Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забраняват позлването на билки от 01.05.2011г. в ЕС ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Yavor написа:
    Immortal написа:
    Абсурд.Но винаги ми е правило впечатление, че поне 50% от рекламите в най-гледаното време са на лекарства...
    Не е случайно!В една друга тема се говореше за надценки от 200-300%.При лекарствата се стига до няколко хиляди процента надценка.Пример - себестойност на блистер Парацетамол - 7-8 стотинки, цена на едро - 7-80 стотинки, цена в аптеката - 90стотинки до лев ( цифирите са само примерни!)Преди време ми бяха попаднали едни себестойности на лекарсва и се бях озъбил колко са евтини всъщност, ама докато стигнат до потребителя...То и половината репортажи за грипове и болести - как идат с пълна сила - са платени от фармацефтичните корпорации.И не става дума за ’световната конспирация’ в този случай.Преди време се коментираше че по голямата част от шефовете по здравеопазването на ЕС са бивши високопоставени служители на фармацефтични компании...А бивш педераст няма нали?
    От лекар знам, че по печалби фармацевтичната промишленост е на 2ро място в света след оръжейната. Става дума за легални индустрии, не производсвто на кокаин и т.н.Само забележете колко народ се изпоразболя сега последните 2 месеца, коолко много противогрипни простотии се нароиха и по тв от 10 реклами 7 са на такива прахчета. Печалбите са огромни, а аз няма да се очудя този грип и не само той да е "пуснат" от такива компании, само се замислете колко удобно за тях е. Но това със спирането на билките просто няма как да стане, така или иначе билки не трябва да се купуват от аптека, защото са обработвани. Кво ще ми направят ще ме глобят, че бера лайка, или ще ми влязат в двора да видят дали съм насадил мащерка.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      Няма да се пие чай Само....
      Marea Weekend HLX Jtd 110

      oO(_)____////____(_)Oo

      Коментар


        #18
        Някой успява ли да намери тази директива? Аз намирам само коментари, никъде не е цитирана.

        Коментар


          #19
          Това няма как да стане Най-малкото тези, които следят за това трябва да минат във 90% от българските домове и да уплевят градините :DНе се тъпчете с шибани хапчета!!! Всичките прахчета, витамини и майни гъзини имат само психологически ефект и до там...
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #20
            Преди година и нещо някой бе пуснал някаква директива на ЕС за употреба на тоалетната хартия. Незнам до колко беше истина, но голям майтап беше да го четеш.С тези простотии само ще се стимулират производителите на хомеопатичните медикаменти. Ами тези грипни ваксини не ги ли прозвеждат същите лаборатории, които създават вирусите. Докато бях малък освен шарка и хрема други заболявания не си спомням. Нямам спомени да съм бил в грипна ваканция дори веднъж, а сега всяка година има поне по една грипна епидемия!Между другото България е най-големият износител на билки за ЕС.
            Няма начин да няма начин!

            Коментар


              #21
              Каквото и да си говорим ако това влезе в сила според мен ще е проблем, защото ще е огромна крачка към забраната за билки по принцип.То и марихуаната си расте навсякъде, но като ти я намерят в двора си получаваш едни безплатни гривни за временно ползване...после глоби, наказания и др. благинки. Далеч съм от мисълта да ги сравнявам пряко билките и тревата, но само като един пример за растение преследвано от закона. В началото може да е трудно следенето и ограничението, но след време? Доколко този проект е действителен - ами след като толкова много се коментира навсякъде във виртуалното пространство и всички билкови аптеки и Дрогерии знаят за това и предупреждават потребителите си, то дали е просто слух ? Още повече, че тук говорим не само за билки, но и за хранителни добавки. За хранителна добавка се броят дори ензимите за по-лесно храносмилане и др. от този сорт...спирам, защото само се ядосвам.Според мен хората трябва да се пробудят и да направят всичко възможно да се спре този абсурд и то докато е лесно. После не се знае знае ли се
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #22
                Забраняват позлването на билки от 01.05.2011г. в ЕС ?

