Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

вземат ли се книжките на чужденци в България

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    вземат ли се книжките на чужденци в България

    Интересно ми е ако някой грък да речем превиши скоростта с 30 км/ч ще му бъде ли отнета книжката за 1 месец и как става това? Някой запознат ли е прави ли се изобщо такова нещо б България?Все пак те на нас ни вземат номерата ако правим нарушения.

    #2
    Вземат ги на момента.А как ги връщат после не ми е ясно.
    Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
    Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

    Коментар


      #3
      вземат ли се книжките на чужденци в България

      По местоживеене и то след като си платят актовете за административно нарушение
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #4
        Къде в закона е дефинирано че ако чужденец наруши ЗДП трябва да му се вземе на момента книжката......доколкото знам това е документ на чужда държава, и някак си не мое току така да му я вземат.......
        Alfa 156 2.0 TS
        Alfa 156 20VTurbo
        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
        Locost TF1 3.0V6

        Коментар


          #5
          категорично НЕ те хурата си плащат
          Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


          FIAT BRAVO 1.8GT
          FIAT BRAVO 1.9TD ex

          Коментар


            #6
            ФЕРАРИСТ написа:
            Къде в закона е дефинирано че ако чужденец наруши ЗДП трябва да му се вземе на момента книжката......доколкото знам това е документ на чужда държава, и някак си не мое току така да му я вземат.......
            Мой приятел се лиши от книжка в Италия . Ей така - както си кара камиона . По тази логика дай и в затворите ни да няма чужденци , защото са ...чужденци ...
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #7
              Не съм съгласен, че ги вземат.Нямат основание.Най-често чужденците у нас остават ненаказани.Да вземем например камерите - в нормалните държави, камерите снимат онлайн и на границата ти спират и си плащаш глобата.У нас снимките от камерите ги събират с флашка веднъж месечно, през това време чужденеца е забравил къде е България.Мой приятел с чужда книжка (ЮАР) ми е разказвал, как като видят книжката, въртят-сучат и го пускат. Той открито им заявява, че няма да плати нищо, пари няма да им даде, каквото искат да пишат. И те след кратък размисъл го пускат. Всеки път.Не казвам, че трябва да е така, но законът ни в това отношение яко куца.

              Коментар


                #8
                Румен_Хинчев написа:
                Мой приятел се лиши от книжка в Италия . Ей така - както си кара камиона .
                Италия е друго както и случая, и не говорим за престъпление, а за нарушение......
                Immortal написа:
                Да вземем например камерите - в нормалните държави, камерите снимат онлайн и на границата ти спират и си плащаш глобата.У нас снимките от камерите ги събират с флашка веднъж месечно, през това време чужденеца е забравил къде е България..
                http://clubalfaromeo.com/forum/showt...ED%E5%F2%EA%E0Нямаше начин да не пробвам.......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #9
                  вземат ли се книжките на чужденци в България

                  Нашето законодателство е хармонизирано ( така се казва ) с европейското , затова и посочих примера.И никъде не съм писал , че е взета след извършено престъпление или нарушение.Не видях нищо и в заглавието на темата .И да знаеш , че Хитлер не е нахлул в Австрия , ами се е извършил тъй нареченият АНШЛУС ( обединение на всички немци ) .....Това от поста ти в алфаджийския дернек...
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #10
                    Re: вземат ли се книжките на чужденци в България

                    Румен_Хинчев написа:
                    И да знаеш , че Хитлер не е нахлул в Австрия , ами се е извършил тъй нареченият АНШЛУС ( обединение на всички немци ) .....Това от поста ти в алфаджийския дернек...
                    Харесах метафората бре......а и все един път е ходил до Австрия на излет......нахлувайки..... :P :P
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      вземат ли се книжките на чужденци в България

