да го платиш.Всеки номер на сметка съдържа в себе си името на банката в съкратен вид.Кажи какви са вторите 4 символа на сметката? Отбелязаните с Y: BGxx YYYY xxxx xxxx xxxx xx. ?Германска фирма ли иска такава бележка?!?
                BG59 BUIB 9888 3322 9441 00
                Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                ZFA16000002608488

                ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                Коментар


                  #9
                  Откакто не е на Цветелина Бориславова минаха към булбанк
                  Fiat Panda Young 0.9, 40hp, 1999year
                  Fiat Punto 1.1 S, 4/5 doors, 55hp, 1997year

                  Коментар


                    #10
                    BUIB е точно СИ БАНК.

                    Коментар


                      #11
                      Не могат да ти съставят АУАН и да бъде издадено НП, защото е то какви пише в Закона за движението по пътищата:Чл. 186. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., бр. 85 от 2004 г., изм. и доп., бр. 105 от 2005 г., изм., бр. 51 от 2007 г., изм. и доп., бр. 69 от 2008 г.) При маловажни случаи на нарушения, които са установени в момента на извършването им, на мястото на нарушението може да бъде наложена глоба с фиш в размер до 50 лв. Издаденият за наложената глоба фиш трябва да съдържа следните данни: за самоличността на служителя, наложил глобата; за самоличността на нарушителя; за мястото и времето на нарушението; за моторното превозно средство, с което е извършено нарушението; за нарушените разпоредби, за размера на глобата, срока, сметката или мястото за доброволното й заплащане. Фишът се подписва от служителя, наложил глобата, и от нарушителя, когато е съгласен да плати глобата и се изпраща за изпълнение на съответната териториална дирекция на Националната агенция по приходите. Заплащането се извършва чрез пощенски запис в най-близката пощенска станция или чрез банков превод по посочената във фиша сметка.Образецът на бланката на фиша се утвърждава от министъра на вътрешните работи и указанията в нея са на български и английски език.(2) На лице, което оспорва извършеното от него нарушение или размера на наложената му глоба или откаже да подпише фиша, се съставя акт.

                      Коментар


                        #12
                        Да,но точно си става НП.Малко по-надолу пише това чл 186(7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм. и доп., бр. 105 от 2005 г., предишна ал. 4, изм., бр. 51 от 2007 г., доп., бр. 69 от 2008 г.) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.
                        Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                        ZFA16000002608488

                        ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                        Коментар


                          #13
                          nanobanano написа:
                          Да,но точно си става НП.Малко по-надолу пише това чл 186(7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм. и доп., бр. 105 от 2005 г., предишна ал. 4, изм., бр. 51 от 2007 г., доп., бр. 69 от 2008 г.) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.
                          Това, че има ХАРАКТЕР на влязло в сила НП е друга тема. Приповтаря ал. 1 в тази част: Фишът се подписва от служителя, наложил глобата, и от нарушителя, когато е съгласен да плати глобата и се изпраща за изпълнение на съответната териториална дирекция на Националната агенция по приходите.

                          Коментар


                            #14
                            Сега бях в нап и едвам ги накарах да проверят като ме убеждаваха,че така не могат да ми кажат никакви задължения,освен ,че нямам данъчни.Трябва да пусна заявление и чак след 7 дни ще излезе. За здравните съм сигурен,зящото не работя и не ги плащам.
                            Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                            ZFA16000002608488

                            ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                            Коментар


                              #15
                              nanobanano написа:
                              Сега бях в нап и едвам ги накарах да проверят като ме убеждаваха,че така не могат да ми кажат никакви задължения,освен ,че нямам данъчни.Трябва да пусна заявление и чак след 7 дни ще излезе. За здравните съм сигурен,зящото не работя и не ги плащам.
                              Дори и да не работиш се плащат здравни
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X