Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак далавера с новите винетки

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Sev написа:
    didich написа:
    Колеги като оправят скапаните пътища в тая загубена държава за да не даваме всеки сезон пари за поправка на джанти, пари за гуми и т.н. тогава ще си купувам винетка за всяка една кола, която притежавам, а до тогава ако имам възможност ще си карам само с една винетка. Новината я чух снощи по телевизията и чесно да си призная се зарадвах, защото най малко ще спестя едни 67лв
    улиците и като стъкло да са равни - ако имаш възможност пак няма да купиш 2 или повече винеткиколко гуми и джанти си поправял?и какво по окачването си правил?
    1. Прави перфектни джанти за един сезон две малки заварки на две от джантите, изправяне и баланс на 4-те джанти.2. Преден десен амортесор сменен, защото ако не си забелязъл шахтите така ги разполагат на пътното платно, че са с 10-15см под нивото на асфалта.Имах 2 коли преди 2 години и съм купувал 2 винетки, но си казах "стига", като почне държавата да ни изплаща амортизацията на колите, поради ужасното състояние на пътищата, тогава и аз ще почна да си купувам по 2 винетки за всяка кола
    punto HGT

    Коментар


      #32
      Malone ,хайде мини по разбитата западна дъга на околовръстното в София,пък после ходи със кеф на сърцето да дадеш 67лв за винетка.Ще ти е малко трудно защото преди това ще си ги дал в сервиза да ти изправи джантите.Да не говорим че са се отворили едни ями заради които се получава километрово задръстване постоянно.И това е само пример.Имаме много такива пътища.Аз досега винаги съм си плащал виетката и ГО и всички други ексти,с надеждата нещо а се оправи.Е засега съм си само с надеждата все още... :D
      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

      Коментар


        #33
        cveteca написа:
        Malone ,хайде мини по разбитата западна дъга на околовръстното в София,пък после ходи със кеф на сърцето да дадеш 67лв за винетка.Ще ти е малко трудно защото преди това ще си ги дал в сервиза да ти изправи джантите.Да не говорим че са се отворили едни ями заради които се получава километрово задръстване постоянно.И това е само пример.Имаме много такива пътища.Аз досега винаги съм си плащал виетката и ГО и всички други ексти,с надеждата нещо а се оправи.Е засега съм си само с надеждата все още... :D
        Ти и още милион шофъори ...
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #34
          Malone, виж сега, не ми е цел да се спамим и накрая да ми дадат предупреждение за спам И без това бая офтопици напусках... Разбирам те и тебе, едно време и аз бях на същото мнение, но уви, живота ме очука и се научих да си гледам семейството, вместо да хрантутя някой с неясно каква цел. но не съм съгласен да се прибират толкова пари, а навън да се вижда как само кърпят дупки през няколко месеца и то само на някои места. Само за толкова ли стигат парите? Ако да - значи системата е неефективна и трябва да се смени, не е ли така? Ако е достатъчно ефективна, къде са отишли всички пари събрани през годините, след като нито магистралите са ни магистрали, нипо подръжката на другите пътища е качествена? Ами да си намерят със задна дата окрадените и преразпределени пари които някога съм внасял аз и всеки от вас и да си оправят нещата, тогава съм съгласен да давам пари за подръжка. Дикато е такова положението ще плащам минимално и ще хитрувам. Също така ще продължавам да работя в сивия сектор докато плащам здравни и е мога да си оправя повече от един зъб годишно или трябва да чакам следващия месец за направление. И нямам гаранция, че дори и доброволния ми пенсионен фонд не е сигурен и някой може да сложи ръка на него ако поиска. Докато ми предлагат ниско обслужване и аз ще им плащам според това, ще хитрувам и ще плащам колкото може по-малко.Вярвам, че пари има. Ако се разтършуват, ако осъдят тоя и оня за злоупотреби ще си вържат бюджета и пари ще има за всичко. Но докато отгоре се опитват да ме рекетират по всякакви параграфи и вместо да си оправят работата измислят само нови и нови налози и вдигат цените - това ще е положението

          Коментар


            #35
            cveteca & bubachkoНикъде не съм писал, че ми е кеф да давам пари за винетка.Нещо повече, разпарям се от гърба от яд, защото и аз карам по тези пътища по които карате и вие. Че ми се струва, че и доста повече от вас.Но.Не смятам, че така трабва да протестирам. Да не плащам, да си мълча като суяк, да се спотайвам, да се моля да не ме спрат на пътя и да мрънкам по форумите.Повярвайте ми, изключително интересна гледка съм, когато ме спрат нощем на пътя Ямбол - Елхово местните селски милиционери и когато единия започне да обикаля колата светейки, за да ми види винетката.Такова викане не сте чували. Викам на "вие" естествено. Разглеждам на висок глас въпроса какво има да ми гледа служителя при условие, че пътя е като в Бейрут.И понеже ми казва да се оплача на Пътна Инфраструктура, аз му казвам да си прибере фенера щом той като служител няма връзка със състоянието на пътя и таксите за него.Този път [а и други пътища] са еманация на понятието "предпоставка за ПТП" и той като полицай би трябвало да пише по две докладни на ден, докато пътя не се оправи.Всичко това му го казвам поне десет пъти в десет различни варианта, с десет различни интонации на крещене и как не са искали да ме арестуват още не знам.Та затова си плащам винетката. За да се държа нагло, а не като съсел, с този който ме проверява. За да се почувства неудобно и следващия път да ме гледа с наведена глава.Повярвайте ми, 67 лева си струват удоволствието.
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              #36
              Абе далаверата май отпадала от 2012 само за годишните винетки, а за 2011 всички трябва да си надпишат номерата...

