Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРЕМАХВАНЕ НА ВИНЕТКИ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПРЕМАХВАНЕ НА ВИНЕТКИ

    НАМЕРИХ ТАЗИ СТЪРГАЛКА КОЯТО БЕШЕ СНИМАЛ ЕДИН КОЛЕГА ВЪВ ФОРУМА В ЕДНО ОМВ !!!! ГОЛЯМА РАБОТА МИ СВЪРШИ И ЖЕНАТА КАЗА ЧЕ ЩЕ Я ПОЛЗВА ЗА КЕРАМИЧНИЯ КОТЛОН !!!! (МАЙ ЩЕ ТРЯБВА ДА КУПУВАМ ДРУГО) НО ЗАБЕЛЯЗОХ ЧЕ НОЖЧЕТО ВЪТРЕ Е ПО РАЗЛИЧНО ОТ ТОВА КОЕТО БЕШЕ ПРИ НЕГО .И МАЙЧЕ Е МНОГО ПО ТВЪРДО ОТ ОБИКНОВЕННО НОЖЧЕ ЗА БРЪСНЕНЕ !!!

    #2
    Браво!Но не пиши с главни букви - приема се за викане.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Аз имам по-ефикасен метод, просто не натискам стикера като го лепя, а само го долепям до стъклото и после е много по-лесно отстраняването, използвам само добре изрязан нокет и отлепям цялата винетка без да в я повредя.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        А аз имам още по-изпитан метод - карам някой друг да ми го махне.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          Е имах си аз Аз заливам прозореца с топла вода отвън и разлепям на ръка. Хубаво е все пак да не е -20 навън, за да няма изненади

          Fiat Bravo T-Jet 120

          Коментар


            #6
            ele написа:
            А аз имам още по-изпитан метод - карам някой друг да ми го махне.
            Срещу какво? Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Изпрати ми снимка.За стъргалката.Моето ножче е съвсем обикновено, не че имам особен опит с такива ножчета, но поне така изглежда.Купил съм си и резервни ножчета и си ги сменям.С керамичния плот, внимателно.Винетката е мека, лепилото също. Нагара по плота не и мисля, че съпругата ти рискува да надере плота.Това туулче е за винетки, стикери и подобни, не за твърд нагар.
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              #7
              От моят опит да споделя... Като лепя стикери от сорта на винетката след, като махна защитното фолио допирам стикера до панталона си и леко притискам. Така по стикера прилепват влаканца и прах, което намалява силата на лепилото. Отстраняването го правех с едно ножче за почистване на стъкла от замърсявания, а от скоро със специално устройство за 2лв. и малко от Бриколаж. То за разлика от други, които съм виждал е по-тясно и определено не става за почистване на стъклокерамични котлони Острието му е елементарна леко заострена ламаринка. Моят съвет е да не си купувате широки ножчета за премахване на стикери, защото можете да надерете стъклото, просто самото стъкло не е плоско и широкото ножче в случая опира само на двете си ръбчета...
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                кола

                На техническия преглед ги махат с някъв разредител като ацетон или корселин незнам точно и нищо не остава
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Re: кола

                  kluchar написа:
                  На техническия преглед ги махат с някъв разредител като ацетон или корселин незнам точно и нищо не остава
                  Те са съвсем друг тип... А и пак механично се отстранява стикера и после се бърше остатъка. През основата на стикера не може да премине нито спирт, нито ацетон...
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Гъне се ножчето [бръснарското] Владиме, нищо не надрасква. Гъне се по формата на стъклото като понатиснеш.
                    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                    www.cyxap.com

                    Коментар


                      #11
                      Със старо бръснарско ножче си махам винетки,застраховки и разни такива ... В Петрол преди продаваха по 2 лв. такива ножчета,само че захванати за една пластмаса и наподобяват шпатулка.
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        #12
                        Винтеките и всякакви видове фолиа и стикери се махан със сешоар. Ако ви се занимава нагрявате около 3-4 минути стикера и леко с макетно ножче или шпатулка се сваля. По този начин свалих на колата ми старото черно фолио по вратите, което е между стъклата(беше изгоряло и олющено от слънцето). После купих ново черно матово фолио и го залепих стана супер.П.С Ако някой колега е решил да си маха старото въпросно фолио от вратите и да си сложи ново, може да се обърне към мен за подробности.

                        Коментар


                          #13
                          Malone написа:
                          Гъне се ножчето [бръснарското] Владиме, нищо не надрасква. Гъне се по формата на стъклото като понатиснеш.
                          Тук един колега се жалваше, че с подобно ножче си е надрал стъклото. От един съсед чух същото. Така, че става въпрос, или за различни модели, или за лека непохватност! За нагряването... ясно. Въпросът, е колко от нас имат 220v до колата си за да включат сешоар!?
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            За нагряването... ясно. Въпросът, е колко от нас имат 220v до колата си за да включат сешоар!?
                            В моя случай го пуснах в гаража ми, там има ток. Другия вариант е при някой познат, който има на близо контакт (гараж или някой магазин и др.)

                            Коментар


                              #15
                              Както писах по горе - 2 литра топла вода вършат прекрасна работа

                              Fiat Bravo T-Jet 120

                              Коментар

                              Working...
                              X