Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при избор на лаптоп- ASUS,HP или .. ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    paralesa написа:
    Колега,гледам,че освен марка не си сигурен и какви параметри искаш...Бих ти препоръчал да си вземеш поне с 3 гб рам и 512 вънщно видео. Не за друго,ами почнаха и сайтовете да стават тежички с тия флашове...процесор също си вземи поне двуядрен-те и с едно ядро вече са рядкост Ще ти кажа и защо...купих си аз моя и като си го ползвам нямам проблем,но седне ли жена ми и става мазало...Играе някви игри във фейсбук,гледам процесора(двуядрен на 2,20) на макс,температурата скочила до 80 градуса,рам-а половината(4гб) изяден и така... Спитам и игрите и 10 минути всичко се нормализира,включително температурката.
    Благодаря ти за мнението,точно от такова мнение се нуждаех,че да се ориентирам към какви параметри да се насоча!!
    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

    Коментар


      #47
      lenovo. Дори няма да си правя труда да описвам ЗАЩО.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #48
        Ами колега,то зависи и за какво ще го ползваш лаптопчето...драсни няколко реда за какво ти е необходим и ще те насочим по-точно с параметрите.Всмисъл,ако играеш игри,това което ти писах ще ти омалее бързо...Ако няма да го ползваш за игри,мисля че парамтрите към които те насочих ще са ти предостатъчно.И ако нямаш рутер,замисли се и за него,защото да ползваш лаптоп ии да му боцкаш лан кабел си е кощунство...всичката мобилност отива на вятъра,ако нямаш безжичен рутер. Откак съм с моя се "родих"...инъче беше банално да искам да преместя лаптопчето на дивана да гледам филм и да мъкна кабела с мене...
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #49
          jenshen73 написа:
          lenovo. Дори няма да си правя труда да описвам ЗАЩО.
          да също е доста добър вариант.
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #50
            paralesa написа:
            Ами колега,то зависи и за какво ще го ползваш лаптопчето...драсни няколко реда за какво ти е необходим и ще те насочим по-точно с параметрите.Всмисъл,ако играеш игри,това което ти писах ще ти омалее бързо...Ако няма да го ползваш за игри,мисля че парамтрите към които те насочих ще са ти предостатъчно.И ако нямаш рутер,замисли се и за него,защото да ползваш лаптоп ии да му боцкаш лан кабел си е кощунство...всичката мобилност отива на вятъра,ако нямаш безжичен рутер. Откак съм с моя се "родих"...инъче беше банално да искам да преместя лаптопчето на дивана да гледам филм и да мъкна кабела с мене...
            Игри няма да се играят,тъй като лаптопа е за приятелката ми и игрите не са и страст особено..И мисля,че споменатите парамерти от теб са доста добър вариант и натам ще се насоча. Иначе рутер задължително..Лудост е да си мъкнеш лаптопа с кабела по тебе..
            Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

            Коментар


              #51
              щом си се ориентирал за параметри се оглеждай по магазините и рекламните брошури,понякога изпадат страхотни предложения за кратко време и кой облажил...останалите само цъкат с език а за рутера,не взимай нищо скъпо,не си струват парите ако се ползват само в домашни условия.За рутер без претенции да е нещо особено,но да върши добра работа препоръчвам тп-линк. Евтини и за парите си не се дънят толкова като някой други с огромни претенции.
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #52
                За рутер - и аз ползвам TP-LINK, от най-евтиния модел (WR340G), 32 лв от Метро.Имам 2, единият го ползвам вече трета година (тогава беше 60 лв в Технополиса), абсолютно никакъв проблем.Другия го купих преди месец от Метро, абсолютно същия модел (за офиса).Поддържа ПППоЕ протокол, има всички възможни защити. Горещо препоръчвам.

                Коментар


                  #53
                  Попринцип в нас ползвам рутер и вече достаа време е така.До сега съм сменил поне 5-6 поради всякакви токови и други удари.. Минах през D-link,репотек,ТП-линк и сега съм пак с D-link не за друго,а защото ми го подариха.Най-доволен останах от TP-link-а (WR300 май беше).. Беше страшеенн рутер,но за 6 дена,докато една гръмотевица не го прати в рая.. От тогава задължително с защити и там ми казаха да резна от буксата на интернет кабела едни от жичките(някаква маса),иначе това явление с гръмотевиците ще продължава винаги и със защитите..
                  Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                  Коментар


                    #54
                    колега виж това предложение,може да ти допадне...и да не ти пука,че процесора е АМД,мисля,че за тези пари параметрите са повече от отлични!!!http://pcstore.bg/laptopi/HEWLETT%20..._campaign=4525
                    ex.Мареа ТД100

                    Коментар


                      #55
                      liverpool235 написа:
                      Попринцип в нас ползвам рутер и вече достаа време е така.До сега съм сменил поне 5-6 поради всякакви токови и други удари.. Минах през D-link,репотек,ТП-линк и сега съм пак с D-link не за друго,а защото ми го подариха.Най-доволен останах от TP-link-а (WR300 май беше).. Беше страшеенн рутер,но за 6 дена,докато една гръмотевица не го прати в рая.. От тогава задължително с защити и там ми казаха да резна от буксата на интернет кабела едни от жичките(някаква маса),иначе това явление с гръмотевиците ще продължава винаги и със защитите..
                      За гръмотевиците не съм се замислял, може би защото при нас кабелите са подземни...Но за в офиса ми, който е на село, ще трябва да помисля за защита, там си вървят по стълбовете кабелите. Откакто съм го сложил не е имало буря с гръмотевици, но пролетта наближава...Благодаря че ме подсети.