              Коментар


                #37
                Колеги колкото и да си лафим,всички знаем,че тръгнеш ли да пътуваш,винетката ще си я купиш била тя седмична,месечна или годишна.Аз също имам 2 коли,миналата година имах 2 винетки,тази година ще си купя една и ще пътувам само с едната кола извън града.Това неме притеснява ни най-малко.
                Fiat Tipo
                Corsa b комби !

                Коментар


                  #38
                  Malone написа:
                  Не смятам, че така трабва да протестирам. Да не плащам, да си мълча като суяк, да се спотайвам, да се моля да не ме спрат на пътя и да мрънкам по форумите.
                  Ми тва вече е въпрос на обстоятелства, аз пък считам неплащането на нещо което държавата не дава, а иска за него, за изключително ефективно, защото ако държавата не промени нищо, то аз съм горе долу добре щото не съм си платил за него, мога да си позволя да говоря с куката както ми кефне както и ти, щото не ми дреме дали ще ми пише фиш, акт или каквото и да е там, от това следва че ми е все тая дали ще ме спрат(проблема е ако нямам време, и ми го хабят, ако съм айляк мога 5 часа да се разправям с куки), мрънкам си и по форумите, и чесно казано не ми пука дали някой си мисли дали това е бай ганьовско поведение или не, щото не си хабя нервите особенно да се нервя че си плащам, пък никой не ме бръсне.......Несъразмерно високите данъци, такси и акцизи, спрямо материалното състояние на средната класа на една държава никога не са добро държавно решение, и тия мърсоли би трябвало да го знаят......ако направят илядо лева глобата за без винетка, мислиш ли че все повече народ ще си купува, или плаща глобите - надали......Неплащането на тия неща е за мен най - добрата и миролюбива форма на протест, в 90% от случайте не е престъпление и всеки умен държавник и финансист мое да си извади изводи за това кога и как в държавата могат да влязат повече пари......Понеже звуча доста анархично, не държа особенно да се знае, но аз не съм против данъците, таксите и акцизите, така както и ти си против да плащаш за винетка и да си трошиш окачването, но все още не съм убеден че нещата са справедливи в отношенията държава - народ......
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #39
                    Абе то във виртуалното пространство мрънкачи по повод състоянието на улиците и пътищата с лопата да ги ринеш ама, като се прави реален протест всеки има работа! :D
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #40
                      Vladim написа:
                      Абе то във виртуалното пространство мрънкачи по повод състоянието на улиците и пътищата с лопата да ги ринеш ама, като се прави реален протест всеки има работа! :D
                      а ти ходил ли си на протест заради дупките на пътищата?
                      Виж бейби не сме глупаци,
                      ние сме отбор от здравеняци.
                      Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                      така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                      http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                      Коментар


                        #41
                        fiatmaniak написа:
                        а ти ходил ли си на протест заради дупките на пътищата?
                        Ходил съм. А пък и не мрънкам! :D
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #42
                          аз заради хубавите ни пътища и главно заради магистрала тракия от Пловдив до София(а за улиците в София просто не искам да коментирам), имам за смяна 2 носача, кормилен накрайник, каре, 2 амортисьора. И искам сега някой защитник на винетките да ми каже как аз да си избия парите...
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                          Коментар


                            #43
                            http://www.napi.government.bg/newsbg.php?n=1709

                            Коментар


                              #44
                              Re: кола

                              kluchar написа:
                              нали някъде на вън имаше и такова нещо слаташ някъв документ подобно на винетка -без да се лепи де на която ти трябва кола и караша в Швеейцария е като при нас незнам само цените на колко са равни
                              Цяла швейцария 40 франка годишно което по завчерашен курс на франка таман колкото струва една наша винетка. Само че тази глоба която я дават за без винетка, е ако се плати веднага иначе после след месец скача драстично. И след второ или трето нарушение за едно и също нещо глобита направо скачат в пъти.Особено за превишена скорост след три нарушения с повече от 30 км/ч могат вообще да ти забранят да шофираш в Швейцария. Ама пък за качеството на пътищата там не ми се иска и да правя сравнение. Не че и там няма напукан и ронещ се асвалт. Но поне няма дупки които да те кара да намаляваш. А щом се появи веднага се кърпи. Всички пукнатини които съм видял са налети и запечатани с асвалт. Просто хората с малко успяват да съхранят това което имат.
                              BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                              http://vbox7.com/play:124bedab

                              Коментар


                                #45
                                mitkosoft написа:
                                аз заради хубавите ни пътища и главно заради магистрала тракия от Пловдив до София(а за улиците в София просто не искам да коментирам), имам за смяна 2 носача, кормилен накрайник, каре, 2 амортисьора. И искам сега някой защитник на винетките да ми каже как аз да си избия парите...
                                Колега, не ща да споря, но най-вероятно ти е потрошено окачването от улиците в Сливен А на магистралата от Пловдив до София нищо й няма. Пътувам редовно и не виждам от какво мога да се оплача.Най-лошия участък е от Пазарджик до Пловдив, но и там има решение с цената на малко нарушение - караш си в лявата лента и си ОК.Аз пък напоследък не мога да се оплача от пътищата. Пътувам много и виждам как нещата се подобряват. Има още много да се желае, но се работи.

                                Коментар

                                Working...
                                X