Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Закачка за компютарните спецове.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    На мен ми върнаха пари pr_00f, макар че ситуацията беше по-друга. Моя грешка, бях дублирал поръчка.Но става бавно, имай търпение. Обещават за 2 седмици, а отива към 70 дена.Но ми върнаха парите в интерес на истината.Не бяха нещо особено. Двадесетина долара.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    Коментар


      #17
      Malone написа:
      Дай фактура, дай извлечение от PayPal или откъдето си платил и т. н.
      Kuku в една друга тема обясни как се "прави" извлечение от PayPal за пред митниците
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #18
        Да, прочетох, но този метод може да мине в митницата в Хотанца, Русенско.Стъпка 1Идва получателя, след което бива помолен да предостави документ за плащане.От PayPal или от която и да е друга система за разплащане.Получателя представя документа [неистински, по метода на Kuku], митничаря го моли да го подпише собственоръчно. След това го завежда в дневник.Стъпка 2Непосредствено след това митничаря моли получателя да влезе в акаунта си в PayPal или в системата, която е използвал и да покаже на екрана извлечението, което е представил.Има вече интернет навсякъде.Ако откаже, митничаря му съставя Акт по член 238, ал. 3 от Закона за Митниците.Санкцията е в същия член.Акта няма нищо общо с освобождаването на пратката.Тя не се освобождава, докато не се представят исканите данни.Стъпка 3Ако не откаже и действителната стойност се установи, митничаря съставя Акт на получателя по чл. 234, ал. 2 от Закона за Митниците. За опит за митническа измама.Санкциите са в същия член.Всичко това може да се направи в рамките на 30 минути и получателя да си тръгне по живо, по здраво. С акт/актове и без пратката.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #19
          Не си създавайте излишни главоболия с митницата. Просто си калкулирайте евентуално 20% ДДС и го платете, ако го поискат . Понякога минават неща без ДДС по скъпи от 15евро, друг път, не. Подарък също не върши работа и той трябва да има обявена стойност, която в случая с таблета надвишава 45Евро и също се начислява ДДС.Да добавя само, че се дължи мито за стоки над 150 евро.
          Marea Weekend HLX Jtd 110

          oO(_)____////____(_)Oo

          Коментар


            #20
            Malone написа:
            Стъпка 2
            Да бе да... и как ще ме накара да се логна в PayPal на някакъв си случаен компютър? Ако има вирус/троянец/кейлогер? Аз дори от компютъра на балдъзата не смея... Или може да поиска и в интернет банкирането си да влезна... но тогава освен горното опасение - ще съм длъжен да си нося сертификата на флашка ли? :P

            Коментар


              #21
              И аз подкрепям мнението на TIP, не се опитвайте да се ебавате с митницата, а просто си имайте едно наум, когато смятате изгодата да си купите нещо над лимита за пощенски пратки. Сметнете, че може да се наложи да платите и ДДС. Ако мине, мине. Ако не ... просто го имайте предвид в покупката.
              Dockera написа:
              Да бе да... и как ще ме накара да се логна в PayPal на някакъв си случаен компютър? Ако има вирус/троянец/кейлогер? Аз дори от компютъра на балдъзата не смея... Или може да поиска и в интернет банкирането си да влезна... но тогава освен горното опасение - ще съм длъжен да си нося сертификата на флашка ли? :P
              Носи си мобилно устройство бе Доко. И искай wireless. Ще ти бъде предоставен.Пък ако искаш, представи оригинално извлечение с мокър печат и сигнатура на отговорно лице от посредника по плащането, получено по пощата, като към него прикрепиш и оригиналния пощенски плик с видни всички пощенски клейма.Ако желаеш такъв вариант, да, има го и ще ти бъде предоставен срок да го изпълниш. Разумен.Системата е тествана, недей ме провокира. Уменията във Photoshop не са елемент от митническото оформяне, повярвай ми.Има си Закон, Правилник за прилагане, а и Регламенти на Общността в тази връзка, прочети ги внимателно.А и каквото и да философстваме, топката е в получателя.Митницата иска доказателства за стойността и има доста инструменти да ги изиска.Ако разбира се получателя иска да си получи пратката.Как ще представиш исканите документи е твой проблем, митницата ти дава възможност да го направиш лесно, за секунди.Ако имаш някакви съображения против този метод, използват се още няколко, като нито един от тях не е толкова бърз и небюрократичен.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #22
                Dockera написа:
                Malone написа:
                Стъпка 2
                Да бе да... и как ще ме накара да се логна в PayPal на някакъв си случаен компютър? Ако има вирус/троянец/кейлогер? Аз дори от компютъра на балдъзата не смея... Или може да поиска и в интернет банкирането си да влезна... но тогава освен горното опасение - ще съм длъжен да си нося сертификата на флашка ли? :P
                Да ти кажа за стъпка 4 Имат си разни митнически каталози или проверяват ценовите листи на официалния вносител за БГ на стоката и начисляват ДДС. Въобще няма да те карат да влизаш нито в пеипал, нито в банкови сметки
                Marea Weekend HLX Jtd 110

