Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ергенски данък, за или против?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ергенски данък, за или против?

    Нека обсъдим тази тема, разбрах, че в Германия го има и по този начин неотглеждащите деца подпомагат тези, които го правят.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

    #2
    То и тука имаше такъв данък, но за мое щастие го премахнаха.

    Коментар


      #3
      аз съм за момински данък, че жените в последно време не ми вързват
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Незнам защо трябва да се плаща данък, когато някой човек е решил че му е добре да е сам?

        Коментар


          #5
          Даже изобщо не е нужно да е сам. Аз не съм сключвал брак, но не съм сам.

          Коментар


            #6
            tarabas написа:
            Незнам защо трябва да се плаща данък, когато някой човек е решил че му е добре да е сам?
            Ами защото от гледна точка на държавата е по-добре да се раждат деца вместо човек цял живот да мисли егоистично само и единствено за г...за си и да се чуди дали да си купи дънки за 250 кинта или да ги изпие тези пари с весела компания на заведение. От лична гледна точка, повечето хора (не всички) също осъзнават, че е вероятно по-добре да оставиш след края на живота си нещо повече от диря фекалии - т.е. да оставиш поколение е вероятно единственото нещо, за което си струва да се живее изобщо.Предвид горните две презумпции, и особено първата, някои държави налагат ергенски данък. Ако бях сигурен, че постъпленията от такъв данък действително биха отишли за подпомагане на хората отглеждащи деца, аз също бих бил ЗА.Но все пак живеем в България и знам, че парите ще бъдат използвани за какво ли не, но не и за нещо полезно. А дори и да стигнат до хората, от тях ще се възползват мангалите с огромната си раждаемост.Затова всъщност съм ПРОТИВ подобен данък.
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              #7
              Също съм против такъв данък. Вместо да измислят подобни данъци, по-добре да помислят как да стимулират хората така, че те сами да искат да създават семейства и деца.

              Коментар


                #8
                gantcho написа:
                tarabas написа:
                Незнам защо трябва да се плаща данък, когато някой човек е решил че му е добре да е сам?
                Ами защото от гледна точка на държавата е по-добре да се раждат деца вместо човек цял живот да мисли егоистично само и единствено за г...за си и да се чуди дали да си купи дънки за 250 кинта или да ги изпие тези пари с весела компания на заведение. От лична гледна точка, повечето хора (не всички) също осъзнават, че е вероятно по-добре да оставиш след края на живота си нещо повече от диря фекалии - т.е. да оставиш поколение е вероятно единственото нещо, за което си струва да се живее изобщо.Предвид горните две презумпции, и особено първата, някои държави налагат ергенски данък. Ако бях сигурен, че постъпленията от такъв данък действително биха отишли за подпомагане на хората отглеждащи деца, аз също бих бил ЗА.Но все пак живеем в България и знам, че парите ще бъдат използвани за какво ли не, но не и за нещо полезно. А дори и да стигнат до хората, от тях ще се възползват мангалите с огромната си раждаемост.Затова всъщност съм ПРОТИВ подобен данък.
                Не става дума за егоизъм. Въпроса е там че когато не намериш подходящ човек. Какъв е смисъла да правиш деца с някой само заради това че идеологиите го изискват (и така трябвало). Има ли смисъл това дете някой ден да страда от това че не е правено с желание. Не е ли по-добре да си сам отколкото да правиш нещо на сила и после да има негативни последствия не само върху теб, но и върху другите?

