Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

'Труд' посегна на слепите в бългрия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    'Труд' посегна на слепите в бългрия

    Тъкмо като за 24 май, ИК ’Труд’ заплаши със съд специализирания сайт за незрящи bezmonitor.com, създаден и поддържан от слепия Виктор. Причината? - наличието на текстове от класически произведения, адаптирани за слепи, на които ’Труд’ твърди, че притежава правата върху преводите. Истинската причина? - Алчност до загуба на човешки черти. В резултат на заплашителното писмо, към момента книгите са свалени от сайта за слепи и се предоставят срещу 0,50 стотинки на ден, изпратени чрез смс Подкрепете протеста срещу тази анти-човешка постъпка на адресhttp://protest.bloghub.org/или поставете следния банер на своя уебсайт, блог или в своята сигнатура
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    #2
    Дори наистина да има нарушаване на авторски права, "Труд" можеше да направи изключение за невиждащите хора. Нека юристите да кажат, но смятам, че авторските права си имат давност, след което съответните произведения минават в раздела "public domain" -- стават обществено достояние. Например Националната библиотека на Франция дава достъп до всички дигитализирани книги в своя каталог, публикувани преди (ако се не лъжа)1910 г. Не знам колко години е този срок у нас, но по най-общи съображения, за творби от Вазов, З. Стоянот, Славейков и изобщо за автори от 19-ти и начлото на 20-ти век, не би трябвало да има проблем. Отделен проблем е айдуклукът на "Труд", който лъсва в статията от линка в горния пост.Р
    Тойота Приус

    Коментар


      #3
      Bin dabei :Dwww.intrakom.eu

      Коментар

      Working...
      X