                oO(_)____////____(_)Oo

                Коментар


                  #23
                  Това е само един от петте метода за определяне на митническа стойност. В частност, втория.Първия е най-добрия вариант и за митницата и за получателя. Да представи истински документ и да приключи всичко.
                  1. Митническата стойност представлява договорената и реално платена или подлежаща на реално плащане цена на стоките, продадени за износ за Република България.
                  2. Договорната стойност на идентични стоки, продадени за износ за Република България и изнесени приблизително в същия момент, както стоките, подлежащи на остойностяване.
                  3. Договорната стойност на сходни стоки, продадени за износ за Република България и изнесени приблизително в същия момент, както стоките, подлежащи на остойностяване.
                  4. Единичната цена, по която се продава най-голямото сборно количество от внасяните стоки или от вносни идентични или сходни стоки на лица, които не са свързани с лицата, от които те купуват тези стоки.
                  5. Метод на изчислената стойност, състояща се от сумата от разходите за материали и производство или за други операции, свързани с обработката на внасяните стоки и сумата от печалбата и общите разходи, равна на тази, която обикновено се калкулира при продажбите на стоки от същия клас или вид като стоките, подлежащи на остойностяване, които са произведени от производители в страната на износа и са за износ за Република България.
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #24
                    TIP написа:
                    .... Подарък също не върши работа и той трябва да има обявена стойност, която в случая с таблета надвишава 45Евро и също се начислява ДДС.....
                    именно, може да кажеш , че чичо ти Хой от Ханой ти праща подарък, НО това , че е подарък не означава че си освободен от дължимите данъци и такси

                    Коментар


                      #25
                      Malone ако обичаш как стоят нещата при пратки изпратени от Швейцария. Като подателя е физическо лице. Щото те там са ни рак ни риба.Имам само касова бележка и е закупено от магазин.
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар


                        #26
                        Няма как да ти отговоря точно без да знам цената.Ако е под 15 euro, не дължиш нищо.Могат да те помолят да платиш някаква такса за проверката, ако се прави такава, но тя е нещо от рода на 1.50 лв.Ако вещта е очевидно над 15 euro, а и ако на касовата бележка го пише и митницата обърне внимание на това, ДДС със сигурност ще дължиш.Пиша "ако обърне внимание", защото ако пратката е под 2 килограма, е допустимо и напълно възможно да не я проверят, а да си я получиш директно в пощенския клон по адреса, който си посочил.Мито не.Швейцария не е член на ЕС, но е в митнически съюз с ЕС и митото се редуцира до 0%.Имаш оригинална фактура, от швейцарски истински магазин, предполагам.И касовата бележка по мое мнение ще свърши работа.За да няма недоразумения, подчертавам дебело, че домейна .CH не означава "швейцарски магазин".Трябва да е напълно ясно, че това вътре в колета е с произход Швейцария, а не купено on-line от търговец, ползващ швейцарски домейн.
                        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                        www.cyxap.com

                        Коментар


                          #27
                          Компютри и компютърни компоненти/модули, високотехнологични играчки са осободени от МИТО. Плаща се само ДДС. Предвид наводнението от китайски GPS на пазара и аналогичните цени - се чудя на излишния риск.Аз поръчвам дреболии от DX и до сега не съм имал проблеми, но пристигне ли ми пипана пратка - български пощи ще го изядат ОГРОМЕН!Как така ще отворят и вземат телефона? От къде накъде? М? Долни гнусни съединители!
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #28
                            Съжалявам, че задавам въпрос в темата на колегата за да не отварям нова тема.Днес не знам защо един мой приятел реши, че трябва да ми махне харда от лаптопа. След като го сложи включваме компютъра и...нъцки! Пише, че не разпознава харда. Не знам каква е причината. Да не би в някоя настройка да е проблема. Пробвахме да инсталираме нов Windows и неще. Помагайте!

                            Коментар

                            Working...
                            X