                Ще си култивираме билчици .Колегата дето писа да пием вино е най-прав . В Библията пише навсякъде за вино . За отвари - нищо.Колегите , които са против ЕС - да пишат когато са трезви .
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #23
                  те хомосексуалистите от ЕС скоро могат да измислят и да не си лягаме с жените си

                  Коментар


                    #24
                    То май и заради ЕС не се узакони лекарството против рак на Продан Христов,фармацефтичните компаний създават лекарства-създават и болести,,,,,,,
                    1234567890

                    Коментар


                      #25
                      Тая директива изобщо не е такава, каквоато си я мислите. Тя не е за хората да не използват билки, а за производителите на билкови продукти, които ще трябва да регистрират продуктите си. Те естествено не са съгласни, но ако си спомняте имаше едно предаване, в което се сравняваха и изследваха различни билкови продукти и се оказа, че повечето от тях излизат каквито са, без да се разтворят/абсорбират от храносмилателния тракт. От тази гледна точна не виждам нищо лошо. tons: Аз имам своите съмнения, че лекарството му лекува изобщо - по-скоро си е чист шарлатани - ако погледнеш сайта на асоциацията (или организацията, не си спомням вече) ще видиш инициали за излекувани хора, но не и снимки, изследвания преди и след "излекуването". Ако действително някой се беше излекувал, дали нямаше веднага да се пуснат тези документи като доказателство??? Освен това в този сайт се твърди, че лекарството е изследвано в 5 австрийски клиники - само се твърди, няма нито един документ. Сложили са малко биохимия, така че нормалният човек да започне да цъка с език, защото не го разбира. По начина, по който е написано, явно и те не си го разборат... Сори, ама това са фактите, които ме навеждат на мисълта, че всичко е шашма, тъй като няма нито един документ, доказващ обратното, а той бил излекувал 1300 човека...
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #26
                        Да-а-а явно всичко е ""шменти-капели""....
                        1234567890

                        Коментар


                          #27
                          Забраняват позлването на билки от 01.05.2011г. в ЕС ?

                          Просто журналистите интерпретират по-свободно нещата .А маститите журналисти , които са на моя възраст ( средна ) като ги знам и как са научени и да манипулират общественото мнение като верни кадри на ДКМС и БКП - работата е ясна
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #28
                            ДКМС-димитровски комунистицески младежки съиуз, мледежката организациа на едновремесните комунисти (сега прекръстени на БСП) БКП-сега БСПБивси цленове на БСП-Ц.Цацева, председател на ПарламентаГПарванов-президентББорисов-цлен на БКП (отказал да се деполитизира когато е бил милиционер демек продължава да е цлен на комунистицеската партиа БКП-БСП)А за билките...преди 20 години на зената и откриха миома,пи билки, пи, пи и наи накраиа игра ножа. Скоро откриха и на дастериатa, и тиа пие кат маика си едно време...да видим какво сте стане. Ако има във форума момиценца над 30 г. да ходат редовно на женски доктор стото си е eb@lo мамата...
                            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                            Коментар


                              #29
                              Забраняват позлването на билки от 01.05.2011г. в ЕС ?

                              lubo_Y10 написа:
                              ДКМС-димитровски комунистицески младежки съиуз, мледежката организациа на едновремесните комунисти (сега прекръстени на БСП) БКП-сега БСПБивси цленове на БСП-Ц.Цацева, председател на ПарламентаГПарванов-президентББорисов-цлен на БКП (отказал да се деполитизира когато е бил милиционер демек продължава да е цлен на комунистицеската партиа БКП-БСП)А за билките...преди 20 години на зената и откриха миома,пи билки, пи, пи и наи накраиа игра ножа. Скоро откриха и на дастериатa, и тиа пие кат маика си едно време...да видим какво сте стане. Ако има във форума момиценца над 30 г. да ходат редовно на женски доктор стото си е eb@lo мамата...
                              Грък във Форума :D Колега , стискам палци съвременната медицина да реши здравословния проблем на дъщеря Ви !!!
                              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                              Коментар


                                #30
                                Немам фонетик на този компир а на БГ знам само моита буква каде е, другите с едно пръстце ги търсиа, търсиа...
                                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                                Коментар

                                Working...
                                X