                Коментар


                  #9
                  това е нещо като задължителното гласуване (въпреки че трябва да се гласува, а не после да се мрънка)но сме демокрацияможем да правим с личния си живот каквото си искаме
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Твърдо против!Къде отива демокрацията, ако човек вече не може да избере дали да се обвързва с някой или предпочита да е сам.Това приеме ли се, малка е крачката до следващият абсурден данък! Примерно, здравите хора плащат данък и така подпомагат хронично болните и тн.
                    Също съм против такъв данък. Вместо да измислят подобни данъци, по-добре да помислят как да стимулират хората така, че те сами да искат да създават семейства и деца.
                    +1
                    Ползвайте мигачи!
                    Sometimes I feel like screaming

                    Коментар


                      #11
                      Този унизителен за Човека данък беше отменен скоро след промените и не виждам смисъл да се връща.Тогава плащаха тези, които не са сключили брак до определена възраст и тези, коите определено време след като са сключили брак - нямаха деца.И двете хипотези са въпрос на личен избор, а при втората го има и другият момент - въпреки желанието ти да имаш деца - може да нямаш физическата възможност за това.Тове, че го има в Германия - не означава, че е правилно да го има - идиоти има навсякъде.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        А защо не сложат данак на педер...те?Човек може да има семейсвтво и без да слкючва граждански брак.Но все пак всичко се свежда до пари в днешно време.Всичко ще стане синя зона и по крайните квартали също.Караш си колата- данъци застраховки- не я караш обаче е синя зона и пак даваш пари.Само колело може да те спаси от някакви данъци за сега.Женен си и няма начин имаш разходи по семеиството, ако не си женен ето ти ергенски данък пак си зависим.Налагат се постоянно правила които в последствие се изменят и се обезпечават със париВече си караш със 100 в града даваш законно някой лев и си продължаваш.Свободата се ограничи страшно много, данък за това, данък за онова, няма измъкване това е съвременната демокрация.За жалост ние не видяхме нищо от истинската демокрация тази която е била в ЩАТИТЕ през 80-те години това е било демокрация истинска свобода и спокойствие. Вече няма да видим никога и никъде, само ще си спомняме че някъде е имало.
                        КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                        Коментар


                          #13
                          tarabas написа:
                          Не става дума за егоизъм. Въпроса е там че когато не намериш подходящ човек. Какъв е смисъла да правиш деца с някой само заради това че идеологиите го изискват (и така трябвало). Има ли смисъл това дете някой ден да страда от това че не е правено с желание. Не е ли по-добре да си сам отколкото да правиш нещо на сила и после да има негативни последствия не само върху теб, но и върху другите?
                          Разбира се, че е така.И разбира се, че раждаемостта трябва да се стимулира по различен начин.Но човек все пак би могъл да намери смисъл в този данък ако подтикваше хората към повече отговорност и имаше реални положителни социални ефекти.В България нямаше и го премахнаха. И правилно...В Германия още го има и очевидно германците виждат в него смисъл...ПП. Но между другото, не съм съгласен, че налагането на подобен данък е в нарушение на демократичните принципи. По тази логика ползуването на данъчни отстъпки от млади семейства (то пък едни отстъпки ) изплащащи ипотека е дискриминация спрямо останалите граждани които имат ипотека. Само че не е така. Разводът също струва пари и е точно толкова интимен и личен колкото и бракът. И има хора, които не могат да си го позволят, а го искат И в демокрацията и в тоталитаризма човек плаща за всеки свой избор - няма бягане В едно здраво общество семейството би следвало да е основна единица и да се стимулира и подпомага (независимо дали има подписана някаква хартийка или хората си живеят заедно). Това са принципи, на които човешкото общество се крепи от хилядолетия. Разпадането на семейството е разпадане на самото общество. Пример за това е дори и нашето собствено уродливо общество. Въпросът е дали един данък ще успее да върне обратно семейните ценности. Надали...Другият въпрос е дали такъв данък ще успее да постигне по-справедливо разпределение на материалните блага. Голямо надали...Това са основните причини, поради които и аз съм против него.
                          She was only a whisky maker but he loved her still.

                          Коментар


                            #14
                            Ей, май че трябва да се скрие тая тема, ако я прочете някой депутат и хоп още един данък за запълване на бюджета.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Абсолютна простотия...Аз примерно нямам деца,защото и така едва свързваме двата края...а тия деца после с какво да ги гледам?
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар

                              Working...
                              X