                      Коментар


                        #56
                        аз лично предпочитам 15-ка тошиба,вече 3 години съм с него и нямам проблеми.всичко си зависи от начина на експлоатация.
                        Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

                        Коментар


                          #57
                          paralesa написа:
                          колега виж това предложение,може да ти допадне...и да не ти пука,че процесора е АМД,мисля,че за тези пари параметрите са повече от отлични!!!http://pcstore.bg/laptopi/HEWLETT%20..._campaign=4525
                          Параметрите са му повече от отлични на този лаптоп за тези пари..Направо дори ме изненадаха доста..Ноо нещо много ме наплашиха от HP-тата и го гледам,че е с 1 година гаранция..
                          Immortal написа:
                          За гръмотевиците не съм се замислял, може би защото при нас кабелите са подземни...Но за в офиса ми, който е на село, ще трябва да помисля за защита, там си вървят по стълбовете кабелите. Откакто съм го сложил не е имало буря с гръмотевици, но пролетта наближава...Благодаря че ме подсети.
                          Поразпитай за варианта в който отстраняваш кабел от от самата букса на интернета..Не мога точно да се сетя какво ми се обясняваше,но до колкото разбрах и през защитите ставали бели.. Това за кабела ми го казаха от сервиза,където се опитваха да върнат Tp-linka към живот и си мисля,че има нещо истина в думите им..Сега на пролет мисля да я извърша тази операция и защитата ще сложа,че не се издържа на 2 месеца рутер да сменявам.
                          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                          Коментар


                            #58
                            liverpool235 написа:
                            Параметрите са му повече от отлични на този лаптоп за тези пари..Направо дори ме изненадаха доста..Ноо нещо много ме наплашиха от HP-тата и го гледам,че е с 1 година гаранция..
                            като се попълва гаранцията се вади фактура на физическо лице и тя ти удължава гаранцията на 2 години,така е при нас,но както писах по-горе от наблюденията ми над HP съм разочарован от марката
                            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                            Коментар


                              #59
                              liverpool235 написа:
                              Поразпитай за варианта в който отстраняваш кабел от от самата букса на интернета..Не мога точно да се сетя какво ми се обясняваше,но до колкото разбрах и през защитите ставали бели.. Това за кабела ми го казаха от сервиза,където се опитваха да върнат Tp-linka към живот и си мисля,че има нещо истина в думите им..Сега на пролет мисля да я извърша тази операция и защитата ще сложа,че не се издържа на 2 месеца рутер да сменявам.
                              Прочетох ТОВА и се отказах.Поразгледах и защити. При цена на рутера ми 32 лв, май е по-добре да го оставя той да гори, щото хубавите защити са по-скъпи и пак не дават 100% гаранция.А най-евтините са от по 10-15 лв, но ми се струват...малко невзрачни.А и най-сигурната защита е като има буря да изключвам кабела.

                              Коментар


                                #60
                                Immortal написа:
                                liverpool235 написа:
                                Попринцип в нас ползвам рутер и вече достаа време е така.До сега съм сменил поне 5-6 поради всякакви токови и други удари.. Минах през D-link,репотек,ТП-линк и сега съм пак с D-link не за друго,а защото ми го подариха.Най-доволен останах от TP-link-а (WR300 май беше).. Беше страшеенн рутер,но за 6 дена,докато една гръмотевица не го прати в рая.. От тогава задължително с защити и там ми казаха да резна от буксата на интернет кабела едни от жичките(някаква маса),иначе това явление с гръмотевиците ще продължава винаги и със защитите..
                                За гръмотевиците не съм се замислял, може би защото при нас кабелите са подземни...Но за в офиса ми, който е на село, ще трябва да помисля за защита, там си вървят по стълбовете кабелите. Откакто съм го сложил не е имало буря с гръмотевици, но пролетта наближава...Благодаря че ме подсети.
                                60kV с какво казваш, че ще ги спреш? Междувпрочем - колегата по-горе е написал тотална глупост - в 4 чифтовия UTP Cat 5e кабел НЯМА кабел, който да го играе маса и ако се среже да има ефект спиращ 60kV напрежение. Виждал съм трагично опечени суичове и още по-зле опечени компютри. Но един 32-40 левов рутер какво да му пазиш? Или по-точно, кое? Високата цена?Аз имам един SURGE Protector на APC - струва само $100. Е как да дам сега толкова пари за да пазя рутер за 32лв? Има и едни протектори на НЕО Монтана, по 10-15лв. са си точно толкова безсмислени точно пък заради цената - цъфтят като майски рози...
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X