Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при избор на лаптоп- ASUS,HP или .. ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    MartoModev написа:
    Aз пък от опит казвам едно голямо ДА за Тошиба и Фуджицо-СименсТошибата е заливан с вода,падал,какво ли не и всичко е ремонтирано гаранционно.И до ден днешен не спира а е на 6-7годФуджицото ми е личен от поне 5год и не е мръднал.(само барерията)Как да кажа нещо лошо?
    Колега, преди 6-7 години Тошиба бяха Японската сила, но явно и те като ТоЙота са осрали яко качеството. На мои познати продадох преди 18 месеца Тошиба от високият клас и днес ми звъннаха, че е спрял. В последната една година, куриерът с който си возя пратките ми спомена ехидно "носим по 1-2 лаптопа Тошиба ежедневно към София - нали сервиза им работи с нас"...Фуджитсу Сименс дори не ги споменавам в класацията на преносимите компютри - де що FSC са ми минали през ръцете са все боклуци. А са и единствените "сериозни" като марка в чиито дъна има електролитни кондензатори като на настолно пц За момента предпочитанията ми са: lenovo, acer, dell, asus, asrock (последните вече няма кой да ги внася) ... @рутера: взимаш TL-WR542G ако можеш да намериш такъв. Времето през което не е гасен/ресван моят е: System Up Time: 44 day(s) 09:20:53 Значи преди толкова - са спирали тока в района
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #77
      jenshen73 написа:
      @рутера: взимаш TL-WR542G ако можеш да намериш такъв. Времето през което не е гасен/ресван моят е: System Up Time: 44 day(s) 09:20:53 Значи преди толкова - са спирали тока в района
      A какво ти е мнението за http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=540510&t=2

      Коментар


        #78
        jenshen73 написа:
        Колега, преди 6-7 години Тошиба бяха Японската сила, но явно и те като ТоЙота са осрали яко качеството. На мои познати продадох преди 18 месеца Тошиба от високият клас и днес ми звъннаха, че е спрял. В последната една година, куриерът с който си возя пратките ми спомена ехидно "носим по 1-2 лаптопа Тошиба ежедневно към София - нали сервиза им работи с нас"...Фуджитсу Сименс дори не ги споменавам в класацията на преносимите компютри - де що FSC са ми минали през ръцете са все боклуци. А са и единствените "сериозни" като марка в чиито дъна има електролитни кондензатори като на настолно пц За момента предпочитанията ми са: lenovo, acer, dell, asus, asrock (последните вече няма кой да ги внася) ... @рутера: взимаш TL-WR542G ако можеш да намериш такъв. Времето през което не е гасен/ресван моят е: System Up Time: 44 day(s) 09:20:53 Значи преди толкова - са спирали тока в района
        колкото много Тошиби са продадени... защо да не са по 1 - 2 на ден?Това е под 3 % сигурно. Там проблема не е от качеството а от праха обикновено а FSC вече са само Фуджицу и откакто разкараха Сименс /дето правиха системата за новите лични карти/ са доста по-добре.В момента под 1200 лв. качествени лаптопи са само Фуджицу и Асер, ама Асер са малко ’ляв педал’ с гаранция 12 месеца за фирми

        Коментар


          #79
          да кажа нещо за сервиза на Тошиба - Техно Пров сряда ходих с един лаптоп , чиито документи са загубенихората не направиха проблем и го приеха гаранционнов сайта има линк, където се проследява какво се случва с ремонта:- оставих го в 9:30- в 11:00 се знаеше какъв е проблема и частта беше поръчана - в 19:00 потегли от Германия- на другия ден в 12:00 бе в сервиза- в 14:00 лаптопа беше готов
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #80
            Колеги да не отварям нова тема искам да попитам имате ли пряко впечатление от HP Pavilion G6-1000sv гледам че на 26 юни в една от веригите магазини ще бъде на промоция за 720лв. заслужава ли си като цяло дали е оправен проблема с нагряването при павилионите?
            Fiat Panda Young 0.9, 40hp, 1999year
            Fiat Punto 1.1 S, 4/5 doors, 55hp, 1997year

            Коментар


              #81
              Аз като човек който разбира от компютри ще кажа че не е важно какво пише на капака,било то ASUS HP SONY BENQ и разни големи имена.Важното е за мен е цената и това какво получаваш срещу нея и марката която сглобява лаптопи която ми е направила точно такова впечатление е ACER.
              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

              Коментар


                #82
                Е, обикновено като пише Sony плащаш повечко от това, дето получаваш jenshen73@, времето , в което не е ресван един рутер не е показателно за качествата му.

                Коментар


                  #83
                  Orcinus написа:
                  Е, обикновено като пише Sony плащаш повечко от това, дето получаваш jenshen73@, времето , в което не е ресван един рутер не е показателно за качествата му.
                  А показателно ли е, че през това време са минали почти терабайт данни общо вход-изход? Има си всичко, което можеш да пожеалеш от един рутер, дори безжичният му модул работи без проблеми. Не знам за теб освен цена-надеждност кое точно е показател? Дори има и елементарен шейпър, което ако имаш 20 компютъра зад него и искаш приоритет за даден IP - нямаш грижи... Но ако искаш да си ми опозиция - лошо няма, нали знаеш - по вкус и цвят - приятели няма. Аз лично предпочитам на 2 години да сменям 40 левови рутери вместо 100левови.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #84
                    колега взимай си асуса и забравяш за сервизи. От един агент в сервиз знам, че асус от дъщ на вятър влиза за ремонт

                    Коментар


                      #85
                      Асус да аз карам с един стар HP NX9010 не ме е оставил вече 3-та година само той си знае колко бира е изпил и колко кафета са разливани изкарвам суша и е чук сега е поел 1гб рам и я чете без проблем! Сега вече новите са пълен абсолютен боклук!!!! За тошиба да не говорим колко ми идват за смяна на CPU заради внезапно отказали вентилатори и хлабаво захванато охлаждане към процесора DELL също се осраха.......

                      Коментар

                      Working...
                      X