                      И там е роден ... А наздраве , приятелю !
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Не съм съгласен, че ги вземат.Нямат основание.Най-често чужденците у нас остават ненаказани.Да вземем например камерите - в нормалните държави, камерите снимат онлайн и на границата ти спират и си плащаш глобата.У нас снимките от камерите ги събират с флашка веднъж месечно, през това време чужденеца е забравил къде е България.Мой приятел с чужда книжка (ЮАР) ми е разказвал, как като видят книжката, въртят-сучат и го пускат. Той открито им заявява, че няма да плати нищо, пари няма да им даде, каквото искат да пишат. И те след кратък размисъл го пускат. Всеки път.Не казвам, че трябва да е така, но законът ни в това отношение яко куца.
                        Значи мисля да кажа две неща тук (и двете преживени лично). Миналата година април пътувах с колата до Испания и после обратно. В едно селце в Хърватска ни засякоха с камера (караше шурея тогава), с може би над 20 км/ч отгоре. Даже видях светкавицата дето ни щракна. Доста чудене падна дали на границата със Словения ще ни искат някакви документи, дали ще ни налагат глоби. Нищо такова не се случи. Седмица по-късно връщайки се пак през Хърватска отново си мислех че ще ни спрат някъде и най-малкото ще искат обяснение. Е, не се случи. И досега не съм получил никакъв документ за глоба, или известие някакво (съгласни сме, че няма как да го пратят на шурея, защото колата се води на мое име ). Също така в Рим направих един забранен обратен завой, току пред една полицейска кола (gps-a се обърка ииииии ... ). Помислих си сега я втасахме. Ни светлини, ни палки. Е, с ръка на сърцето ще кажа, че освен тези две издънки, имаше и трета, в Италия - наложи ми се бързо изпреварване по магистралата и метнах 180, ама нямаше камери, нито радари. Остана само на gps-а максималната скорост. Която обаче предвидливо изтрих като се прибрах в България. . Друго нарушение не съм правил/и ... и досега няма нищо по въпроса с тия три за които споменах. Шанс или ... късмет? Още повече мой приятел, точно беше ходил с шефа си до Италия. Върнаха се с 1500-2000 евро глоби. Добре че работи в банка ... Сега за чужденците у нас. Имам позната дето от 1994 г живее в САЩ. Чат-пат идва в България (веднъж на 3-4 години), обикновено когато ходи на море в Гърция . :D . Имах щастие/нещастие да пътувам веднъж с нея до Пловдив и обратно. Два пъти ни спираха за превишена скорост (е, не беше с повече от 30 км/ч) и в момента в който си покажеше "американската" книжка и биваше пожелавано "приятен път, госпожо". А ако бях аз ... Та явно нещата с чужденците наистина не са доизпипани у нас.
                        Stilo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Като се връщах последния път до България нещо се бях поовлякъл със скоростта и ме спряха на караулката на Драгоман със скорост 85 км/ч при ограничение 50 км/ч.Както и да е "разбрахме" се с полицая :D и се разминах без акт и отнемане на книжката за един месец,но тогава и на мен ми стана интересно какво става с шофьорите с чужди книжки защото при подобни нарушения бг книжките не се отнемат на момента а трябва да се върне в кат когато излезе наказателното постановление.След като го попитах полицая ме вкара в една стаичка в караулката и с очите си видях около 10-15 акта на които с кламер бяха прикачени най-различни шофьорски книжки,немски,френски и т.н.Всички бяха отнети на момента,за скорост.Та затова така категорично рекох и отсекох че се взимат на момента :D Съмнявам се че ако закона казва друго полицаите така смело ще отнемат книжки на чужди граждани или на българи с чужди книжки.
                          Fiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
                          Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!

                          Коментар


                            #14
                            Изключително много се съмнявам в законността на това, което си видял, Жоро.Не в това, което си видял, а в законността му.Първо, в нашия ЗДвП наистина никъде не се разглежда въпроса какво става, ако водачът е с чужда шофьорска книжка.Ако гражданинът е от друга държава, членка на ЕС, но живеещ постоянно в България, то книжката му не се отнема, а се заменя принудително с българска при извършването на каквото и да е нарушение, за което е предвидено отнемане на точки - както е регламентирано в чл.162 (7) от ЗДвП. Свидетелството се отнема на място, тъй като няма какво друго да му се отнеме (няма талон), а после си получава българска книжка. Самата процедура не ми е ясна и затова казвам, че е малко съмнителна законността на това, което си видял.Имам няколко приятели, които си идват често и не толкова често в България, и никога не са имали проблеми при показването на чужда книжка - от ЮАР, от САЩ... предполагам, че защото и двете не са в ЕС, затова, не знам. Но същото се е случвало на други мои познати със шведска книжка - на тях също им се е разминавало при показване на книжката. А Швеция е в ЕС...

                            Коментар


                              #15
                              Не съм чужденец, но влизам в БГ от Румъния през Русе, и минавам през нещо като мост(предполагам русенци знаят за кой говоря), две платна в едната посока, оградено, мантинели, път прав и като огледало, и малоумен знак 40, чиято цел е само и единствено подпомагане на бюджета на стоящите в другия му край куки.......ми да ми извиняват от пътното, но не може да се очаква водачите да са примерни когато повечето знаци са набухани безразборно, поставяйки абсурдни ограничения, не оставящи нерви и избор на водачите освен да ги нарушават.......ся верно че там със 100 не върви да се кара, ама едно 60кмч е къде къде по разумно.......въпреки че видях куките в другия край, си крача със 60-65, като пред мен на 100 метра има друга кола - моста има долна част, където двете ни коли не са в права линия, и чисто теоретично тия могат да засекат мойте кмч.......естествено ме спират и се почва обяснения че съм карал с 67кмч, аз питам как са ме засекли при положение че пред мен има друга кола, и прочее.....куката прави нескопосан опит да ми обясни как действали вълните на радара, какво чудо на науката бил Х-банда с който стреляли и прочее.....пишело се акт ми вика, и без книжка не знам си колко.....дадох му английска книжка, и се почна едно чудене, пуфтене, радиостанции и прочее......накрая с престорен благосклонен жест ми връща книжката, и започва да ми обяснява колко късметлия съм бил, че днеска били в настроение.......мда, закона е мъгляв в това отношение, а аз съм твърдо убеден че третия принцип на динамиката винаги е в сила......и понеже ся някой ще си отвори устата да писне че се мисля за велик или голяма работа щото съм намерил врата в системата, ще зема да река че съм я намерил, щото ми е писнало да си карам при що годе нормално нарушаване на правилата, и по някакъв гаден природен закон да ме спират без абсолютно никаква причина през ден през два(стигали са до 3 пъти на ден) я щото колата ми е с набиващи се цветове, или провинц номер или каквото и да е там.......Доколкото чета уж международните новини, към 2013 трябвало да се създаде единна база данни между всички евространи, при което дали ще те спрат с 30кмч отгоре в някое село, или в Лондон, няма да има никаква разлика, както и дали ще си българин в Англ или обратното.......но това е друга тема......
                              Alfa 156 2.0 TS
                              Alfa 156 20VTurbo
                              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                              Locost TF1 3.0V6

                              Коментар

                              Working...
                              X